Archive for the ‘Auto’ Category

posted by DavidK on Led 12

Přepis vozidla prošel před dvěma lety značnou obměnou, kterou jistě ocenila velká spousta lidí. Především z řad majitelů dopravních prostředků. Zlomový byl datum 1.1.2016, kdy byl proces přepisu automobilu oproštěn od jakéhokoliv odhlašování.

Jenže, co dělat v okamžiku, kdy se jeden z vás, ať už prodávající nebo kupující nemůže dostavit na příslušný úřad? Na to už zase myslí nový postup realizovaný pro rok 2018. Nyní se můžete setkávat s pojmem plná moc k přepisu vozidla.

Jak funguje přepis vozu s plnou mocí?

Každý jistě moc dobře ví, že provozování vozidla je vždy spojeno s přihlášením dopravního prostředku do registru vozidel. A to se provádí skrze příslušnou žádost v kombinaci s doložením všech potřebných dokumentů. V současnosti si nemusíte plánovat volný čas na to, abyste byli u převodu přítomni oba – kupující i prodávající.

K dokončení celého procesu vám bude stačit kupní smlouva o prodeji motorového vozidla a v případě potřeby plná moc k přepisu vozu. Vyřízení takového dokumentu je velice jednoduché a rychlé. Stačí vám k tomu jediná pobočka CzechPoint a poplatek ve výši 30 Kč. Díky tomu zrealizujete převod automobilu doslova levou zadní.

Postup při nákupu vozu ze zahraničí

Abychom v prezentovaných informacích byli co nejkomplexnější, je třeba uvést ještě zásadní body prozrazující obdobný proces při pořízení auta v zahraničí. V této souvislosti zmíníme asi jediné. Nežli si zajistíte čistopis technického průkazu, nechte si provést technickou a evidenční kontrolu.

Nakonec nesmíte zapomenout, že důležité je také správné pojištění, například od České pojišťovny. Teprve s ním se totiž můžete po kompletním přepisu vozidla vydat na silniční komunikace. Přepis v roce 2018 bude zkrátka snazší než kdy předtím, proto se tohoto úkonu v žádném případě nebojte. Vždyť je to tak jednoduché.

posted by TomasL on Led 2

Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem dodávek a užitkových vozů do 3, 5 tuny. Dodávky půjčujeme pro jakékoli účely – ať už pracovní nebo soukromé. Sídlíme na Praze 9, ale díky proklientskému přístupu se k nám sjíždějí zákazníci ze širokého okolí, což nás velice těší.

Pokud i vy máte zájem o zapůjčení vozu, neváhejte se na vás obrátit. Je pro vás připraveno několik komfortně vybavených dodávek, mezi kterými pro vás vybereme tu správnou. Některé jsou totiž snadno ovladatelné, k jejich řízení vám postačí vaše intuice, a jsou tak vhodné pro méně zkušené řidiče. Máme ale v nabídce i dodávky, které naopak vyžadují zkušeného řidiče, který už velké auto někdy řídil.

Nestíháte dodávku vrátit včas? Nevadí, počkáme!

Otevírací doba je dlouhá, ceny nízké, a takto má být. Díky možnosti pronájmu reklamních ploch na našich vozech jsme schopni zajistit příznivé ceny, kterými můžeme na trhu konkurovat. Naopak otevírací dobu jsme pro vás nastavili tak, abyste se k nám dostali vždy a bez problémů. Od osmi od rána do devíti do večera každý den včetně víkendů je velký rozptyl na to, abyste se trefili. Pokud by přeci jen byl problém, po předchozí telefonické domluvě jsme tu pro vás kdykoli.

K vaší cestě možná budete potřebovat i další vybavení. To si u nás můžete vyžádat zdarma. Jedná se například o stěhovací rudlík, navigaci nebo transportní kurty. Energetický nápoj od nás dostanete na cestu jako bonus, nezapomeňte ovšem, že za volant byste měli usedat svěží a odpočatí. Předejdete tak zbytečným nepříjemnostem a vaše cesta bude bezpečná.

K zapůjčení stačí vratná záloha pouze 5000 Kč!

Pokud vás zajímá, co si k nám s sebou přinést. Nebude toho mnoho. Postačí vám občanský průkaz, řidičské oprávnění skupiny B, záloha 5 000 Kč a hotovost odpovídající ceně pronájmu. Bohužel nepřijímáme platební karty. Je tady ale možnost zaplatit bezhotovostně, a to převodem na účet předem.

Kontaktujte nás nebo si prostřednictvím webového formuláře přímo rezervujte vaši dodávku. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, jsme tu pro vás, připraveni vám poradit
a pomoci.

posted by TomasL on Pro 25

Pro všechny majitele dieselových aut, kteří hodně najezdí a nechtějí utrácet hodně peněz v autorizované prodejně, otevřel portál Autopes.cz dveře do nového světa. Řidiči mají nyní možnost vyhledat si během několika minut nové i repasované vstřikovače pro svůj vůz. Jak vybírat?

Rozhodujícím faktorem pro koncového zákazníka je vždy cena a garance kvality.

Server Autopes.cz, se touto otázkou zabýval a rozhodl se svým klientům něco ušetřit. Prostřednictvím tohoto serveru si můžete zakoupit profesionální repasi vstřikovačů, kterou provede autorizovaný BOSCH servis za poměrně rozumnou cenu a samozřejmě se zárukou. Přesto ale stále mluvíme o jakési renovaci staršího dílu a musíme uznat, že i tento zákrok vás vyjde na poměrně dost peněz. Naštěstí existuje levnější varianta.

Autopes.cz díky svému přátelskému vyhledavači, nabízí možnost rychle dohledat vhodné vstřikovače pro váš dieselový vůz s tím, že díky spolupráci Autopsa s velkými firmami jako je BOSCH či Lucas, najdete na této stránce originální vstřiky bez přemrštěné přirážky. Spočítali jsme, že některé nové vstřikovače na tomto webu pořídíte prakticky za cenu repase. Navíc je toto na zboží je poskytována dvouletá záruka. Kromě jiného však najdete v nabídce i použité vstřikovače, pokud vás tedy problém se vstřiky zaskočil v nepříznivé době, máte možnost relativně snadno vyřešit svou situaci rychle a ekonomicky. Na použité zboží dává Autopes.cz čtrnáctidenní lhůtu na vyzkoušení, pokud se vám tedy stane, že vám vstřikovače nevyhovují, můžete je jednoduše vrátit prostřednictvím pošty a peníze vám budou vráceny převodem na účet.

Kromě vyhledavače vstřiků, ale má Autopes pro své zákazníky ještě jednu novinku a tou je speciální vyhledávání autobaterií podle typu auta. Tato služba bude plně v provozu začátkem příštího roku, samotný server Autopes.cz kde naleznete auta na prodej, možnost poptávky náhradních dílů a mnohé další si však můžete vyzkoušet už dnes.

posted by TomasL on Lis 1

Mezi řidiči se pro měření výkonu motoru používá spíše lidového označení „brzda“. Stále častěji se dostává do centra do pozornosti, neboť i ke zvýšení výkonu motoru využívá čím dál více řidičů.

Moderní automobily nabízí mnoho možností k vylepšení a tuningu. Vybrané jednotky je možné přehrát přes OBD konektor, tedy bez sebemenších technických zásahů a úprav. Výsledkem je tak motor výkonnější až o desítky procent a také nižší spotřeba paliva. Nejasnosti a nesrovnalosti mohou nastat, když se takto upravené vozidlo dostane do rukou majitele, který nemá o provedených úpravách nejmenší tušení. Takovou úpravu lze samozřejmě většinou poznat během jízdy, nicméně ověřit hodnotu aktuálního výkonu už možné není. V takovém případě na řadu přichází již zmíněná „brzda“, která dokáže poskytnout přesné údaje.

 

Měřit, nebo neměřit?

Otázka je jasná. Rovněž odpověď je zcela jednoznačná. Každý řidič by měl znát skutečný výkon svého vozidla. V případě jakýchkoliv pochybností ohledně výkonu motoru je na místě využití „brzdy“, tedy měření výkonu motoru. Neméně užitečné je možnost porovnat výkon před a po zvýšení díky názornému grafu.

Měření výkonu motoru spolehlivě a s přehledem

Mít „brzdu“, to je znak prestiže a serióznosti. Zpochybňování její důležitosti často pramení nejen z nevědomosti, ale ještě častěji z neochoty samozvaných profesionálů investovat do zařízení, které majitelům automobilů poskytne důležité informace. Měření výkonu motoru v Brně provádí například DynoMax.

Naopak je vhodné vyhnout se společnostem, které v rámci chiptuningu požadují za brzdu velký příplatek. V souvislosti s rozvojem tuningu se objevuje spousta neseriózních společností, proto je třeba pečlivě zvážit, komu majitel vozidla svěří do péče své vozidlo.

posted by TomasL on Říj 31

Chystáte se na obměnu vozového parku a vyhlédli jste si několik zajímavých kousků v místním autobazaru? Než se pro vysněný automobil vydáte, začtěte se do tohoto článku. Bouraných automobilů je jako máku a prodejci se často snaží danou skutečnost zamlčet. A my vám prozradíme, jak bezpečně bourané vozidlo poznáte.

1. svary

Prvním krokem je kontrola všech svarů. Původní poznáte na první pohled – jsou přesné a mají perfektní rozestup. Pokud narazíte na vychýlené, zcela chybějící či bez překrytí barvou, znamená to, že byl díl vyměněn. Zaměřte se především na podběhy kol, těsnění dveří a kufr za výplněmi. S kontrolou si dejte na čas – každý solidní autobazar vás nechá auto důkladně prověřit.

2. tmel

Jak poznáte vytmelené dveře? Snadno – podle hmatu. Pozornost upřete také na těsnící tmely. Neoriginální mají jinou barvu a strukturu než původní materiály.

3. datum výroby

V různých částech vozidla (na sklech oken, na bezpečnostních pásech, na překladu za chladičem atd.) najdete hologramy s daty výroby. Je-li automobil v původním stavu, pak se data shodují. V případě, že se údaje liší, pak je velmi pravděpodobné, že auto havarovalo.

4. lemy

Automobily se vyrábí tak, aby plechy nepřečnívaly a lemy seděly. Po bouračce se však nikdy nepodaří díly přesně zapasovat.

5. vystřelený airbag

Jednou z indicií, díky které zjistíte pravdu o historii vyhlédnutého vozidla, je špatně padnoucí kryt na volantu. Když dojde k vystřelení airbagu, v podstatě kryt nelze vrátit do původní polohy, aniž by to nebylo poznat. Někteří prodejci se uchylují k překrytí pomocí neoriginálního dílu. Ten ale bezpečně poznáte, protože na něm nenajdete identifikační prvky, jako jsou logo automobilky, označení SRS a Airbag.

Všimněte si také kontrolky airbagu na přístrojové desce. Když klíčkem otočíte do první polohy, kontrolky by měly postupně zhasnout. V případě, že kontrolka airbagu zhasne zároveň s jinou, je to znamení, že byla přepojena. Téměř jistě jde o nefunkční airbag.

A jak minimalizovat riziko, že se setkáte s bouraným vozem? Navštivte renomovaný autobazar Praha, který si zakládá na férovém jednání.

posted by TomasL on Čvn 20

Volkswagen je značka s dlouhou historií. Společnost byla založena ve 30. letech a dokázala vyrábět auta, která si mohl dovolit téměř každý občan. Říkalo se jí lidový vůz pro široké vrstvy, ale přitom si vždy dokázala uchovat svoji originalitu a neobyčejnost.

Ještě více než dříve to platí i dnes. Když se podíváme na nabídku jednotlivých modelů, u každého můžeme objevit unikátní kombinaci německé spolehlivosti, užitkovosti, přijatelné ceny a originálního designu.

Tyto prvky v sobě snoubí i Volkswagen Multivan. Vůz velikostí dodávky vyniká kufrem s 6,7 metry čtverečními a celkovou prostorností, která se dá ještě znásobit sedadly s točivostí 360 stupňů. Komfort pak zaručují ergonomická křesla s opěrátky s elektrickým ovládáním, jako doplněk lze v autě sestavit konferenční stolek. Design Multivanu připomíná větší a prostornější limuzínu a to jak zvenčí, tak zevnitř.

Další z řady, VW Crafter, je prakticky dokonalý užitkový vůz. Možná právě proto obdržel cenu International Van of the Year (dodávka roku) 2017. Pohodlí řidiče ve vozu zaručuje ergonomické sedadlo s odpružením společně s důmyslně navrženým přístupem do nákladového prostoru, jehož výška je až 2,2 metry a objem až 18,4 m3. Mezi podběhy kol má šířku 1380 mm a délku nákladového prostoru má téměř 5 metrů, čímž překonává konkurenci. Díky několika úchytným lištám lze do nákladního prostoru naskládat všemožné vybavení, ať už se jedná o pojízdné díly, různé servisy, či celé regály s vybavením.

Podobnými vlastnostmi disponuje také Volkswagen Transporter s nákladním prostorem o objemu až 9,3 m. Jeho obložení je naopak z tvrzených dřevovláknitých desek a kovové úchytné lišty jsou integrovány v úplném obložení boků. Na podlaze je instalována pryžová podlahová krytina a její součástí je i osvětlení schůdků.

Volkswagen California je model jiné dimenze, někdy se mu přezdívá Hotel California pro svojí komfortnost. Tento Volkswagen se hodí především na cesty. Posuvná zadní sedadla výrazně zvětšují prostor kufru, který se může během pár vteřin proměnit v pohodlný obývací pokoj. Disponuje plně funkční kuchyňskou linkou se sporákem i chladničkou a v noci lze vůz díky výsuvné střeše proměnit na ložnici s až čtyřmi lůžky na spaní.  V kombinaci s osmdesátilitrovou palivovou nádrží poskytuje skutečné pohodlí pojízdného hotelu. Navíc nevypadá jako tuctový karavan, nýbrž připomíná elegantní modelové auto pro gentlemany.

Autorizovaný servis Volkswagen opraví všechny vozy značky VW za použití osvědčených originálních dílů. Automobilka „lidových vozů“ si tak i dnes udržuje svojí pověstnou flexibilitu.

posted by TomasL on Kvě 26

Sport utility vehlicle, česky sportovní užitkové vozidlo a ve zkratce SUV. Velká a silná auta jsou odjakživa populární v zámoří a v posledních letech k nim přilnulo spoustu Čechů. Zájem je dokonce tak velký, že největší prodejce ojetých vozů AAA Auto v roce 2015 otevřelo Centrum SUV & terénních vozů, kde nabízí stovky automobilů z daných segmentů.

Zda je koupě staršího SUV dobrou volbou, či nikoliv, necháme na vašem uvážení. V nabídce autobazarů však stoprocentně nenajdete novou škodu Kodiaq, která se ještě na silnicích pořádně neohřála. Proč se do velké škodovky zamilujete na první pohled i vy?

Škoda to nemá jednoduché, ale současná generace automobilů i přesto budí rozruch. Nová Škoda Fabia patří k nejhezčím vozům ve své třídě, legendární Octavie se posunula zase o kus dál a Superb je ještě reprezentativnější než v minulosti. Co však v nabídce mladoboleslavské automobilky donedávna chybělo, bylo velké SUV. Jistě, Škoda Yeti je kvalitní auto, ale svými rozměry má do Kodiaqu daleko.

Nová Škoda Kodiaq budila rozruch již v době, kdy se o ní téměř nic nevědělo. Nyní se na ni čeká až půl roku. Za sebevědomým designem se skrývá všestranný automobil, kterému nejsou cizí houževnatost, odhodlanost, dynamika a elegance. Neztratí se ve městě, na dálnici ani v terénu a vy se budete během jízdy skvěle bavit.

Škodovácký medvěd je nabitý moderními technologiemi. Nabízí široké možnosti ovládání, zábavy a hudby. Nové infotainment systémy jsou na stylovém dotykovém displeji v glass designu doslova na dosah ruky. A dostatečně výkonné pohonné jednotky garantují svižné svezení, aniž by vám spotřeba udělala vítr v peněžence.

Chcete se dozvědět více? Další informace a Škoda Kodiaq ceník najdete na stránkách autorizovaných prodejců. Třeba na www.auto-poly.cz.

posted by DavidK on Kvě 15

Půjčování automobilů je velice oblíbené a populární. Možná i proto existuje na našem trhu a především na území hlavního města Prahy spousta společností zabývajících se touto činností. Obvykle jde o shodný model provozování této živnosti.

Teprve až autopůjčovna Praha s originálním názvem AutoOdStrejdy přišla s trochu jiným a netradičním konceptem fungováním. Ten prezentuje mnohé nejenom pro ty, kdo shání vůz na libovolně dlouhou dobu, ale také pro ty, kdo se chtějí sami stát součástí procesu půjčování vozů.

Půjčujte si vozy od lidí

Uvedená autopůjčovna Praha disponuje širokou nabídkou automobilů, které pochází od lidí. Ano tento subjekt přináší svým zákazníkům pestrý výběr a občanům s nepříliš často využívaným vozem zase možnost vydělat si peníze za pronájem.

Dochází tak k prolínání obou častí tohoto trhu. V tom je autopůjčovna Praha skutečně jedinečná. Z desítek prezentovaných vozidel si dokáže vybrat naprosto každý, ať už půjde o malé městské vozidlo, velký rodinný vůz nebo sportovní automobil.

AutoOdStrejdy, to jsou nejnižší ceny na trhu pro zájemce o půjčení vozu a zároveň velice slibná odměna pro ty, kdo auto poskytnou. Vedle toho se setkáte i s mnoha dalšími klady:

  • osobitý a vstřícný přístup k zákazníkovi,
  • transparentní obchodní podmínky,
  • možnost rozhodnout o tom, komu svůj automobil půjčujete.

Výhodná půjčovna dodávek Praha

Společnost AutoOdStrejdy, to však nejsou jen běžné osobní automobily. Předkládána je vám také pestrá půjčovna dodávek Praha. Díky ní si vyberete dopravní prostředky, s nimiž můžete převážet objemnější náklady. To může být jednorázově nebo opakovaně a dlouhodobě.

Autopůjčovna Praha, to je profesionální servis, individuální přístup a zároveň patřičná bezpečnost vašeho automobilu. Spojte dobré s užitečným a přejděte na zcela novodobý princip půjčování vozů, který si oblíbíte, ať už jste na jakékoliv straně tohoto obchodního modelu.

posted by DavidK on Kvě 11

Velká spousta lidí dává přednost pořízení ojetého vozu před vozem novým, a to především kvůli nižší nákupní ceně. Jenže tato výhoda je obvykle spojena s jedním velkým rizikem. A tím je skutečný stav daného dopravního prostředků. To se umocňuje ještě více u dovážených ojetin, u kterých je zjištění jejich historie, reálného technického stavu a kilometrového nájezdu ještě komplikovanější.

Zvyšující se počet ojetin se stočenými tachometry

Jestliže i vy dáváte přednost zahraničním automobilovým serverům a následnému dovozu, možná byste měli znát několik důležitých statistických údajů.

  • Průměrné stočení tachometru je o 82 000 km
  • Největší stočení bylo až 192 000 km
  • Např. automobily z Dánska jsou až v 60 % stočeny

To nejsou žádné výmysly, nýbrž holá fakta, která pochází ze statistik společnosti Cebia. Ta mimo jiné uvádí, že velká spousta ojetých vozů ze zahraničí má upravenou nejenom vlastní historii, ale také původ, a dokonce i některé technické prvky.

Proto pokud jste si mysleli, že výše uvedený fenomén je v současnosti výsadou pouze tuzemské inzerce mnohých bazarů a soukromých osob, tak jste značně na omylu. Dnes se velice jednoduše a rychle napálíte i při nákupu ojetin ze zahraničí, což může celkové náklady na vozidlo poměrně dost prodražit.

Das WeltAuto – certifikovaný program prodeje ojetých vozů

Chcete-li se vyhnout zmiňovanému scénáři, vsaďte při nákupu ojetin na prověřené importéry. Ty vám předkládají jasně doložitelné záruky týkající se původu, skutečného nájezdu kilometrů a dalších náležitostí podstatných při koupi ojetého vozu.

Jedním z takových je společnost Das WeltAuto. Vozidla prodávaná v rámci Das WeltAuto mají známou a doloženou servisní historii vč. kilometrového nájezdu, jasný původ a navíc jsou k nim poskytovány nadstandardní záruky a služby. U vozidel je vždy prověřen technický stav, servisní historie, možné právní vady a stav tachometru. Das WeltAuto disponuje hned několika desítkami prodejních  míst, v jejichž nabídce se nachází celkem více než 3 000 vozů. Důkladně prověřených ojetých vozů, na které můžete získat i řadu výhodných bonusů v oblasti financování a autorizovaného servisu.


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.