Archive for the ‘Ostatní’ Category

posted by DavidK on Úno 17

Současná situace na silničních komunikacích je někdy až zarážející. Řidiči porušující dopravní předpisy, a hlavně ohrožují všechny kolem sebe. Pakliže dojde k nějaké dopravní nehodě, mnohdy se jen těžko domůžete spravedlnosti, pokud nejsou důkazní materiály nebo věrohodní svědci.

Tohle všechno lze eliminovat prostřednictvím profesionální kamery do auta pro natáčení kvalitního videozáznamu. Právě ten se totiž automaticky stává potřebným materiálem při řešení jakékoliv autohavárie. Ať už při ní došlo k poškození majetku či zdraví osob.

Využívejte moderní kamery do auta

Pro objasnění dopravní nehody mnohdy stačí jediné. Umístit na přední sklo, popřípadě na jinou část vozu palubní kameru snímající obraz v dostatečné kvalitě a rozlišení. Ideálně, pokud si poradí s dokonalým obrazem také za zhoršených světelných podmínek. Možná byste se divili, ale právě takový záznam vám může někdy doslova zachránit krk.

V závislosti na modelu zvolené kamery se samozřejmě domůžete řady přínosných funkcí a vlastností daného produktu.

 • Možnost zapnutí a vypnutí nahrávání zvuku
 • Gyroskopická stabilizace obrazu
 • Připojení na GPS anténu
 • Velká paměť nebo napojení na externí paměť pro ukládání dlouhého záznamu
 • Alarm spustitelný při manipulaci se zařízením

Pokud vás zajímají takové palubní kamery, více info naleznete na internetovém portálu www.trackm8.cz.

Multi-kamerové systémy pro nákladní vozy

Řešení jakýchkoliv pojistných událostí si mimo jiné můžete ulehčit také v komerční dopravě. K tomu sloučí speciální multi-kamerové systémy obsahující hned několik kamer rozmístěných po celém voze, jež jsou schopny pokrýt 360° úhel kolem celého automobilu. Jmenovat lze například palubní kamery Trackm8.

Nepodceňujte vymoženost, jakou je kamera do vozu se snadným ovládáním, kvalitním záznamem a příjemnou pořizovací cenou.

posted by TomasL on Úno 7

Pokud se pohybujete v auto-moto světě, pravděpodobně vám tento (na první poslech neidentifikovatelný) název něco říká. Pokud jste majitelem auta se vznětovým naftovým motorem, je tato pravděpodobnost ještě o něco vyšší. Víte však, o co jde, jestli AdBlue potřebujete, a pokud ano, kde ho dostanete?

V souladu se stále přísnější evropskou legislativou týkající se ochrany životního prostředí se i v automobilovém průmyslu zavádějí stále přísnější normy, které musí nové automobily splňovat. Tato norma má název Euro a je doplněna číslem. Nejnovější vyšla v roce 2014, má pořadové číslo 6 a stejně jako ostatní normy před ní upravuje povolené množství škodlivin ve výfukových plynech. Jak však stále více snižovat obsah škodlivin a objem exhalátů při neklesajících nárocích na výkon automobilu? Na pomoc přichází chemická reakce.

Co si mám představit pod pojmem AdBlue?

Z chemického hlediska jde o velmi jednoduchou sloučeninu. AdBlue tvoří 32,5 % močoviny a 67,5 % demineralizované vody. Jak taková jednoduchá kapalina dokáže způsobit až 95% pokles obsahu škodlivin ve výfukových plynech? Princip je snadný. Technologie se nazývá SCR (Selective Catalystic Reduction), tedy selektivní katalytická redukce. Že z toho nejste moudří? Ve zkratce jde o vstřikování tekutého katalyzátoru do výfukového systému. Zde nastane reakce, jejímž výsledkem je redukce oxidů dusíku (NO a NO2) a z výfuku tak vychází jen neškodná vodní pára a dusík (N).

A neobejdu se raději bez něj?

To závisí na tom, jaké auto máte. Některé automobilky SCR systém nasadili plošně, jiné jen u konkrétních modelů, další využívají jiné formy redukce oxidů dusíku, například akumulační katalyzátor. Obecně se však dá říci, že nové, zejména větší, modely od Audi, BMW, PSA, Mercedesu nebo Volkswagenu SCR systém využívají, a tudíž potřebují AdBlue.

Výrobci těchto automobilů uvádějí různou spotřebu, obecně však platí, že v závislosti na modelu a způsobu ježdění si vystačíte s jedním litrem AdBlue přibližně na vzdálenost 1 500 kilometrů. Některé modely vyžadují dolévání této kapaliny v servisním středisku, u jiných to můžete udělat i sami.

A kde ho dostanu?

Na vybraných čerpacích stanicích a servisech je AdBlue vždy k dispozici. Jedním z největších distributorů kapaliny AdBlue je společnost Total, která není jen výrobcem a prodejcem motorových olejů. Zabývá se i řadou dalších technologií a služeb, které mohou usnadnit motoristům život. Velký kus práce odvedli zejména na poli nákladní automobilové dopravy. Díky Totalu můžete například platit mýtné v různých evropských zemích pouze pomocí jedné karty nebo si optimalizovat trasu díky šikovnému online nástroji.

Total však mimo jiné patří i mezi výrobce a distributory kapaliny AdBlue. A distribuovat ji dokáže přesně podle požadavků zákazníka. V tradičních 2, 5 nebo 10 litrových baleních. Problémem však pro ně není dopravit k vám ani barel nebo dokonce celou cisternu. Je jen na vás, zda potřebujete dvoulitrové balení na doplnění AdBlue do osobního automobilu a koupíte si ji na čerpací stanici Total, nebo jste majitelem přepravní společnosti a preferujete celou cisternu. Rozhodnutí je jen na vás.

posted by DavidK on Pro 14

Provozování malého nebo dokonce velkého vozového parku vyžaduje dostatečný um. Nutnost hlídat řidiče, trasy, jakými jezdí, starat se o celkový servis a mnohé další věci. Pokud se vám to líbí, není pravděpodobně co řešit. V opačném případě je to už horší. Zbytečné vícenáklady, starosti a nevyladěná organizace.

I když podle vás vše funguje, jak má, vždy je co zlepšovat. Věděli jste například o tom, že sledování vozidel umožňuje optimalizovat náklady na vozový park? Ano, v této oblasti lze ušetřit na spoustě nejrůznějších věcí jen tím, že se dělají správně a efektivně.

Svěřte správu vozového parku profesionálům

Toto řešení patří v poslední době mezi velice oblíbené. Když se svěříte do rukou specialistů majících zkušenosti v tomto oboru, můžete se těšit na úspěch. Takové společnosti totiž využívají své dlouholeté know-how, propracované algoritmy při plánování tras a mnohé jiné věci.

Jednou z nejzákladnějších služeb firmy Trakm8 je sledování vozidel, a to se týká libovolně velkých vozových parků. V rámci celkové správy lze samozřejmě vsadit i na ty nejmenší detaily promítající se do efektivnějšího využívání vozů.

 • Instalace palubních kamer
 • Využívání integrovaných kamer s telematikou
 • Monitoring chování řidičů

Tohle všechno a mnohé další vám přinese téměř dokonalé využívání vašich vozidel. Na celkovém úspěchu se podílí také notifikace dopravních nehod nebo diagnostika vozů. Ty díky tomu budete udržovat ve stále dobré kondici, což se promítne i do celkové životnosti, bezporuchovosti a bezpečnosti.

Sledování strojů a manipulační techniky

Jestliže si myslíte, že sledování vozidel v podobě dodávek a kamionů je tím jediným, co lze využít, jste na omylu. Více informací o sledování vozů od společnosti Trakm8 naleznete zde, kde se dozvíte, že něco obdobného je možné aplikovat i na manipulační techniku, velké stroje, návěsy a podobně.

posted by DavidK on Lis 24

Aquaplainning nebo alespoň smyk na mokré vozovce zažil v silničním provozu určitě každý. A pokud ne, není nic lepšího, než být na takovou situaci dostatečně připraven. Nyní možná namítáte, jak se naučit ovládat automobil v této krizové situace, do které se vlastně nechcete dostat? Poměrně jednoduše.

Nápomocna vám v tomto ohledu bude profesionální škola smyku. Teoretická a praktická nauka realizovaná v některém z profesionálních areálů nacházejících se v odlišných koutech České republiky.

Škola smyku od A až do Z

Pokud se rozhodnete pro získání praxe ve škole smyku, máte jistotu, že takovou výuku budete absolvovat nejenom pod drobnohledem odborníků, ale hlavně na bezpečné ploše, kde neublížíte sami sobě ani nikomu dalšímu.

Jízda smykem je samozřejmě realizována na asfaltovém povrchu a kluzné ploše, kde se mimochodem nachází i potřebná zatáčka nebo kopec pro vyzkoušení. K dispozici jsou plochy pro vozidla s přední i zadní nápravou, takže na své si přijde dozajista každý.

Profesionální škola smyku trvá zhruba čtyři hodiny a na většině míst ČR je ji možné absolvovat v libovolném ročním období. A výsledek takového kurzu? To jsou praktické dovednosti a znalosti, jež v nastalé situace v ostrém silničním provozu dozajista oceníte.

Škola smyku jako zážitek

Školu smyku lze označit nejenom za naučný kurz, ale především na zážitek, na nějž budete ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat. A nemusíte to být pouze vy sami. Tyto lekce jsou totiž k dostání formou voucheru, ať už jde o trať v Jihlavě, Mostu, Příbrami, Ostravě nebo ve Vysokém Mýtě.

To znamená, že škola smyku může udělat radost vám samotným, ale i vašim blízkým. Dárek ve formě poukazu na zlepšení jízdních dovedností je určitě velice originální.

Okuste na vlastní kůži, jak vypadá novodobá škola smyku a staňte se ještě lepším řidičem než doposud.

posted by DavidK on Říj 19

Dnes a denně potřebujeme přepravit daný předmět z místa A na místo B. Jen málokdo má tolik času, aby takovou věc prováděl svépomocí. Navíc je to nereálné i z hlediska finančních nákladů při delších vzdálenostech.

Právě proto využíváme balíkovou přepravu, kterou v České republice a v zahraničí nabízí bezpočet nejrůznějších přepravců. V tomto směru si můžete dopřávat libovolných služeb, jež v plném rozsahu naplní vaše požadavky.

Jak vypadá profesionální balíková přeprava?

Například tak, že v případě kusových a balíkových zásilek dojde k vyzvednutí věci přímo u vás doma, aniž byste se museli o cokoliv starat. Velice oblíbená je dnes expresní zásilka. V rámci takové přepravy hraje čas rozhodující roli. To znamená, že bude konkrétní předmět dopraven do 24 hodin. A to se týká celého území České republiky. U některých přepravců i Bratislavy a blízkého okolí.

Profesionální přeprava zásilek může nabývat nejrůznějších podob.

 • Nadrozměrné náklady nad 6 metrů délky
 • Měření balíků na základě celkového objemu a nikoliv velikosti
 • Přeprava nebezpečného materiálu označovaného ADR
 • Možnost uskladnění zboží v několika skladech po území ČR

Přesně takhle má vypadat balíková přeprava spojená především s promyšlenou logistikou, pružnou reakční dobou a garancí času dodání.

Expresní zásilka jedině od specialistů

Rozhodnete-li se spoléhat na služby některého z mnohých přepravců, měli byste platit pouze na kvalitní servis s možností výběru nejrůznějších přepravních modulů, ať už jde o Česko nebo Slovensko. V takovém směru vám může své pestré a promyšlené portfolio nabídnout přepravní společnost FOFR, jejíž název je poměrně výstižný.

Právě ta splňuje všechny výše uvedené podmínky precizní přepravy a i mimo jiné se zaměřuje také na tu mezinárodní. Přesun balíků z bodu A do bodu B nebyl nikdy tak snadný, jako v dnešní době.

posted by DavidK on Srp 10


Manipulační technika patří obecně k nepostradatelným doplňkům jakýchkoliv skladovacích prostor. Jen stěží byste přesouvali palety z jednoho místa na druhé, aniž byste k tomu nevyužili odpovídajícího pomocníka, například paletový vozík nebo ten vysokozdvižný.

Paletový vozík máte samozřejmě možnost zakoupit ve zcela novém stavu. V tomto směru se nabízí dvě řešení.

 • Ruční paletový vozík
 • Elektrický paletový vozík

Konstrukčně jde o odlišné typy zařízení s tím, že ten elektrický vám usnadní práci díky elektrickému pohonu.

Nespoléhejte se pouze na nové vybavení

Jestliže do nové techniky nechcete investovat příliš peněz, určitě nemusíte tahat palety svépomocí. Nabízí se totiž i další řešení, jimiž jsou paletový vozík bazar nebo vysokozdvižný vozík bazar. Ano, dnes můžete zakoupit opotřebované produkty v dokonalém technickém stavu po kompletním servisu.

Rozdíl bude především v nižší pořizovací ceně. Přínos pak naprosto shodný. I to je alternativa nákupu manipulační techniky libovolného typu. Možná vás nyní ale zajímá, kde se domoci pestrého výběru paletových vozíků, včetně volby bazarového zboží? To vyčtete v následujících řádcích.

Specialisté na manipulační techniku

Prodejem, pronájmem, bazarem a zároveň i servisem se zabývá profesionální společnost SEMAT HB s.r.o., jejíž pestré produktové portfolio naleznete na internetových stránkách semathb.cz. Právě tam si můžete prohlédnout aktuální bazarovou nabídku paletových a vysokozdvižných vozíků.

Usnadněte si každodenní práci a urychlete jednotlivé činnosti při manipulaci se zbožím. SEMAT HB s.r.o. vám nabídne řešení šité na míru a zajistí dlouhodobý servis zakoupené techniky, jíž budete udržovat ve stále dobré kondici. To vše s minimálními provozními náklady, odpovídající bezpečností a pouze od renomovaných výrobců. Nakupujte manipulační techniku na tom správném místě.

posted by DavidK on Čvn 16

Operativní leasing nabývá zvýšené obliby především u komerčních subjektů. Mnohé však může nabídnout i soukromým osobám, které potenciál tohoto řešení využijí k prospěchu svému. Ve své podstatě jde o dlouhodobý pronájem vozidel, s nímž se nepojí žádné zbytečné starosti, ani přemrštěné výdaje.

Kvalitní operativní leasing doprovází výhody již od samotného prvopočátku uzavření příslušné smlouvy. A pokud byste chtěli vědět, co vám operativní leasing od Hertzlease.cz přináší, začtěte se do následujících řádků.

Proč využívat operativní leasing?

V první řadě se vyhnete jakékoliv vysoké vstupní investici na pořízení libovolného počtu dopravních prostředků. Navíc, zaplesat mohou hlavně živnostníci, kteří vyžadují více vozidel do firmy. Existují samozřejmě množstevní a velkoodběratelské slevy, s nimiž značným způsobem ušetříte.

Operativní leasing od Hertzlease.cz, to je výčet i dalších kladů, jež vám přijdou vhod.

 • Měsíční splátky jsou daňově odečitatelné.
 • Nemusíte mít strach, že by došlo k poklesu zůstatkové ceny vozu.
 • Dostanete zpětnou vazbu o provozních nákladech automobilů.
 • Nemusíte se starat o jakékoliv servisní povinnosti.

To je pouze malá ochutnávka toho, co přináší operativní leasing pod taktovkou specialistů, kteří svým klientům nabízí velice komplexní služby. Po skončení operativního leasingu můžete vozy průběžně obnovovat a dopřávat si stále spolehlivých a nových dopravních prostředků.

Vyberte si vozidlo dle svých potřeb

Zvolte operativní leasing od Hertzlease.cz a využívejte soukromě nebo ve firmě reprezentativní automobily, popřípadě dodávkové vozy. V cenově přijatelných měsíčních splátkách bude zakomponován veškerý servis včetně potřebného pojištění. To je nabídka, které jenom stěží budete moci říci ne. Vyzkoušejte si operativní leasing na vlastní kůži a nebudete chtít jiný model financování vozidel.

posted by DavidK on Bře 17

Zastavárna aut Praha Dozastavy.cz je dnes pravděpodobně tou nejrychlejší cestou k penězům. A to především pro občany, kteří již mají z jakéhokoliv důvodu zavřené dveře u své bankovní instituce a jejich rodinní známí jim zkrátka nechtějí půjčit.

Bezpečná, transparentní a hlavně rychlá cesta k požadované finanční částce, jíž si můžete odnést ihned po podpisu smlouvy. Důkazem toho je autozastavárna Praha. Ta vám nabídne lákavou půjčku s úrokovou sazbou již od 1 %.

Zástava aut libovolného typu

Ocenit si můžete nechat v podstatě libovolný typ dopravního prostředku. Nemusí to být jenom osobní automobily, ale také veteráni, motocykly, karavany nebo nákladní vozy, případně i lodě. Zdarma vám bude proveden odhad vozidla a následně sepsána přehledná a srozumitelná smlouva.

Půjčka oproti zástavě auta je vhodnou volbou hned z několika důvodů.

 • Bez náročné a obtěžující administrativy
 • Peníze obratem na ruku
 • Možnost získat až 85 % hodnoty zástavy

Přesně na tomto modelu funguje profesionální, spolehlivá a zákazníky prověřená autozastavárna Praha, která své široké portfolio prezentuje na internetovém portálu www.dozastavy.cz. Tam ostatně naleznete i všechny kontaktní kanály, skrze něž je možné žádat o finanční sumy.

Autozastavárna působící po celém území ČR

Hledáte diskrétnost, slušnost a osobní jednání? Pak je to právě zastavárna a autozastavárna Praha nonstop, kde se vám dostane takového přístupu. Bez čekání tam na váš čeká tolik peněz, kolik skutečně potřebujete. Stačí přistavit svůj vůz, předat potřebné dokumenty a vše je vyřízeno v řádu minut.

Věrní zákazníci se dokonce mohou těšit na model mobilní zastavárny, kdy pracovníci společnosti dorazí až k vám domů. A to je již velice komfortní a pohodlná cesta k penězům s výhodnou úrokovou sazbou.

Půjčka oproti zástavě automobilu má svůj smysl, proto neváhejte a využijte ji ještě dnes. Peníze obdržíte co nevidět.

posted by DavidK on Lis 25

Obdarovat v současnosti někoho blízkého může být docela problém. Nikoliv z důvodu, že nemáte kde nakoupit nebo co, ale z pohledu originálního nápadu. Ty se totiž po určitém čase vytratí a občas člověk neví, čeho se chytit. Pokud nechcete dávat hmotné předměty, jichž mají blízcí za ty roky přemíru, zaměřte se na jiný dárek.

Co takhle darovat zážitek? Ano, tato slova mohou působit všelijak, ale je tomu tak. Jen si to představte sami, jak člověka nadchne originální dar v podobě zážitku, jež si může prožít kdykoliv se mu zlíbí?

Dárek mnoha podob

Dnes tyto dary samozřejmě nemusíte zdlouhavě hledat. Stačí se obrátit na letitého specialistu v této oblasti, jímž je společnost Allegria. Ta své portfolio prezentuje například na internetovém portálu https://www.firmanazazitky.cz/darky-pro-muze/.

Jde o zážitky pro muže i ženy libovolného věku, takže na své si přijde doopravdy každý. Abychom vás skutečně přesvědčili, přinášíme krátký výčet těch nejoblíbenějších.

 • darekDegustace v indické restauraci
 • Jízda vojenským speciálem Humvee
 • Flyboarding
 • Jízda ve Ferrari
 • Noc ve Skleněné věži a mnohé další

To jsou dárky, které udělají radost, aniž byste věděli, co má obdarovaný rád. S těmito nápaditými a kreativními zážitky se trefíte do vkusu jakékoliv osoby.

Dárek ve formě poukazu

Jestliže hledáte dárek pro třicetiletého, čtyřicetiletého či padesátiletého člověka, u něhož si opravdu nejste jisti jeho zálibami, vkusem, zkrátka vůbec ničím, využijte dárek v podobě poukazu. Ten si obdarovaná osoba smění za zážitek, jenž je mu blízký. I tak může vypadat originalita a netradičnost.

Staňte se tím, kdo dává dárky s rozmyslem, a vymaňte se z běžného standardu. Povyšte své dárky na daleko vyšší úroveň a vytvářejte úsměv na tvářích svých blízkých, rodinných příslušníků či pracovních kolegů. S firmou Allegria rozhodně nešlápnete vedle.


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.