Archive for the ‘Ostatní’ Category

posted by David K. on Lis 20

Každý asi správně ví, že pokud chcete řídit automobil, potřebujete nejprve získat řidičské oprávnění skupiny B. Na to má člověk nárok po složení teoretických a praktických zkoušek po dovršení osmnácti let věku. Víte, ale jak je to s řidičským oprávněním na motocykl? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Řidičské oprávnění skupiny A

Jak asi správně tušíte, jakékoliv řidičské oprávnění související s motocykly je označováno písmenem A. Záleží pouze na tom, o jakou kubaturu se jedná. Například skupina AM je dostupná všem osobám starším patnácti let. S pomocí tohoto řidičského oprávnění lze řídit motocyklu s kubaturou do 50 cm3 a výkone do 4 kW. Dále platí pravidlo, že takový motocykl nesmí překročit rychlost 45 kilometrů za hodinu.

Pokud dovršíte věku šestnácti let, nabízí se vám možnost udělat si řidičák A1. V tomto případě už můžete dosáhnout na motocykl s kubaturou do 125 cm3. Zvyšuje se také výkon na hranici 11 kW. Takový motocykl může být řízen bez postranního, ale také s postranním vozíkem.

Řidičské oprávnění A2 a A

Skupina A2 je dostupná všem uchazečům, kterým bylo více jak osmnáct let. V tomto případě platí omezení týkající se nikoliv kubatury, ale výkonu. Ten je stanoven na hranici 35 kW. Tento limit řidič nesmí za žádných okolností překročit. Poslední řidičskou skupinou je klasická skupina A. K jeho realizaci se propracuje až poté, co vám bude 24 let. Zároveň se jedná o neomezený řidičský průkaz na libovolný typ motocyklu.

Jak můžete vidět, doba se mění. Před desítkami let bylo řidičské oprávnění A dáváno automaticky k řidičskému oprávnění B. Dnes musíte absolvovat hned několik kurzů, abyste se propracovali do k velkému motocyklu. Nejenom, že jde o běh na dlouhou trať, ale ve výsledku zaplatíte také více peněz. Na druhou stranu, snad to má i pozitivní vliv při ježdění a silničních komunikacích.

posted by David K. on Lis 6

Výměnu oleje by neměl podceňovat žádný majitel dopravního prostředku. Jde přece jenom o hodně důležitou kapalinu, která souvisí s promazáváním a správným chodem motoru. Pakliže neváváte vůz do servisu a chcete se do této činnosti pustit svépomocí, měli byste si na vše důkladně připravit a vědět, jak na to. Tohle a mnohé další vám nyní prozradíme.

Nezbytné nástroje

Pokud jdete měnit olej v automobilu je naprosto zřejmé, že budete potřebovat motorový olej. V jeho přípravě si pohlídejte správnou specifikaci, aby v motoru plnit odpovídající úlohu. Společně s motorovým olejem je vhodné vyměnit také olejový filtr. Jde o relativně malou investici.

Kromě toho základu budete potřebovat nádobu, do níž vypustíte olej a následně ho odvezete k likvidaci či na svěrné místo. Nezapomínejte na hever, popřípadě podpěry, klíč na motorový olej a výpustný šroub, včetně trychtýře pro nalévání nového oleje. Vhod vám určitě přijdou i gumové rukavice a hadr v rámci čistoty.

Výměna oleje od A do Z

Nyní se pojďme vrhnout na samotnou výměnu oleje. Nejprve auto zahřejte a nechte vychladnout. Posléze ho zvedněte heverem, odšroubujte výpustný šroub a vypusťte do nádoby. Nechte ho všechen pořádně vytéct. Poté odstraňte starý olejový filtr a namontujte nový. Uzavřete výpustný šroub a pusťte se do nalévání nového motorového oleje. Důkladně si pohlídejte množství vlévaného oleje. Vždy raději nalijte o něco méně.

Pro kontrolu bude totiž zapotřebí nastartovat vozidlo a zahřát ho ideálně krátkou jízdou. Po chvíli zkontrolujte jeho hladinu a případně dolijte. Jeho hladina by se měla ustálit na hranici mezi MIN a MAX. Tím končí snadná výměna motorového oleje. Pro úplnost můžete ještě provést reset palubního počítače týkající se výměny oleje, na níž budete po ujetí příslušných kilometrů nebo daném časovém úseku upozorněni. Tak co, pustíte se do této práce svépomocí?

posted by redakce on Srp 31

Automobilová přeprava představuje v současnosti snad nejobvyklejší způsob, jak přemístit náklad z místa A do místa B, a to především na střední a kratší vzdálenosti. S přepravou nákladů je přirozeně spojena řada předpisů, které jasně upravují podmínky, za nichž je náklady, například na přívěsu za autem, možné převážet. Svá specifika má v těchto případech ovšem i pojištění.

Pojištění dopravy a přepravy nákladů

Existuje přirozeně několik možností, jak ochránit náklad, který přepravujete. Podnikání v nákladní přepravě je navíc velmi rozmanité, což s sebou přináší i rozdílné nároky přepravců na pojištění. Dobré pojišťovny proto obvykle nabízejí možnost sjednat si individuální pojistku na míru podle potřeb dané firmy či podnikatelského subjektu.

Nad rámec povinného ručení a takřka nepostradatelného pojištění havarijního lze totiž sjednat šikovná připojištění, která ochrání například přepravovaný náklad či vaše osobní věci během přepravy. Tato doplňková pojištění je obvykle možno sjednat právě k havarijnímu pojištění, případně k povinnému ručení.

Pojištění věcí během přepravy

Ať už převážíte věci na přívěsu za autem nebo v nákladním prostoru a ať patří přímo vám, nebo jsou například majetkem vašich zákazníků, je dobré mít jistotu, že se v případě nečekané události, při níž dojde k poškození nákladu či jeho zničení, dočkáte odškodnění a nebudete muset škodu hradit z vlastní kapsy.

Pro podnikatele v dopravě existuje navíc také pojištění odpovědnosti silničního dopravce, které lze sjednat jako jedno z profesních pojištění odpovědnosti. To je ovšem určeno výhradně podnikatelům, kteří na základě platné koncesní listiny provozují vnitrostátní nebo mezinárodní silniční dopravu.

Pokud ale neprovozujete přímo dopravu pro cizí potřebu, může se vám hodit například pojištění věcí během přepravy, které vám jako podnikající osobě zajistí úhradu poškozených nebo odcizených věcí, které přepravujete.

Náklad pojištěný proti poškození i odcizení

Pojištění věcí během přepravy, které si můžete sjednat například u Kooperativy,  spolehlivě ochrání vaše nářadí, zásoby či materiál, které ve vozidle přepravujete a bez nichž byste ve svém podnikání byli jako ryba bez vody.

Pojištění lze přitom nastavit tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Můžete si vybrat, zda využijete kompletního rozsahu krytí, které zahrnuje jak poškození či zničení věcí, tak jejich odcizení, či zda si vystačíte s variantou bez odcizení.

Podle toho, zda se pohybujete výhradně na území České republiky, nebo vyjíždíte i po Evropě, můžete také zvolit územní platnost pojištění. Vybrat si můžete samozřejmě i výši ročního limitu pojištění, a to až do výše 1 milionu korun. A podobně jako u havarijního pojištění lze volit mezi různými variantami spoluúčasti v případě pojistné události.

posted by redakce on Srp 31

V dnešní uspěchané době, kdy technologie neustále pokročila a nabízí nám různé automatizované možnosti, je ruční mytí auta stále oblíbeným způsobem péče o náš vůz. Ačkoli automatické myčky nabízejí pohodlí a rychlost, ruční mytí má několik klíčových výhod, které stále zůstávají nepřekonané. V tomto článku se zaměříme na důvody, proč ruční mytí auta stále vítězí nad automatickým.

  1. Detailní péče a pozornost: Ruční mytí umožňuje majitelům auta věnovat maximální pozornost každému detailu. Rukou či speciálními nástroji lze důkladně vyčistit i těžko dostupná místa, jako jsou spáry, hliníková kola či zrcátka. Tato pečlivá péče vede k dokonale čistému a lesklému výsledku, který je viditelný na první pohled.
  2. Šetrnost k laku a povrchu auta: Ruční mytí umožňuje zachovat kvalitu laku a povrchu auta. Automatické myčky často používají silné chemické látky a mechanický tlak, který může způsobit drobné oděrky či trvalé poškození laku. Při ručním mytí je možné použít jemnější prostředky a kvalitní mikrovlákenné houby, což minimalizuje riziko poškození.
  3. Kontrola a odstranění skrytých nečistot: Ruční mytí umožňuje majitelům auta aktivně hledat a odstraňovat nečistoty, které by mohly způsobit trvalé poškození povrchu. Například odstranění hmyzu, pryskyřice nebo ptákův trus vyžaduje speciální postupy, které ruční mytí poskytuje.
  4. Příležitost pro vlastní péči: Pro mnoho majitelů auta je ruční mytí příležitostí pro vlastní péči a soustředění se na své vozidlo. Mytí auta ručně může být terapeutické a odpočinkové, což přináší radost a pocit uspokojení z vlastní práce.
  5. Individuální přístup: Ruční mytí umožňuje individuální přístup k péči o auto. Každý majitel má své vlastní preference, techniky a nástroje, které mohou být přizpůsobeny konkrétním potřebám jeho vozidla.

Jaký vliv může mít pravidelné, ruční mytí auta na dlouhodobý vzhled, hodnotu a celkovou péči o vozidlo?

Pravidelné ruční mytí auta může mít významný vliv na jeho dlouhodobý vzhled, hodnotu a celkovou péči. Důkladná a pečlivá péče, kterou ruční mytí poskytuje, pomáhá udržet povrch auta v optimálním stavu. Vyhnání nečistot, prachu a znečištění zabraňuje v jejich trvalém usazování a snižuje riziko poškrábání nebo poškození laku. Pravidelné ruční mytí také umožňuje majitelům aktivně monitorovat stav povrchu a včas reagovat na případné problémy, jako jsou oděrky, hmyz nebo pryskyřice. Tímto způsobem lze dlouhodobě uchovat atraktivní vzhled a zvýšit celkovou hodnotu vozidla.

Jaký je hlavní rozdíl mezi ručním mytím auta a automatickými myčkami z hlediska péče o povrch vozidla?

Hlavním rozdílem mezi ručním mytím auta a automatickými myčkami je úroveň detailu a individualizace péče. Ruční mytí umožňuje majitelům věnovat pozornost každému detailu a specificky reagovat na potřeby vozidla. Jemnější prostředky, ruční práce a pečlivý výběr nástrojů minimalizují riziko poškození povrchu. Naopak, automatické myčky nabízejí rychlý a pohodlný způsob mytí, ale mohou používat silné chemikálie a mechanický tlak, což může způsobit opotřebení laku a povrchových nedostatků.

posted by David K. on Čvc 13

Patříte k těm, kdo si potrpí na udržovaný exteriér a interiér vozu? Potom vás určitě zaujmou nové autopotahy Fabia. Moderní, stylové a barevně odlišné potahy do auta určené přímo pro konkrétní model vozu. S pomocí takového doplňku ochráníte nejenom svá sedadla, ale dodáte celkovému interiéru na originalitě.

Proč právě autopotahy do auta?

Nad nákupem nových autopotahů nemá cenu zdlouhavě přemýšlet. Jde primárně o ochranný prvek. Až jednou budete chtít auto prodávat, můžete potahy sundat a sedadla budou, jako nová. Tato investice se tedy vyplatí.

Zároveň můžete autopotahy Octavia dokonale sladit se zbývajícími prvky interiéru. Pokud chcete vnitřek vozu ladit do modré barvy, není problém. To platí také pro červenou, žlutou, šedivou a černou. Přidanou hodnotou se stává také to, že pořizujete autopotahy šité na míru konkrétního modelu. Ať už je to Škoda Fabia, Octavia nebo auto jiné značky. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Autopotahy na míru

Jestliže chcete v tomto ohledu vsadit na jistotu, zaměřte se na produktovou nabídku společnosti VOPI. Ta nabízí praktický online konfigurátor, s pomocí něhož si objednáte autopotahy šité doslova na míru. Na portálu https://www.vopi.cz/konf-autopotahy/autopotahy-volkswagen/ můžete volit autopotahy pro libovolné značky a modely automobilů. Objednávku zrealizujete z pohodlí domova a vyčkáte na brzké doručení. Instalace potahů je snadná a ve výsledku maximálně efektivní.

Tak neváhejte a vyberte si nové autopotahy, s nimiž budete spokojeni do nejmenšího detailu. Dodejte interiéru svého vozu novou a nevšední tvář, s níž budete spokojeni. A až vás dané barevné podání potahů omrzí, můžete je snadno a rychle vyměnit. Vzhledem k zajímavé pořizovací ceně to nebude žádný problém. Výjimkou samozřejmě nejsou ani univerzální autopotahy za ještě nižší cenu.

posted by David K. on Čvc 10

Povinné ručení je pojistným produktem, bez něhož se majitelé automobilů nesmí vydat na silnice. O tom je obeznámen jistě každý. Málokdo však tuší, jaké věci ovlivňují cenu povinného ručení. Ta se totiž může lišit nejenom pojišťovnu od pojišťovny, ale také na základě mnoha faktorů. Pokud se chcete dozvědět více, začtěte se do následujících řádků.

Pojistník a vozidlo

V první řadě ovlivňuje cenu povinného ručení sám pojistník. Jde o to, kolik je vám let a jak dlouho řídíte vozidla. Od toho se totiž odvíjí to nejpodstatnější, což jsou bonusy. S přibývajícími bonusy dochází k poklesu ceny povinného ručení. Podstatná je i délka jízdy bez nehod, z čehož naopak vznikají nežádoucí malusy. Na cenu má vliv i bydliště pojistníka.

Dalším zásadním faktorem ovlivňujícím cenu povinného ručení je samotný automobil, respektive jeho parametry. Na základě mnoha údajů dochází k výpočtu celkových nákladů pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Zásadní je například typ vozidla, kategorie, způsob jeho využití a v neposlední řadě i celková hmotnost, objem a stáří.

Co další ovlivňuje cenu povinného ručení?

Aby to nebylo tak snadné, existují i mnohé jiné faktory ovlivňující cenu pojištění odpovědni z provozu vozidla. Každý asi správně tuší, že největší přičinění má bezpochyby rozsah pojištění. Existuje totiž velká spousta připojištění zvyšujících výslednou cenu. Je to kupříkladu pojištění čelního sklad. Hodně také záleží na tom, v jaké frekvenci budete platit povinné ručení.

Pokud nechcete za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla platit více než musíte, pak na to jděte chytře. Parametry svého vozu jistě nezměníte. Máte však možnost pravidelně aktualizovat svoji stávající smlouvu. A to je krok, který se rozhodně vyplatí. Každoročně si nechte přepočítat aktuální smlouvu a porovnejte ji s nabídka ostatních pojišťovacích společností.

posted by David K. on Čvn 30

Každý řidič se alespoň jednou v životě setkal se situací, kdy nemohl najít své autoklíče. Ztráta nebo odcizení klíče od vozu může být velmi stresující záležitost, zejména pokud jediný záchranou je výroba autoklíče. Následující článek nabídne přehled toho, co byste měli udělat v případě ztráty autoklíče a jak si co nejrychleji zajistit náhradní klíč.

  1. Klid zachovejte.

Pokud jste přišli o své autoklíče, je důležité zachovat klid a nepropadnout panice. Přemýšlejte nad tím, kde jste naposledy klíče viděli a prohledejte okolní prostředky. Pokud si po pečlivém hledání stále nemůžete vzpomenout, kde jsou, pak je nejspíše na čase zabývat se řešením problému.

  1. Kontaktujte odbornou firmu na výrobu autoklíčů.

V případě ztráty autoklíče je nutné obrátit se na odborníky, kteří vám pomohou s výrobou náhradního klíče. Na trhu je mnoho firem, které se specializují na výrobu autoklíčů pro různé značky a modely vozů. Zkontrolujte si recenze a reference, abyste si byli jisti, že volíte spolehlivou firmu.

  1. Poskytněte potřebné informace.

Aby mohla firma vyrobit náhradní autoklíč, bude potřebovat některé základní informace o vašem voze. Připravte si číslo VIN (identifikační číslo vozidla), které najdete ve vašich registračních papírech nebo na přístrojové desce vozu. Dále budete muset poskytnout značku a model vozu, rok výroby a další specifikace týkající se klíče (např. zda obsahuje immobilizér nebo dálkové ovládání).

  1. Vyberte si vhodnou variantu chiptuningu.

Některé moderní autoklíče obsahují jen elektronický čip (transponder), který komunikuje s imobilizačním systémem vozu a umožňuje jeho startování. V takovém případě je nutné provést chiptuning – tj. naprogramování nového klíče tak, aby byl kompatibilní s vaším vozem. Odborná firma vám nabídne různé možnosti chiptuningu, které se mohou lišit například rychlostí nebo cenou.

  1. Nechte si vyrobit náhradní klíč a zabezpečte svůj vůz.

Jakmile máte nový autoklíč, nezapomeňte si ho řádně zkontrolovat a přesvědčit se, že funguje správně. Pokud jste měli starý klíč opatřen dálkovým ovládáním zamykání, je dobré přemýšlet nad změnou kódů pro uzamčení vozu, abyste zabránili potenciálním zlodějům v jeho odcizení.

Ztracený autoklíč nemusí být konec světa – pokud budete postupovat systematicky a obrátíte se na profesionální firmu specializující se na výrobu autoklíčů a chiptuning, můžete mít svůj náhradní klíč co nejrychleji a bez zbytečného stresu.

posted by David K. on Čvn 26

Automobil vlastní v dnešní době téměř každý. Jen málokdo ale ví, jak s ním správně brzdit. Teď nemáme na mysli situaci, kdy musíte zabrzdit, abyste do někoho před vámi nenarazili. V takový moment je vhodné šlápnout na brzdu a brzdit. Jenže, co když jedete z dlouhého a táhlého kopce? V takovém případě je nutné zachovat se trochu jinak.

Naučte se správně brzdit z kopce

V okamžiku, kdy jedete z kopce si asi řeknete, šlápnu na brzdu a budu přibržďovat do té doby, než sjedu dolů. Jenže, takový model brzdění není zrovna ideální. Přestavte si, že něco takového děláte například při dovolené v Alpách s plně naloženým autem, ve kterém vezete spoustu věcí a rodinu.

Tento model brzdění by vás mohl vyjít pěkně draho. V první řadě dochází k enormními opotřebení brzdových destiček a kotoučů. V tom horším případě se vám mohou kotouče vlivem vysoké teploty zkroutit. Zároveň se nepřetržitá nadměrná teplota pojí i s vynecháním brzdného účinku.

Přesně z těchto důvodů se naučte používat brzdy impulsivně. To znamená, že budete přibržďovat v krátkých intervalech. Zjednodušeně řečeno, nebudete stát na brzdě celou dobu.

Brzdění motorem má něco do sebe

Výše uvedenými řádky však nauka o správném brzdění nekončí, nýbrž začíná. Při jízdě z kopce máte totiž ještě jednu možnost brzdění. Zapojte do celého procesu motor. Jde o bezpečný způsob přibrzďování, při němž šetříte primárně brzdové destičky a kotouče. Zároveň docílíte adekvátního brzdného účinku. Při brzdění motorem samozřejmě můžete využívat také klasickou brzdu, na kterou budete šlapat v intervalech, které nebudou tak časné. Zároveň není třeba brzdovým pedálem brzdit příliš hodně.

Naučte se správně brzdit a přispějte k vlastní bezpečnosti při jízdě na pozemních komunikacích. Naučte se základní pravidla brzdění. Věřte nebo ne, ale vyplatí se to ve všech ohledech.

posted by redakce on Čvn 22

Hledáte účinný a kvalitní způsob, jak podpořit růst vlasů a vousů? Společnost Headandbeard.eu vám přináší unikátní řadu produktů, které vám pomohou dosáhnout hustých a zdravých vlasů a pečlivě upravených vousů. Naše nejnovější inovace je Starter, speciálně vyvinutý přípravek, který stimuluje a podporuje růst vlasových folikulů.

Co dělá Starter tak výjimečným? Jeho bohaté složení vitamínů ve spojení s aktivním prvkem Kopexil probouzí spící vlasové folikuly a posiluje stávající vlasy. Navíc se nemusíte obávat vysoušení pokožky, protože náš přípravek je navržen tak, aby byl šetrný a hydratoval pokožku hlavy. A co víc, má příjemnou vůni santalového dřeva, která zanechává vaše vlasy a vousy osvěžené a voňavé.

Starter je vhodný pro muže i ženy, ať už trpíte alopecií, nebo jen chcete posílit a urychlit růst vlasů a vousů. Pokud máte stávající vlasové folikuly, naším přípravkem zajistíte, že zůstanou zdravé a pevné. Je však důležité mít na paměti, že pokud již žádný vlasový folikul není přítomen, není možné nové vlasy vygenerovat.

A to není vše! Společnost Headandbeard.eu chápe rozmanitost svých zákazníků a ráda by přivítala jak muže, tak ženy ve světě péče o vlasy a vousy. Naše produkty jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám obou pohlaví. To znamená, že každý z vás může mít přístup ke kvalitní péči o své vlasy a vousy, ať už jste muž nebo žena.

Pokud jste našli své vlasy a vousy v nouzi a hledáte spolehlivého partnera na cestě k jejich zdravému růstu, neváhejte se obrátit na nás. Společnost Headandbeard.eu vám nabízí širokou škálu unikátních produktů pro péči o vlasy a vousy, které vám pomohou dosáhnout vysněného vzhledu. Nechte nás být vaším průvodcem na cestě ke zdravým a krásným vlasům a vousům.

Vyberte Starter a zažijte výjimečnou péči, kterou si vaše vlasy a vousy zaslouží. Společnost Headandbeard.eu je tu pro vás, abychom vám pomohli získat důvěru a sebedůvěru prostřednictvím zdravého a pečlivě upraveného vzhledu vašich vlasů a vousů. Zajistěte si kvalitní produkty od nás a nechte svou krásu rozkvést plným tempem!

headandbeard.eu

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.