Archive for the ‘Ostatní’ Category

posted by DavidK on Čvn 11

Jdete si pro svůj první řidičský průkaz nebo nastala potřeba jeho výměny? Pak se vám určitě hodí informace, kde si tento doklad vlastně vyřídit. Vyrazit byste měli v první řadě na obecní úřad s rozšířenou působností. Ideálně na ten nejbližší, tedy v místě vašeho trvalého bydliště.

Co potřebujete pro vydání řidičáku?

Robfoto / Pixabay

V okamžiku, kdy dorazíte na odbor dopravy, je třeba vyplnit žádost o vydání řidičského průkazu. Součástí tohoto dokumentu musí být také platný doklad totožnosti, který po vás bude vyžadovat pracovník na přepážce. Dnes je většina úřadů již vybavena speciálním prostorem pro pořízení fotografie, takže v tomto ohledu pravděpodobně nebudete muset cokoliv řešit. Průkazové fotografie tak nebude třeba.

Jen odevzdáním výše uvedených věcí to však nekončí. Počítat musíte i se správním poplatkem v hodnotě 50 Kč. Ten je obvykle hrazen na pokladně příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností.

Nezapomeňte také na to, že tato instituce má na vydání nového řidičského průkazu své lhůty. V klasickém případě je to do 20 dnů. Existuje však i zrychlená varianta do jednoho týdne, respektive do 5 dnů. Za ní si však musíte připlatit 500 Kč.

Takže, nezbývá, než se obrnit pevnými nervy a vyrazit na obecní úřad.

posted by DavidK on Kvě 14

Víte, jaká silnice je na světě nejdelší? A vůbec, znáte další světové rekordy spojené se silnicemi? Pokud ne, začtěte se do toho článku a zjistíte to, co jste doposud možná ani netušili.

Nejdelší silnicí světa je Highway 1 nacházející se v Austrálii. A to díky své délce neuvěřitelných 14 484 kilometrů. Jde samozřejmě o nejdelší souvislou silnici.

Pokud vás naopak zajímá, kde naleznete nejdelší rovinatou silnici, pak budete muset vyrazit do Saudské Arábie. Tam se nachází jedna poměrně služná rovinka v délce až 257 kilometrů. Naopak ta nejzakroucenější silnice je v USA, konkrétně jde o Vermont Street.

Jestliže máte strach, když sjíždíte po českých silnicích s klesáním 12 procent, pak byste si měli vyzkoušet nejstrmější silnici světa nacházející se na Novém Zélandu. Je to Baldwin Street s klesáním až 35 stupňů.

nzbeibei / Pixabay

Od moderních silnic se lze přesunout také k těm nejstarším. Jedna z nich se datuje rokem až 312 před naším letopočtem a nachází se v Itálii. Je to Via Appia, která je dodnes rekonstruována a neustále udržována při životě.

Nakonec si povíme ještě jeden rekord související se silnicemi, a tím bude nejdelší silniční tunel světa. Je dlouhý neuvěřitelných 24,5 kilometru a nachází se v Norsku. Konkrétně jde o Laerdalský tunel.

posted by DavidK on Dub 16

Jestliže si chcete užívat neomezených výletů a dovolených s rodinnou nezávisle na místě a možnosti přenocování, budou karavany a obytné vozy volbou číslo jedna. Prostřednictvím nich totiž získáte požadovanou svobodu a spoustu nevšedních zážitků. Před nákupem karavanu si musíte uvědomit, o jaký typ tohoto dopravního prostředku máte vlastně zájem.

Obytný přívěs

V první řadě je třeba uvést na správnou míru terminologii. Pokud se budete zajímat o karavan, vybíráte si v podstatě obytný přívěs, který zapřáhnete za osobní automobil a můžete vyrazit kamkoliv. U této varianty jde o ekonomické řešení, jež je spojeno i s jistou variabilitou.

Obytné vozy

Autor: sv1ambo

Druhou možností se stanou obytné vozy, které představují jeden celistvý dopravní prostředek. Typickým příkladem je integrovaný karavan připomínající minibus nebo větší dodávku. Výjimkou nejsou ani modely s vyšší nadstavbou přinášející ještě více místa. Kapitolou samou o sobě jsou pak vestavby do klasických dodávek.

Odnímatelná nástavba

Opomíjet bychom neměli ani na třetí typ, jímž je naopak nástavba. Ta své místo nachází na automobilech typu pick-up. Jde o skromnější bydlení, které je však velice praktické, snadno odnímatelné a dopřeje vám požadovaný komfort.

Takže, nyní nezbývá než si vybrat tu vhodnou variantu.

posted by DavidK on Úno 17

Současná situace na silničních komunikacích je někdy až zarážející. Řidiči porušující dopravní předpisy, a hlavně ohrožují všechny kolem sebe. Pakliže dojde k nějaké dopravní nehodě, mnohdy se jen těžko domůžete spravedlnosti, pokud nejsou důkazní materiály nebo věrohodní svědci.

Tohle všechno lze eliminovat prostřednictvím profesionální kamery do auta pro natáčení kvalitního videozáznamu. Právě ten se totiž automaticky stává potřebným materiálem při řešení jakékoliv autohavárie. Ať už při ní došlo k poškození majetku či zdraví osob.

Využívejte moderní kamery do auta

Pro objasnění dopravní nehody mnohdy stačí jediné. Umístit na přední sklo, popřípadě na jinou část vozu palubní kameru snímající obraz v dostatečné kvalitě a rozlišení. Ideálně, pokud si poradí s dokonalým obrazem také za zhoršených světelných podmínek. Možná byste se divili, ale právě takový záznam vám může někdy doslova zachránit krk.

V závislosti na modelu zvolené kamery se samozřejmě domůžete řady přínosných funkcí a vlastností daného produktu.

 • Možnost zapnutí a vypnutí nahrávání zvuku
 • Gyroskopická stabilizace obrazu
 • Připojení na GPS anténu
 • Velká paměť nebo napojení na externí paměť pro ukládání dlouhého záznamu
 • Alarm spustitelný při manipulaci se zařízením

Pokud vás zajímají takové palubní kamery, více info naleznete na internetovém portálu www.trackm8.cz.

Multi-kamerové systémy pro nákladní vozy

Řešení jakýchkoliv pojistných událostí si mimo jiné můžete ulehčit také v komerční dopravě. K tomu sloučí speciální multi-kamerové systémy obsahující hned několik kamer rozmístěných po celém voze, jež jsou schopny pokrýt 360° úhel kolem celého automobilu. Jmenovat lze například palubní kamery Trackm8.

Nepodceňujte vymoženost, jakou je kamera do vozu se snadným ovládáním, kvalitním záznamem a příjemnou pořizovací cenou.

posted by TomasL on Úno 7

Pokud se pohybujete v auto-moto světě, pravděpodobně vám tento (na první poslech neidentifikovatelný) název něco říká. Pokud jste majitelem auta se vznětovým naftovým motorem, je tato pravděpodobnost ještě o něco vyšší. Víte však, o co jde, jestli AdBlue potřebujete, a pokud ano, kde ho dostanete?

V souladu se stále přísnější evropskou legislativou týkající se ochrany životního prostředí se i v automobilovém průmyslu zavádějí stále přísnější normy, které musí nové automobily splňovat. Tato norma má název Euro a je doplněna číslem. Nejnovější vyšla v roce 2014, má pořadové číslo 6 a stejně jako ostatní normy před ní upravuje povolené množství škodlivin ve výfukových plynech. Jak však stále více snižovat obsah škodlivin a objem exhalátů při neklesajících nárocích na výkon automobilu? Na pomoc přichází chemická reakce.

Co si mám představit pod pojmem AdBlue?

Z chemického hlediska jde o velmi jednoduchou sloučeninu. AdBlue tvoří 32,5 % močoviny a 67,5 % demineralizované vody. Jak taková jednoduchá kapalina dokáže způsobit až 95% pokles obsahu škodlivin ve výfukových plynech? Princip je snadný. Technologie se nazývá SCR (Selective Catalystic Reduction), tedy selektivní katalytická redukce. Že z toho nejste moudří? Ve zkratce jde o vstřikování tekutého katalyzátoru do výfukového systému. Zde nastane reakce, jejímž výsledkem je redukce oxidů dusíku (NO a NO2) a z výfuku tak vychází jen neškodná vodní pára a dusík (N).

A neobejdu se raději bez něj?

To závisí na tom, jaké auto máte. Některé automobilky SCR systém nasadili plošně, jiné jen u konkrétních modelů, další využívají jiné formy redukce oxidů dusíku, například akumulační katalyzátor. Obecně se však dá říci, že nové, zejména větší, modely od Audi, BMW, PSA, Mercedesu nebo Volkswagenu SCR systém využívají, a tudíž potřebují AdBlue.

Výrobci těchto automobilů uvádějí různou spotřebu, obecně však platí, že v závislosti na modelu a způsobu ježdění si vystačíte s jedním litrem AdBlue přibližně na vzdálenost 1 500 kilometrů. Některé modely vyžadují dolévání této kapaliny v servisním středisku, u jiných to můžete udělat i sami.

A kde ho dostanu?

Na vybraných čerpacích stanicích a servisech je AdBlue vždy k dispozici. Jedním z největších distributorů kapaliny AdBlue je společnost Total, která není jen výrobcem a prodejcem motorových olejů. Zabývá se i řadou dalších technologií a služeb, které mohou usnadnit motoristům život. Velký kus práce odvedli zejména na poli nákladní automobilové dopravy. Díky Totalu můžete například platit mýtné v různých evropských zemích pouze pomocí jedné karty nebo si optimalizovat trasu díky šikovnému online nástroji.

Total však mimo jiné patří i mezi výrobce a distributory kapaliny AdBlue. A distribuovat ji dokáže přesně podle požadavků zákazníka. V tradičních 2, 5 nebo 10 litrových baleních. Problémem však pro ně není dopravit k vám ani barel nebo dokonce celou cisternu. Je jen na vás, zda potřebujete dvoulitrové balení na doplnění AdBlue do osobního automobilu a koupíte si ji na čerpací stanici Total, nebo jste majitelem přepravní společnosti a preferujete celou cisternu. Rozhodnutí je jen na vás.

posted by DavidK on Pro 14

Provozování malého nebo dokonce velkého vozového parku vyžaduje dostatečný um. Nutnost hlídat řidiče, trasy, jakými jezdí, starat se o celkový servis a mnohé další věci. Pokud se vám to líbí, není pravděpodobně co řešit. V opačném případě je to už horší. Zbytečné vícenáklady, starosti a nevyladěná organizace.

I když podle vás vše funguje, jak má, vždy je co zlepšovat. Věděli jste například o tom, že sledování vozidel umožňuje optimalizovat náklady na vozový park? Ano, v této oblasti lze ušetřit na spoustě nejrůznějších věcí jen tím, že se dělají správně a efektivně.

Svěřte správu vozového parku profesionálům

Toto řešení patří v poslední době mezi velice oblíbené. Když se svěříte do rukou specialistů majících zkušenosti v tomto oboru, můžete se těšit na úspěch. Takové společnosti totiž využívají své dlouholeté know-how, propracované algoritmy při plánování tras a mnohé jiné věci.

Jednou z nejzákladnějších služeb firmy Trakm8 je sledování vozidel, a to se týká libovolně velkých vozových parků. V rámci celkové správy lze samozřejmě vsadit i na ty nejmenší detaily promítající se do efektivnějšího využívání vozů.

 • Instalace palubních kamer
 • Využívání integrovaných kamer s telematikou
 • Monitoring chování řidičů

Tohle všechno a mnohé další vám přinese téměř dokonalé využívání vašich vozidel. Na celkovém úspěchu se podílí také notifikace dopravních nehod nebo diagnostika vozů. Ty díky tomu budete udržovat ve stále dobré kondici, což se promítne i do celkové životnosti, bezporuchovosti a bezpečnosti.

Sledování strojů a manipulační techniky

Jestliže si myslíte, že sledování vozidel v podobě dodávek a kamionů je tím jediným, co lze využít, jste na omylu. Více informací o sledování vozů od společnosti Trakm8 naleznete zde, kde se dozvíte, že něco obdobného je možné aplikovat i na manipulační techniku, velké stroje, návěsy a podobně.

posted by DavidK on Lis 24

Aquaplainning nebo alespoň smyk na mokré vozovce zažil v silničním provozu určitě každý. A pokud ne, není nic lepšího, než být na takovou situaci dostatečně připraven. Nyní možná namítáte, jak se naučit ovládat automobil v této krizové situace, do které se vlastně nechcete dostat? Poměrně jednoduše.

Nápomocna vám v tomto ohledu bude profesionální škola smyku. Teoretická a praktická nauka realizovaná v některém z profesionálních areálů nacházejících se v odlišných koutech České republiky.

Škola smyku od A až do Z

Pokud se rozhodnete pro získání praxe ve škole smyku, máte jistotu, že takovou výuku budete absolvovat nejenom pod drobnohledem odborníků, ale hlavně na bezpečné ploše, kde neublížíte sami sobě ani nikomu dalšímu.

Jízda smykem je samozřejmě realizována na asfaltovém povrchu a kluzné ploše, kde se mimochodem nachází i potřebná zatáčka nebo kopec pro vyzkoušení. K dispozici jsou plochy pro vozidla s přední i zadní nápravou, takže na své si přijde dozajista každý.

Profesionální škola smyku trvá zhruba čtyři hodiny a na většině míst ČR je ji možné absolvovat v libovolném ročním období. A výsledek takového kurzu? To jsou praktické dovednosti a znalosti, jež v nastalé situace v ostrém silničním provozu dozajista oceníte.

Škola smyku jako zážitek

Školu smyku lze označit nejenom za naučný kurz, ale především na zážitek, na nějž budete ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat. A nemusíte to být pouze vy sami. Tyto lekce jsou totiž k dostání formou voucheru, ať už jde o trať v Jihlavě, Mostu, Příbrami, Ostravě nebo ve Vysokém Mýtě.

To znamená, že škola smyku může udělat radost vám samotným, ale i vašim blízkým. Dárek ve formě poukazu na zlepšení jízdních dovedností je určitě velice originální.

Okuste na vlastní kůži, jak vypadá novodobá škola smyku a staňte se ještě lepším řidičem než doposud.

posted by DavidK on Říj 19

Dnes a denně potřebujeme přepravit daný předmět z místa A na místo B. Jen málokdo má tolik času, aby takovou věc prováděl svépomocí. Navíc je to nereálné i z hlediska finančních nákladů při delších vzdálenostech.

Právě proto využíváme balíkovou přepravu, kterou v České republice a v zahraničí nabízí bezpočet nejrůznějších přepravců. V tomto směru si můžete dopřávat libovolných služeb, jež v plném rozsahu naplní vaše požadavky.

Jak vypadá profesionální balíková přeprava?

Například tak, že v případě kusových a balíkových zásilek dojde k vyzvednutí věci přímo u vás doma, aniž byste se museli o cokoliv starat. Velice oblíbená je dnes expresní zásilka. V rámci takové přepravy hraje čas rozhodující roli. To znamená, že bude konkrétní předmět dopraven do 24 hodin. A to se týká celého území České republiky. U některých přepravců i Bratislavy a blízkého okolí.

Profesionální přeprava zásilek může nabývat nejrůznějších podob.

 • Nadrozměrné náklady nad 6 metrů délky
 • Měření balíků na základě celkového objemu a nikoliv velikosti
 • Přeprava nebezpečného materiálu označovaného ADR
 • Možnost uskladnění zboží v několika skladech po území ČR

Přesně takhle má vypadat balíková přeprava spojená především s promyšlenou logistikou, pružnou reakční dobou a garancí času dodání.

Expresní zásilka jedině od specialistů

Rozhodnete-li se spoléhat na služby některého z mnohých přepravců, měli byste platit pouze na kvalitní servis s možností výběru nejrůznějších přepravních modulů, ať už jde o Česko nebo Slovensko. V takovém směru vám může své pestré a promyšlené portfolio nabídnout přepravní společnost FOFR, jejíž název je poměrně výstižný.

Právě ta splňuje všechny výše uvedené podmínky precizní přepravy a i mimo jiné se zaměřuje také na tu mezinárodní. Přesun balíků z bodu A do bodu B nebyl nikdy tak snadný, jako v dnešní době.

posted by DavidK on Srp 10


Manipulační technika patří obecně k nepostradatelným doplňkům jakýchkoliv skladovacích prostor. Jen stěží byste přesouvali palety z jednoho místa na druhé, aniž byste k tomu nevyužili odpovídajícího pomocníka, například paletový vozík nebo ten vysokozdvižný.

Paletový vozík máte samozřejmě možnost zakoupit ve zcela novém stavu. V tomto směru se nabízí dvě řešení.

 • Ruční paletový vozík
 • Elektrický paletový vozík

Konstrukčně jde o odlišné typy zařízení s tím, že ten elektrický vám usnadní práci díky elektrickému pohonu.

Nespoléhejte se pouze na nové vybavení

Jestliže do nové techniky nechcete investovat příliš peněz, určitě nemusíte tahat palety svépomocí. Nabízí se totiž i další řešení, jimiž jsou paletový vozík bazar nebo vysokozdvižný vozík bazar. Ano, dnes můžete zakoupit opotřebované produkty v dokonalém technickém stavu po kompletním servisu.

Rozdíl bude především v nižší pořizovací ceně. Přínos pak naprosto shodný. I to je alternativa nákupu manipulační techniky libovolného typu. Možná vás nyní ale zajímá, kde se domoci pestrého výběru paletových vozíků, včetně volby bazarového zboží? To vyčtete v následujících řádcích.

Specialisté na manipulační techniku

Prodejem, pronájmem, bazarem a zároveň i servisem se zabývá profesionální společnost SEMAT HB s.r.o., jejíž pestré produktové portfolio naleznete na internetových stránkách semathb.cz. Právě tam si můžete prohlédnout aktuální bazarovou nabídku paletových a vysokozdvižných vozíků.

Usnadněte si každodenní práci a urychlete jednotlivé činnosti při manipulaci se zbožím. SEMAT HB s.r.o. vám nabídne řešení šité na míru a zajistí dlouhodobý servis zakoupené techniky, jíž budete udržovat ve stále dobré kondici. To vše s minimálními provozními náklady, odpovídající bezpečností a pouze od renomovaných výrobců. Nakupujte manipulační techniku na tom správném místě.


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.