Archive for the ‘Ostatní’ Category

posted by David H. on Led 20

I v roce 2020 budete moci dálniční známky v ČR pořídit v papírové podobě. Původně už se měly platit prostřednictvím elektronického mýta, to ale přijde až v roce 2021. Cena zůstane stejná jako letos, což jistě řidiče potěší. Důvodem nenavyšování ceny je především oprava dálnice D1, která znamená řadu omezení a pro řidiče je značně nekomfortní. Je tedy fér, že po dobu rekonstrukcí zůstane cena stále stejná. I proto bude nadále roční dálniční známka stát 1.500 korun. Měsíční kupón přijde na 440 korun a nejkratší desetidenní na 310 korun.

dalnice

Free-Photos / Pixabay

Na rok, na měsíc či na 10 dní

U desetidenní a měsíční dálniční známky je platnost daná vyznačením platnosti, pomocí proštípnutí patřičných kolonek. Platnost si tedy můžete zvolit dle vaší potřeby. Roční dálniční známka 2020 platí od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2021, a to bez ohledu na to, kdy si ji koupíte. Nevyplácí se tedy si roční dálniční známku pořizovat později během roku – její platnost se neprodlužuje. Aby bylo možné dálniční známky snadno identifikovat při policejní kontrole, mění se jejich vzhled.  Pro rok 2020 bude mít desetidenní kupon tvar žlutého trojúhelníku, měsíční fialového čtverce a roční červeného kruhu, s modrým orámováním. Opět nebudou chybět bezpečnostní prvky, jako ochrana před paděláním.

Nezapomeňte uchovat kontrolní díl

Kupóny koupíte na obvyklých místech jako jsou benzinové pumpy, na pobočkách České pošty nebo v okolí hraničních přechodů. K dispozici bývá také na pobočkách Autoklubu Bohemia Assistance, případně ve vybraných supermarketech. V žádném případě nekupujte známky dražší, žádná přirážka se na ně nesmí uplatňovat.

A konečně, kam dálniční známku nalepit? Dálniční známky ČR se skládají ze dvou dílů. První je klasická nálepka, která se lepí na čelní sklo. A to konkrétně zevnitř, do pravého dolního roku, tedy ke sloupku u spolujezdce. Druhá část je kontrolní, pro případnou kontrolu. Tento ústřižek rozhodně nevyhazujte a uchovejte jej na bezpečném místě.

posted by redakce on Led 6

Období zimních radovánek je právě v plném proudu. Pokud i vy pravidelně vyrážíte na sjezdovku, jistě víte, jak moc mohou nosiče lyží a snowboardů ušetřit práci.

Nosiče lyží mají mnoho výhod

Nosiče lyží jsou velice praktická vychytávka, díky které si ušetříte nejen spoustu času, ale hlavně také starostí s přepravou na sjezdovku. Na manipulaci s nimi není vůbec nic složitého, ba naopak. Při hledání ideálního kousku narazíte na dva základní typy. Tím prvním jsou nosiče lyží na příčníky. Ty se následně upevňují na integrované nosiče na střechu auta, v případě jejich nepřítomnosti pod lem střechy. Pomocí nich dokážete během chvíle odbavit celou rodinu, jelikož mají zpravidla velkou kapacitu.
stresni nosic lyzi a snowboardu menabo iceberg na pary lyzi snowboardy aluminium uzamykaci
Druhou variantou jsou magnetické nosiče. Ty fungují tak, že jsou přidělány magneticky přímo na střechu vozidla. Při dlouhodobém používání však může dojít k poškození svrchního laku. Magnetické nosiče lyží jsou ideální pro krátkodobé převozy. Mimo to se jedná o lacinější variantu, jak problém s úložným prostorem vyřešit.

Nosiče snowboardů kupujte podle kapacity

Jestliže lyžím příliš neholdujete a raději se na svahu proháníte na prkně, jistě vás zajímá, jaké jsou k mání nosiče snowboardů. V tomto případě svůj výběr zohledněte podle toho, kolik kousků plánujete pravidelně převážet. Vždy je lepší mít k dispozici více prostoru, než následně muset dokupovat větší nosič. Stejně tak se zaměřte na bezpečnost, protože jinak se může stát, že vám někdo odnese nejen snowboard, ale společně s ním také nosič.
Kvalitní a bezpečné nosiče lyží a snowboardů nabízí například FILSON store. V jejich rozsáhlé nabídce naleznete širokou paletu produktů, co vám vaše cestování na sjezdovku značně usnadní. Máte možnost si vybrat z různých typů nosičů, jež se dají upevnit (nejen) na střechu auta.

posted by redakce on Pro 31

Úderem listopadu již tradičně pomyslně startuje každoroční zimní sezóna. A to nejen na horách, ale i na cestách. Motoristé davově plní především diáře pneuservisů, které často nabízejí mimořádné otevírací hodiny, aby dokázali obsloužit co nejvíc zákazníků. Důvodem bývá nejen klesající teplota na teploměru, ale také předpis, který řidičům ukládá povinnost použití zimních pneumatik.

Když už servis, hoďte auto rovnou na zvedák

Přezutí kol by ovšem v zimě nemělo být jedinou záležitostí, kterou je na autě potřeba pořešit. Ideální je objednat se kromě přezutí kol také na zimní prohlídku, zvlášť pokud se chystáte s rodinou na zimní dovolenou, nebo máte v plánu podniknout delší cestu. Optimální je proto hodit auto na zvedák, aby se servisní technici mohli pustit do díla.

ZDVIHACÍ PLOŠINA PRO MOTOCYKL KG

Když zvedáky mají frmol

Pokud stojíte o kompletní zimní prohlídku s kontrolou všech systému a kapalin objednejte se do servisu včas. Zvedáky se totiž u většiny z nich doslova nezastaví a čekací doba na termín objednání se pohybuje i kolem čtrnácti dnů. Navzdory rozšířené pracovní době a pracovním sobotám je většina autoservisů a pneuservisů vytížená do poslední minuty.

Co nezvládnete sami, zvládnou zvedáky na auta

Je jistě mnoho úkonů, které si je v rámci zimní údržby vozu schopen zajistit řidič sám. Jsou ovšem věci, s kterými je neradno si zahrávat a je lepší svěřit je do rukou profesionálů, který udělají správnou diagnostiku, naloží vozy na zvedáky na auta a důkladně je prohlídnou. V rámci kompletní prohlídky zkontrolují stav baterie a provozních náplní. Obzvlášť v zimě je důležité zaměřit pozornost na seřízení světel, zkontrolovat mlhovky či vyhřívaní oken a sedadel, případně vyměnit stěrače. To jistě zvládne i motorista sám, ale když už v tom servisu budete…

A co vy? Máte už zimní prohlídku svého vozu za sebou nebo se teprve chystáte?

posted by redakce on Pro 20

Péče o pneumatiky patří mezi základní povinnosti každého majitele vozu. Týká se to jak sezónních výměn zimních nebo letních pneumatik, tak také pneumatik opotřebovaných. Pneuservis Praha Michle se v tomto směru postará o pneumatiky formou kompletních služeb pneuservisu Praha 10geometrie kol Praha, sbíhavost kol, test brzdových kotoučů, test tlumičů Praha, test podvozku.

Pneuservis Praha Michle – pneuservis pro všechny značky

Služby Pneuservisu Praha Michle jsou prověřené stovkami spokojených zákazníků. Pneu servis Praha 10 nabízí své služby prakticky pro všechny značky osobních automobilů. Jejich majitelé si mohou vybrat v provozovně pneuservisu Praha z celé škály nových a také použitých pneumatik. V nabídce pneuservisu Praha Michle tedy najdete za skvělé ceny jak nové pneumatiky prověřených světových značek, tak kvalitní použité pneu.

Pneu servis Praha správná volba pro vaše auto

Jaké služby pneuservisu Praha Michle můžete očekávat?

Klasickou výměnu pneumatik v pneuservisu Praha, která zahrnuje demontáž, montáž a laserovou geometrii, je možné spojit i s dalšími úkony. Patří mezi ně například seřízení sbíhavosti, test brzd, test tlumičů, test podvozku a další.

Základem kvalitního přezutí je správný výběr pneumatik

Méně zkušení motoristé mohou v pneuservisu Praha Michle získat také cenné rady při výběru vhodného typu nové nebo použité pneumatiky pro konkrétní vůz. Na skladě má pneuservis Praha 10 nejvhodnější pneumatiky pro požadované potřeby, a to často i v akčních cenách. Více informací o službách pneu bazaru Praha získáte pneu-novak.cz. Už se tedy dlouho nerozmýšlejte, navštivte pneuservis Praha 10 a jeho bazar pneumatik, pořiďte si kvalitní použité pneumatiky, nechte si provést laserovou geometrii kol, seřídit sbíhavost kol, test brzdových kotoučů, test tlumičů a test podvozku.

posted by redakce on Pro 17

Mohutnější a objemnější zavazadla potřebuje čas od času převézt každý z nás. Může jít o dětský kočárek, větší nákup, zavazadla na dovolenou a v zimě především o lyže, běžky a snowboardy. Každý ví, že žádná z těchto věcí by se neměla převážet uvnitř automobilu. Kam je ale uložit, když se nevejdou ani do kufru?

Střešní nosiče jsou určeny pro přepravu všech možných věcí, které se nevejdou již do zavazadlového prostoru vašeho vozidla. Prvotní strukturou střešních nosičů jsou příčníky, které se nasazují na podélné nosiče a vybírají se podle typu vybavení, pro které jsou určeny. Ještě před samotným výběrem střešních nosičů je potřeba vzít v potaz, jaký druh věcí a kolik zavazadel se bude převážet a zda je dané vozidlo na samotnou montáž nosičů už nějak uzpůsobeno nebo zda má úplně holou střechu.

Příčníky Menabo Tiger XL

 Střešní boxy jsou k nezaplacení

Střešní boxy mají universální využití a jsou tak velmi praktické. Uvezou skoro všechno, navíc vaše věci v nich budou stále v bezpečí a chráněny nejen před rozmary počasí, ale i před případnými zloději. Prakticky všechny boxy dnes totiž disponují zámkem. Střešní autoboxy se dají pořídit hned v několika velikostech a jsou určené pro přepravu absolutně čehokoliv. Pokud ale víte, že v nich budete potřebovat převážet lyže, běžky nebo snowboardy, vždy vybírejte takové, které jsou delší a užší.

Nosiče lyží jsou sezónní záležitostí

Zatímco takový střešní autobox můžete využívat celoročně, nosiče lyží jsou opravdu jen sezónní záležitostí. V případě, že ale víte, že během roku nic nebudete převážet a vystačíte si opravdu jen s občasným převozem lyží nebo snowboardů, budou pro vás finančně výhodnější. Navíc se velmi snadno a rychle dají namontovat na střešní nosiče a mohou pojmout až šest párů lyží nebo běžek a až tři snowboardy. Jen pozor, některé nosiče lyží, jsou určeny opravdu jen pro lyže a běžky a snowboard k nim neupevníte.

Nyní už můžete převážet cokoliv, kamkoliv a kdykoliv chcete.

posted by redakce on Lis 29

Alkohol za volant nepatří. To je všeobecně známá věc, kterou si však řada řidičů bohužel nepřipouští. Mnozí řidiči usedají nezodpovědně za volant, i když vědí, že požili alkohol. Jenže přesně takto vznikají nehody, u nichž se bohužel i umírá. Než tedy usednete za volant, přesvědčte se o tom, že po včerejším mejdanu, kdy alkohol tekl proudem, nemáte v krvi žádný zbytkový alkohol. A pokud ho přece jenom odhalíte, odbourejte ho nápojem zvaným Alcohol Killer, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu až o čtyřicet procent.

Zmíněný nápoj přírodního složení, který skvěle odbourává zbytkový alkohol v krvi, je však první zajímavostí, která se alkoholu v krvi za volantem týká. Prozraďme si další zajímavosti o pití alkoholu.

kapka

zdroj obrázku: pixabay.com

Zajímavosti o pití alkoholu

 • Věděli jste, že nejvyšší hladina alkoholu v krvi je zhruba osmdesát minut po vypití alkoholu? Projevovat se však začne alkohol v krvi už po patnácti minutách po vypití.
 • Věděli jste, že to, jak dlouho se bude alkohol držet ve vašem tělo nebo jak ho bude tělo snášet, je odvozeno od daného alkoholického nápoje nebo od náplně vašeho žaludku. Abyste předcházeli kocovině nebo tomu, že se alkohol ve vašem těle bude držet pěkně dlouhou dobu, měli byste během popíjení alkoholických nápojů jíst.
 • Věděli jste, že nejdříve alkohol vstřebává žaludek? Údajně dokáže vstřebat až dvacet procent vypitého alkoholu.
 • Věděli jste, že rychlost vstřebávání alkoholu ovlivňuje nejen teplota nápoje, ale také koncentrace cukrů v daném nápoji či koncentrace bublinek konkrétního nápoje?
 • Věděli jste, že odbourávání alkoholu podporuje například grapefruit, a to díky tomu, že obsahuje obrovské množství vitaminu C? Obsahuje také spalovací enzymy, což ocení vaše opilé tělo stejně jako to, že grapefruit snižuje množství inzulinu v těle. Mimochodem, grapefruit je pomocníkem i při hubnutí.

 

posted by redakce on Říj 15

K vybavení nové autolakovny nebo inovace zařízení zastaralého inventáře potřebujete mnoho zkušeností. Pokud je nemáte, vyberte si někoho, kdo vám pomůže.

Dílna pro lakování aut musí být na úrovni

Moderně zařízená autolakovna musí disponovat kompletním sortimentem, který zahrnuje lakovací kabiny, sušící zařízení, infrazářiče, kompresorové filtry i potřebnou vzduchotechniku. Majitel či provozovatel také nesmí zapomínat na drobné ruční nářadí a samozřejmě i nezbytné drobnosti v podobě maskovacích papírů a pásků. Do vybavení autolakoven spadají také vhodné ochranné pomůcky.

 • Zařídit si autolakovnu, která by fungovala skutečně na úrovni, není vůbec snadné.
 • Tím ale není řečeno, že je to nemožné.
 • Stačí si vybrat kvalitního partnera, který vám bude oporou ve všech záležitostech, které budou zapotřebí.

EHS Turbo PlusVše započne tím, že se budoucí autolakovna navrhne efektivním způsobem tak, aby byly zajištěné optimální podmínky pro zaměstnance.

 • Jen tak mohou totiž odvádět 100 % práci.

Produkty musejí být v prvotřídní kvalitě

vybavení lakoven bude zapotřebí celá řada kvalitních produktů. Díky našim zkušenostem v tomto oboru je možné zajistit a dodat vše potřebné.

 • Kupříkladu pro míchání autolaků Aquabase Plus se nejlépe osvědčilo plně automatické zařízení DAISY WHEEL.

Dále pomůžeme s výběrem veškerých typů brusiva, maskovacími systémy, ochrannými nástřiky, prostředky na ochranu proti korozi, prostředky na osobní ochranu i s výběrem leštících systémů.

 • Velkými pomocníky jsou pneumatické i elektrické brusky, průmyslové vysavače a odsávací ramena.

Do základní výbavy autolakovny nezbytně patří i lakovací pistole, filtrační jednotky pro lakovky a lakýrnické masky.

 • Pro suché i mokré broušení jsou nutné kvalitní brusné papíry.

Žádná autolakovna se neobejde ani bez tmelů, sprejů nebo těsnících hmot. Pro dokonalý výsledek bez vedlejších nežádoucích efektů slouží lakovací, maskovací a ochranné fólie, potahy na sedadla.

Nesmíme zapomínat ani na zaměstnance, pro které jsou určené ochranné pomůcky.

posted by Kateřina M. on Říj 3

Hledáte pro sebe nebo pro firmu auto, které by bylo spolehlivé a zároveň vás jeho provoz nestál zbytečně příliš peněz a času? Při nákupu nového či ojetého vozu toho nikdy nedocílíte. Nejlevnější automobily vám nikdy nenabídnou potřebný komfort a maximální pohodlí při ovládání i provozu, dražší výrazně zatíží vaši peněženku. Navíc, každé auto po pár letech bude potřebovat opravy a údržbu. Budete-li jej chtít prodat, přijdou s tím zase další starosti a obvykle nezískáte výhodnou cenu, zvláště ne v autobazaru. S postupem času také vozy čím dál rychleji stárnou, jak přicházejí na trh nové a nové technologie. Daleko výhodnější než koupě nového auta je jeho krátkodobý pronájem – operativní leasing.

Co je vlastně operativní leasing?

Operativní leasing by se dal vysvětlit jako krátkodobý pronájem vozu. Doba, po kterou dostanete za poplatek auto od leasingové společnosti k užívání, je menší, než je jeho životnost a bezproblémová výdrž. Po uplynutí doby pronájmu si můžete smlouvu s leasingovou společností prodloužit a získat opět zcela nový vůz bez starostí s jeho údržbou nebo s následným prodejem. Cenově je tento postup výhodnější než půjčka na auto, ze které musíte splatit celou pořizovací cenu. Naopak s operativním leasingem nejen ušetříte čas a starosti, co dělat se starším autem, chcete-li mít nový a moderní typ, ale ještě uspoříte peníze, protože zaplatíte jen poměrnou část, nikoliv celou kupní částku. Auto na operativní leasing si samozřejmě můžete vybrat z bohaté nabídky různých značek, modelů, barev i různé výbavy. Na vašem rozhodnutí závisí také doba pronájmu, po kterou chcete nový vůz užívat.

na operativi leasing

Výhody operativního leasingu

Hlavní výhodou operativního leasingu je, že nemusíte mít žádný počáteční vklad – tato služba má nulovou akontaci. Ve srovnání s tím, když si pořizujete auto na splátky, je třeba složit alespoň určitou hotovost. Nový vůz můžete mít velice rychle; za tři dny už jezdíte. V ceně pronájmu je veškerý servis od pojištění automobilu, až po jeho servisní prohlídky. Náklady na provoz jsou předem dané a vy víte, kolik každý měsíc zaplatíte. Díky tomu, že máte spolehlivý a nový vůz, nehrozí, že by vás potkalo nepříjemné překvapení v podobě závady nebo jiného nedostatku, jako se to může běžně stát u auta pořízeného v autobazaru či na inzerát.

Pro podnikatele a nejen pro ně

Operativní leasing je často využívaný podnikateli, protože si jej jako firma můžete dát do svých nákladů. V současné době se však krátkodobý pronájem vozů stává životním stylem mnoha úspěšných a lidí, ať už podnikají nebo ne. Auta na leasing přinášejí celou řadu výhod a především šetří vaše starosti. Nechte vyřešení pojištění vozu, prodeje starého auta při výměně za nové a další nezbytnosti na Driveto.cz, jež nabízí nejsnadnější cestu k vašemu novému vozu. Auto můžete kdykoliv vrátit a navíc získáte zajímavé výhody, jako jsou například pneumatiky, servis vozu i pojištění, za jednu cenu a v jedné službě. Vše potřebné vyřídí Driveto.cz a vy se můžete jen těšit z vašeho nového automobilu.

posted by redakce on Zář 28

Sbíhavost kol je taková věc, která musí skutečně sedět a být opravdu jedinečná. Pokud potřebujete parťáka, který této problematice opravdu rozumí, tak je na čase, abyste se i vy zaměřili právě na internetový portál pneu-novak.cz, kde vám poradí opravdu se vším, a to i právě se seřízením sbíhavosti kol, protože i to je jejich denním chlebem. Správná sbíhavost je velmi důležitým kouskem k tomu, aby vaše vozidlo jezdilo opravdu přesně tak, jak jezdit má, a proto je opravdu důležité, aby i vaše sbíhavost kol byla v pořádku, stejně tak jak test podvozku, test brzd, ale třeba také test tlumičů Praha a test brzdových kotoučů jako takových.

Zajištění seřízení sbíhavosti kol Praha

Najít toho, kdo kvalitně zařídí seřízení sbíhavosti kol Praha, není opravdu vůbec jednoduché, a tím spíše můžete být i vy rádi kvůli tomu, když najdete právě někoho, kdo je tak dokonalý a především profesionální stejně tak, jako právě pneuservis Praha 10, kde se skutečně o všechna vaše vozidla postarají opravdu dokonale a profesionálně. Jednou takovou oblastí je jistě i seřízení sbíhavosti kol Praha, protože bez toho se prostě jezdit nedá. Seřízení sbíhavosti zajistí, aby nám volant takzvaně neutíkal a aby nám kola šla opravdu vždy stejným směrem, tak směle do spolupráce, a nebojte se říct si přesně o to, po čem toužíte.

Sbíhavost kol a jejich seřízení

Pneuservis Praha 10 a všechny sužby na jednom místě

Pneuservisů existuje po celé Praze a po celé České republice skutečně celá řada, takže je jistě velmi důležité, abyste i vy přesně věděli, který je právě ten nejlepší. Pneu-novak.cz vám přináší seřízení sbíhavosti, testy podvozku, testy brzd, dále také samozřejmě bazar pneumatik a použité pneu jako takové, to je to, o co si právě i vy jako nový zákazník můžete říci, a nemusíte se vůbec ničeho bát, protože řešení se zde jistě vždy najde.

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.