car motor

Autor: David K. datum: Dub 19 kategorie: Auto

Zima je pro akumulátor v automobilu celkem velkým nepřítelem. Pokud nemáte autobaterii v dobré kondici, může se vám stát, že při delším stání v mrazu auto jednoduše nenastartujete. Ostatně, slabá baterie vás může potrápit také v jiném ročním období. Pokud k takové situaci dojde, pomůže vám pouze jediná věc. A tou jsou startovací kabely.

Zapomeňte na roztlačení

Dávno pryč jsou doby, kde se auta roztláčela. Tak to u současných vozidel rozhodně nefunguje a rozhodně to není ani nic správného. Daleko lepší způsob je nastartování dopravního prostředku přes startovací kabely. A právě jejich správné zapojení a postup startování vám nyní popíšeme.

Jak zapojit startovací kabely?

Vaším odrazovým můstkem bude barevné rozdělení kabelů. Nejprve vezmete červený kabel a připojíte ho na kladný pól autobaterie. Druhý konec připojíte k autobaterii vozu, který normálně startuje. Pak přichází na přetřes černý kabel. V tomto případě začnete naopak. Jeden konec připojíte nejprve na záporný pól nabité baterie. Ten druhy pak připojíte nikoliv k zápornému pólu vybité baterie, ale ke kostře vozidla, které nejde nastartovat. Typickým příkladem je blok motoru.

Potom přichází na přetřes startování vozu. Nejprve nastartuje vůz s nabitou baterií. Po lehkém přidání plynu zkuste nastartovat vozidlo s vybitou baterií.

Odpojení startovacích kabelů

Abyste celý proces dotáhli do zdárného konce, je zapotřebí vypnout motor vozu, který měl nabitou baterii. Samotné odpojení startovacích kabelů probíhá zcela opačným způsobem, než jaký jste prováděli na začátku.

Pokud by se stalo, že po vypnutí motoru vozu s nabitou autobaterií dojde ke zhasnutí motoru vozu s vybitou baterií, může to značit i jiný problém, než je vybitá baterie. Pak můžete zkusit celý proces opakovat nebo se pustíte do hledání závady, která by mohla mít něco společného s elektroinstalací.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.