crash

Autor: David K. datum: Čvc 10 kategorie: Ostatní

Povinné ručení je pojistným produktem, bez něhož se majitelé automobilů nesmí vydat na silnice. O tom je obeznámen jistě každý. Málokdo však tuší, jaké věci ovlivňují cenu povinného ručení. Ta se totiž může lišit nejenom pojišťovnu od pojišťovny, ale také na základě mnoha faktorů. Pokud se chcete dozvědět více, začtěte se do následujících řádků.

Pojistník a vozidlo

V první řadě ovlivňuje cenu povinného ručení sám pojistník. Jde o to, kolik je vám let a jak dlouho řídíte vozidla. Od toho se totiž odvíjí to nejpodstatnější, což jsou bonusy. S přibývajícími bonusy dochází k poklesu ceny povinného ručení. Podstatná je i délka jízdy bez nehod, z čehož naopak vznikají nežádoucí malusy. Na cenu má vliv i bydliště pojistníka.

Dalším zásadním faktorem ovlivňujícím cenu povinného ručení je samotný automobil, respektive jeho parametry. Na základě mnoha údajů dochází k výpočtu celkových nákladů pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Zásadní je například typ vozidla, kategorie, způsob jeho využití a v neposlední řadě i celková hmotnost, objem a stáří.

Co další ovlivňuje cenu povinného ručení?

Aby to nebylo tak snadné, existují i mnohé jiné faktory ovlivňující cenu pojištění odpovědni z provozu vozidla. Každý asi správně tuší, že největší přičinění má bezpochyby rozsah pojištění. Existuje totiž velká spousta připojištění zvyšujících výslednou cenu. Je to kupříkladu pojištění čelního sklad. Hodně také záleží na tom, v jaké frekvenci budete platit povinné ručení.

Pokud nechcete za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla platit více než musíte, pak na to jděte chytře. Parametry svého vozu jistě nezměníte. Máte však možnost pravidelně aktualizovat svoji stávající smlouvu. A to je krok, který se rozhodně vyplatí. Každoročně si nechte přepočítat aktuální smlouvu a porovnejte ji s nabídka ostatních pojišťovacích společností.

Okomentuj

Copyright © 2024 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.