Autor: DavidK datum: Čvc 30 kategorie: Moto

Elektromotorky jsou stále oblíbenějším typem dopravního prostředku. Je to dáno hlavně tím, že jsou cenově dostupnější než kdykoliv předtím. Zároveň představují určitý druh prestiže, což lze říci o všech „přibližovadlech“ na elektřinu.

Jestliže nemáte představu o tom, v čem jsou elektromotorky lepší nežli klasické stroje na fosilní paliva, přinášíme vám výčet těch nejzásadnějších věcí.

Výhody elektromotorek

V první řadě je to určitě tichý provoz, jelikož elektromotory jsou oproti těm benzínovým naprosto tiché. Nulový hluk ocení bezpochyby každý řidič, ať už se vydá na kratší nebo delší vzdálenost. S použitím elektromotorů jde ruku v ruce také jednoduchá a lehká konstrukce. Ta se projevuje naopak v celkové hmotnosti. Díky tomu budete schopni docílit dostatečného výkonu.

Jednou z největších výhod elektromotorek je levný provoz. A to až několikanásobně oproti klasickému spalovacímu motoru. Elektromotor jednoduše nabijete z elektřiny za pomoci speciální nabíječky a tím cenu za jeden kilometr opravdu minimalizujete.

Vzhledem k tomu, jaký motorový agregát je používán, odpadá i náročný servis a nepříjemné znečištění. Bezúdržbový provoz ocení naprosto každý.

olafpictures / Pixabay

Jaké typy elektromotorek lze zakoupit?

Nejpoužívanějším typem elektromotorek jsou ty univerzální, se kterými se můžete vydat nejenom do terénu, ale také na silnici. V jejich prospěch hovoří dostatečný výkon, a patřičný dojezd v řádu 200 až 250 kilometrů. Výjimkou však nejsou ani další stroje.

  • Elektrické skútry
  • Silniční elektromotorky
  • Terénní elektromotorky

Jediné, na co si u tohoto typu dopravního prostředku dávejte pozor je maximální dojezd a blízkost elektrické nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tyto stroje nejsou tak rozšířené jako ty benzínové, najde se stále hodně lokalit, kde to budete mít k nabíječce poměrně daleko.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.