Archive for the ‘Auto’ Category

posted by David K. on Bře 20

Auto je dopravním prostředkem, na kterém je mnoho z nás doslova závislých. Takové vozidlo využíváme při cestě do práce, na nákupy, za zábavou a stává se nedílnou součástí našeho cestování. Je proto nešťastné, když dojde k jeho odcizení. Ke krádežím mimochodem nejčastěji dochází v odlehlých uličkách, v rekreačních oblastech a na sídlištích. Jestliže nevíte, jak se v takové situaci zachovat, začtěte se do následujících řádků.

Nahlášení odcizení vozidla

Ještě, než začnete panikařit, kde máte svoje vozidlo, zamyslete se nad tím, jestli jste ho náhodou nezaparkovali o ulici vedle. Zároveň si ověřte, zda vůz nevyužívá někdo další z rodiny. Je naprosto běžné, že si automobil takto půjčuje několik členů domácnosti. Pokud ani v tomto případě neobstojíte, je nejvyšší čas kontaktovat policii.

Obvykle musíte vyčkat, dokud policie nepřijedete a na místě neprovede předběžné šetření. Zbývající náležitosti pak vyřešíte na služebně. Rozhodně po vás bude chtít vaše osobní údaje a doklady prokazující vlastnický vztah k odcizenému automobilu. Je to technický průkaz, případě smlouvy o pronájmu a další dokumenty. Na základě tohoto hlášení přichází na přetřes pátrání, které trvá třicet dní. Pokud se do té doby auto nenajde, je vydáno Usnesení o odložení věci.

S protokolem proveďte odhlášení vozidla

Policie vám zároveň vyhotoví protokol týkající se odcizení vašeho automobilu. S tím pak můžete přijít na úřad a odhlásit vozidlo. Tento dokument vám přijde vhod také při jednání s pojišťovnou, kdy budete chtít zrušit povinné ručení.

Pokud se chcete vyhnout tomuto nežádoucímu odcizení, můžete si do vozu pořídit některé moderní technologie související právě s hlídáním a monitorováním dopravního prostředku. Zároveň si lze sjednat havarijní pojištění zahrnující právě krádež a odcizení automobilu, kdy vám po odcizení bude vyplacena příslušná částka.

posted by David K. on Úno 28

Pneumatiky a jejich správný stav jsou klíčovým faktorem pro bezpečnou jízdu na silnici. Ať už hledáte nové, nebo použité pneumatiky, bazar pneumatik Praha nabízí širokou škálu možností. Nejen že máte možnost výběru z různých značek a typů pneumatik, ale také si můžete ušetřit peníze díky použitým pneu.

Pneuservis Praha Michle: Kvalitní servis pro bezpečnou jízdu

Pokud hledáte kvalitní pneuservis v Praze, určitě byste měli zvážit návštěvu pneuservisu Praha Michle. Tato společnost nabízí širokou škálu služeb, které jsou důležité pro bezpečnost vaší jízdy a správnou funkci vašeho vozu. Pneuservis Praha nabízí komplexní služby, od výměny pneumatik po geometrii kol a laserovou geometrii.

  • Seřízení sbíhavosti kol a testy brzd a testy tlumičů zajistí, že váš vůz bude bezpečně a spolehlivě fungovat.
  • Testy brzdových kotoučů a testy tlumičů zajišťují, že brzdy a tlumiče fungují správně a poskytují maximální bezpečnost.

Pneuservis Praha Michle, tedy pneu servis Praha 10, je pneuservis Praha, který nabízí všechny tyto služby v jednom místě. 3D geometrie a laserová geometrie vám zajistí, že vaše kola budou mít správný úhel a vzdálenost od sebe, což zlepší ovladatelnost vozu a jeho jízdní vlastnosti.

Odborníci v pneuservisu Praha Michle: Spolehlivé a kvalitní služby

Závěrem lze říci, že bazar pneumatik a pneuservis Praha poskytují vše, co potřebujete k tomu, aby byl váš vůz na silnici v bezpečí. Od širokého výběru použitých pneumatik po kompletní servis, včetně geometrie kol, testů brzd a testů tlumičů, tedy testu podvozku, zajistí, že vaše jízda bude co nejbezpečnější. V pneuservisu Praha Michle se můžete spolehnout na odborníky, kteří vám poskytnou kvalitní služby a pomohou vám s vašimi potřebami. Navštivte ho a udělejte svůj automobil bezpečnějším a spolehlivějším!

posted by David K. on Úno 6

Dopravní prostředek je něčím, co šetří naše nohy a také drahocenný čas. Možnost přepravit se z místa na místo je doslova k nezaplacení. Pokud nedisponujete svým vlastním autem, nabízí se vám samozřejmě alternativy. Jednou z nich je klasická autopůjčovna, to druhou zase populární carsharing. Pokud nevíte, jaké jsou z praktického hlediska rozdíly mezi oběma variantami, přinášíme bližší informace.

Cenové rozdíly mohou být značné

Na úvod ještě zmíníme, že carsharing je vlastně sdílením automobilu. Model populární kdekoliv pod světě dorazil také do České republiky a nutno podotknout, že sklízí úspěch. Ukázat si to můžeme třeba na cenových nákladech. Pokud si půjčíte auto v autopůjčovně, pak musíte počítat s uhrazením částky za celodenní pronájem. Ta se může pohybovat od 2 000 Kč do 5 000 Kč podle typu vozu.

U carsharingu máte možnost využít pronájmu na kratší domu. A to se hodí, pokud potřebujete automobil jen na převezení velkého nákupu nebo vyřízení věcí ve vzdálenějším městě.

Co dalšího byste měli vědět?

U profesionálního carsharingu se můžete také spolehnout na to, že vozy nebudou starší pěti let. To u běžné autopůjčovny nelze s jistotou tvrdit. Pronájem vozu je dokonce natolik výhodný, že mnohdy předčí pořízení vlastního automobilu. Zlomovým bodem v tomto případě bývá hranice sedmi tisíc kilometrů za rok. Pokud totiž najedete měně, dostanete se s náklady na carsharing pod pět tisíc korun měsíčně. A to například u vlastního vozu nemusí být reálné. V případě klasické autopůjčovny zaplatíte také více.

Myslet byste měli na to, že u carsharingu platíte za ujeté kilometry, takže cena se může lišit podle nájezdu. U pronájmu vozu z autopůjčovny se až tolik neřeší kilometry a při vrácení musíte vůz přistavit vždy s plnou nádrží. Je však na každém, aby zvážil, jaká varianta je pro jeho potřeby nejlepší.

posted by David K. on Led 9

Auto je pro mnohé z nás nejenom praktickým dopravním prostředkem. Může se stát koníčkem a zábavou. Někoho však neuspokojuje pouze běžné auto s pevnou střechou. Co takhle kabriolet? Ano, kabriolet je doslova životní styl, jemuž se chcete věnovat naplno. Málokdo však ví, jak je to v tomto voze s topením.

Užívejte si jízdu v létě

I když se v tomto článku chceme v první řadě zaměřit na topení v kabrioletu, nelze se nezmínit o jízdě v létě. Ta je pro kabriolet naprosto typická. Venku vyjde sluníčko, teploty se začnou šplhat do výšin, vy si stáhnete střechu kabrioletu a vyrazíte do silničního provozu. Takhle nějak vypadá nadšením milovníků těchto vozů.

Když jedete se staženou střechou, užíváte si teplého vzduchu a větru ve vlasech. V takovém případě neřešíte jakoukoliv klimatizaci. Nutno však podotknout, že pomalejší jízda v kolonách ve městě a při teplotách nad třicet stupňů už nemusí být takovým zážitkem, jak se zdá. V takovém případě radí spoustu majitelů kabrioletů zatáhnout střechu a raději pustit klimatizaci. Jízda bude o mnoho komfortnější.

Topení kabrioletu v zimě

Spousta lidí si říká, že kabriolet je automobilem především na léto a jinak nemá žádné využití. To je však velká mýlka. Ano, tohoto koníčka si pochopitelně nejvíce užijete v létě, v zimě takový vůz však nemusíte uzamknout do garáže. Jezdit můžete s uzavřenou střechou, díky čemuž si uzavřete kokpit vozidla. Pak můžete použít topení ve voze. A právě v tomto případě by měla zaznít informace o tom, že většina kabrioletů má výkonnější vytápění právě kvůli tomu, aby bylo dosaženo komfortní teploty uvnitř vozidla. Vliv na to má především stažená střecha a možnost větších netěsností. Záleží na tom, jaký typ vozu používáte.

Takže, pokud uvažujete o nákupu kabrioletu, nebojte se. Nejde pouze o sezónní záležitost a můžete ho směle používat také v zimě.

posted by David K. on Pro 5

Ne každý si může pořídit nový automobil. Proto spousta lidí kupuje vozy ojeté. U nich však vzniká jistá rizika. Ta se týkají nejenom technického stavu, ale také toho, zda vozidlo nebylo kradené. Pokud byste takový vůz zakoupili, čekají vás celkem nemilé problémy. Takže, jak to udělat, abyste nepořídili kradený automobil?

Začněte běžnou kontrolou

Pomyslným odrazovým můstkem je samozřejmě kontrola papírů. Jde o proces, který byste prováděli tak či onak. Zaměřte se především na historii vozu, pokud je to z dokumentů dohledatelné. Nejvíce informací naleznete ve velkém technickém průkazu. Porovnejte ho také s malým technickým průkazem, ale i osobními údaji původního majitele.

Jen kontrola papírů však nestačí. Zaměřit se musíte i na další věci, které už budete hledat na vozidle. Typickým příkladem je kontrola VIN kódu. Před nákupem vozu se zajímejte o to, kde ho vlastně najdete. Důkladně si zkontrolujte VIN s technickým průkazem. Také dbejte na to, zda tento údaj na voze není nějak atypický, poškozený a podobně.

Pokud máte možnost, vezměte si s sebou i měřič hloubky laku, abyste poznali, zda některé díly nebyly přelakované. To je pochopitelně viditelné také na některých vnitřních částech automobilu. Tohle všechno pak ve výsledku spojte s kontrolou technického stavu, jemuž se však v tomto článku nebudete věnovat.

Databáze kradených automobilů

Na nákup ojetého automobilu v dnešní době nemusíte být sami. K dispozici jsou také nejrůznější databáze, kde lze ověřit krádež vozu. A to především podle VIN kódu. Výjimkou nejsou ani placené služby, s pomocí nichž se dopracujete k celkové historii vozidla, pokud je to jenom trochu možné. Věřte, že za takové služby se vyplatí dát peníze navíc. Mimochodem, jde řádově o stokoruny. Budete tak mít jistotu, že nepořizujete kradený vůz, kterého byste se při odhalení pak museli nedobrovolně vzdát.

posted by David K. on Lis 21

Elektromobilita je v současné době na vzestupu, o tom není žádných pochyb. Na silnicích kolem se můžete potkávat plně elektrické vozy, ale také hybridy. Tomuto trendu se do budoucna nevyhne nikdo z nás. Proto je o něm dobré něco vědět. Na mysli teď máme několik zkratek, s nimiž se můžete setkat. Je to například BEV, HEV a PHEV. Jestliže nevíte, co si pod nimi představit, začtěte se do následujících řádků.

Co se skrývá za zkratkou BEV?

Nejprve se pojďme věnovat zkratka BEV, za níž se skrývá název Battery Elekctric Vehicle. Toto označení je samo o sobě jasně vypovídající. Touto zkratkou jsou označována plně elektrifikovaná vozidla. To znamená stoprocentní elektromobily. Vozy, které berou nezbytnou energii z akumulátorů. Ty mohou mít kapacitu mezi 40 až 100 kWh. Pokud takové dopravní prostředky chcete provozovat, musíte baterie pravidelně nabíjet.

Co znamená zkratka HEV?

Zkratka HEV znamená Hybrid Electric Vehicle. V tomto případě jde o spojení elektromobilu s vozem se spalovacím motorem. Takže hybridní vůz využívající pro svůj provoz nejenom baterie, ale také motor. Velice často můžete narazit i odnož v podání Mild-hybdridu s označením MHEV. Každá automobilka v tomto případě zvolila trochu odlišný koncept. Dobíjení zde probíhá obvykle z činnosti spalovacího motoru nebo rekuperace.

Význam zkratky PHEV

Nakonec si představíme ještě třetí zkratku pocházející z oblasti elektrifikace automobilů. Je to Plug-in Hybrid Vehicle. V tomto případě by šlo říci, že použitá technologie využívá z každého motoru to nelepší. U PHEV motorizace jsou využívány plně oba motory. Například po městě elektromobil, mimo něj ten spalovací. Automobil tohoto typu tak budete nejenom nabíjet ze zásuvky, ale také do něj budete tankovat benzín. Varianta, která se v posledních letech dost osvědčila a má rostoucí potenciál.

posted by David K. on Zář 12

Autobaterie je nedílnou součástí každého automobilu, to ví snad každý. Bez tohoto nepostradatelného doplňku byste váš vůz vlastně ani nedokázali nastartovat. Právě z toho důvodu je třeba čas od času provést kontrolu autobaterie. Jedním z nejdůležitějších parametrů je pochopitelně napětí. Kromě něho však musíte projít i další věci.

Kontrola hladiny napětí

Jestliže si chcete ověřit, zda je vaše autobaterie dostatečně nabitá, potřebujete k tomu jeden nezbytný nástroj. A tím je multimetr nebo chcete-li voltmetr. Přístroj, na kterém si nejprve přepnete měření pro stejnosměrný proud s hodnotou do dvaceti voltů.

Teprve poté se můžete pustit do měření. Z logiky věci jasně vyplývá, že černý kabel měřáku dáte na konektor mínus a červený kabel naopak na plus autobaterie. Na displeji multimetru se vám následně zobrazí napětí akumulátoru. V tomto směru platí dvě pravidla.

Pokud se vám zobrazí napětí vyšší jak 12,6 V, pak je autobaterie plně nabitá. Jestliže se vám zobrazí menší hodnota, je pravděpodobné, že akumulátor je nabita tak z poloviny a třeba ho dobít. Nulové nabití autobaterie je pak výsledkem napětí menšího jak 11,6 V.

Další kontroly akumulátoru

V případě autobaterie byste neměli opomíjet ani na zběžnou optickou kontrolu. Pokud se na konektorech vyskytuje koroze nebo baterie nějak špinavá, vše odstraňte. Jestliže to typ akumulátoru umožňuje, můžete změřit také hladinu elektrolytu. K tomu slouží speciální indikátor. Před měření elektrolytu nezapomeňte odpojit kabely od autobaterie.

K dostání jsou také přístroje pro měření hustoty elektrolytu. V tomto případě ale už může jít o odbornější činnost, kterou je lepší svěřit profesionálům. Pravidelná péče a kontrola autobaterie se vám určitě navrátí. Minimálně v tom, že vás automobil nikde nenechá. Pokud totiž dojde k degradaci akumulátoru, je zapotřebí ho vyměnit.

posted by David K. on Srp 30

Když jdeme do pneuservisu, není to jen tak. Obvykle tam jdeme proto, že máme nějaký problém s pneumatikami či podvozkem a prostě ho potřebujeme vyřešit. Ideálním řešením, jak na to, je právě internetový portál pneu-novak.cz, kde se přesně dozvíte, jak moc důležité je právě to, čemu se říká kvalita a kvalitní spolupráce. Bazar pneu, použité pneu, pneumatiky pro každý automobil, pneu servis praha 10, testy podvozku, testy brzd, testy brzdových kotoučů a další věci, které jsou s tím úzce spojeny, vyřešíte i vy hravě právě zde. Stačí jen chtít a stačí přesně vědět, jak na to, a přesně vědět, že jste opravdu udělali dobře.

O auto se postarat není žádná sranda…

Pokud se i vy chcete skutečně dobře postarat o své auto, tak je velmi důležité, abyste přesně věděli, koho si vybrat, jako svého dvorního dodavatele, a jako svůj dvorní pneu servis praha 10. Je skutečně důležité mít na paměti, že naše auto nám skutečně dobře slouží a pokud se o něho budeme velmi dobře starat, vydrží nám skutečně celou řadu let. Na internetovém portálu pneu-novak.cz se přesně dozvíte podstatné informace právě o tom, jak to dělat dobře a jak vědět, že je skutečně čas se do toho pustit. Automobil potřebuje nejen péči a testy podvozku, kontrolu geometrie kol praha, ale také řádné pneumatiky, a to klidně i ty použité pneumatiky. Záleží jen na přístupu a na tom, abychom nic nenechali zajít daleko, tak směle do toho.

vymena kol

Automobil jede stále dobře!

Pokud automobil jede stále dobře, tak opravdu potřebujeme vědět, jak je to možné. Adekvátní odpovědí by nám mohlo být právě to, že automobil potřebuje péči, a že máme to štěstí, že jsme asi tu nejlepší možnou péči právě našli. Na internetovém portálu pneu-novak.cz je vše plně připraveno na to, abyste s testy podvozku, testy brzd, testy brzdových kotoučů, geometrií kol praha, použitými pneu a podobně, už neměli žádné starosti a nechali to jen na těch odbornících, kteří tomu skutečně rozumí a ví, jak na to.

posted by David K. on Srp 8

Automobil je pro mnohé z nás nepostradatelným pomocníkem a dopravním prostředkem pro každodenní používání. Někteří by si bez něj nedokázali představit cestu do práce, školy, na nákupy nebo za zábavou. Vůz je zkrátka nezbytností, pokud se potřebujete rychle a bez otálení přepravit z bodu A do bodu B. Jenže i auto je jen spotřební materiál. Tudíž se může pokazit spojkové ložisko nebo jakýkoliv jiný díl. Pak přichází na přetřes jedna důležitá otázka. Co dělat v takové situaci, když se nemáte jak dopravit do servisu a díl potřebujete co nejrychleji? Objednejte si ho na internetu.

Vybírejte z pestré nabídky náhradních dílů

Je pravdou, že v dnešní době moderních technologii a bohatých možností asi nemá cenu hledat kamennou prodejnu s autodíly. Mnohem lepším řešením je najít si vhodného prodejce na internetu. Tento způsob nákupu je podstatně pohodlnější, rychlejší a ve výsledku také levnější. Stačí jen nakupovat na tom správném místě.

Na internetu můžete v rámci automobilu pořídit skutečně cokoliv. Jsou to věci pojící se s brzdovým systémem, vnitřními částmi vozidla, palivovou soustavou, filtry, převodovkou, chlazením, ale i s karosérií. Není problém zakoupit přední světla a jiné díly. A to nemáme na mysli jenom žárovky. Jsou to motorky naklápění světel, krytky podběhů a samotná světla.

Užívejte si pohodlný nákup z domova

Pokud se vám v dnešní době něco pokazí u automobilu, rozhodně nezoufejte. Je to sice nepříjemné, za dva dny však už můžete vyrazit s opraveným vozem. Stačí, když si konkrétní díl objednáte na internetu za výhodou cenu. Může to být třeba motorek ostřikovače, který se velice často a rád kazí. Jestliže v tomto směru hledáte spolehlivého prodejce a dodavatele dílů pro váš vozový park, pak se zaměřte třeba na Autodíly Vojkov s.r.o. Tam si bezpochyby vybere každý náročný motorista.

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.