Archive for the ‘Ostatní’ Category

posted by redakce on Čvn 3

Pro mnoho odvětví průmyslových strojů je nezbytnou součástí některý typ průmyslového ložiska. Pro usnadnění manipulace ve výrobnách se využívá lineární vedení.

Kvalitní průmyslová ložiska a lineární vedení

Mezi nejvíce využívaná ložiska pro účely různých odvětví průmyslu patří především valivá ložiska. Průmyslová ložiska tohoto typu jsou obvykle složená ze dvou kroužků, valivých prvků a klece.

  • Podle hlavního směru zatížení se ložiska rozdělují na radiální a axiální.
  • Podle druhu valivých prvků jsou dále rozdělená na kuličková nebo válečková.

Jednotlivých druhů průmyslově využívaných ložisek je velká řada. Ve strojírenství nacházejí největšího uplatnění ložiska kuličková, válečková, soudečková, kuželíková a jehlová. U mnoha těchto druhů je možnost ocelové nebo mosazné klece.

  • Valivá ložiska jsou určena k umožnění rotačního pohybu strojních součástí.
  • Vzhledem k tomu, že jsou ložiska velice namáhanou součástí systémů, je důležité, aby byly pouze v nejvyšší kvalitě.

Jednou ze součástí valivých ložisek jsou také maziva a těsnící prvky. K tomu, aby ložisko dobře a spolehlivě plnilo svou funkci, je tedy nutné zvolit správný způsob mazání a také vhodným konstrukčním řešením zabránit vnikání nečistot do uložení.

Lineární vedení

Dalším prvkem, který je v mnoha systémech nezbytností, je lineární vedení. Tento prvek slouží jako jednoduchý, ale přesný vodící systém. Pohyb je umožněn pomocí soustavy několika součástí, které na sebe vzájemně navazují. Jedná se o vodící rolny, kolejnice, čepy nebo oběhové kuličky.

  • Lineární vedení nachází své uplatnění v mnoha různých průmyslových provozech a výrobnách.
  • Můžeme se s ním setkat ve slévárenství, zemědělství, v důlním průmyslu i dřevozpracujícím a potravinářském průmyslu.

Lineární vedení také bývá součástí čistíren odpadních vod. Moderní technologie výroby lineárního vedení umožňuje využívat speciální domazávací systém C-Lube, která zajišťuje bezúdržbový chod pro nejméně šestiletý provoz anebo pro 20 000 km ujeté dráhy. Investice do těchto zdokonalených produktů se tedy vyplatí.

posted by redakce on Kvě 28

Turbodmychadlo funguje jako dmychadlo poháněné výfukovými plyny. Je to turbokompresor s kompresním poměrem. Výhodou je nárůst výkonu motoru spolu s malým zvětšením hmotnosti. Turbodmychadlo využije nevyužitou energii výfukových plynů. Používá se v různých typech motorů vozů. Výrobci identifikují turba štítky a umísťují je na hliníkové části turba. Správná identifikace má zakroužkované číslo. Je tedy nutné najít štítek s číslem stejným jako je na voze. Také ve velkém technickém průkazu lze nalézt podklady pro výběr turba. Musíte uvést značku a model auta, typ motoru, rok výroby vozu a výkon motoru.

Jestliže máte pocit, že Vaše turbo přestává fungovat, obraťte se na odborníky, kteří Vám pomohou turbo zkontrolovat. Získáte tak jistotu, že je Vaše turbodmychadlo spolehlivé a funguje a Vaše jízda bude bezpečná.

Kopie Procesrepasovani

Repasování turbodmychadla je potřeba udělat rychle za použití kvalitních technologických zařízení. Pracovníci autodílen jsou školeni na repasování turbodmychadel. Jestliže hledáte specialisty v Brně, obraťte se s důvěrou na naši zkušenou firmu FlexaMi Auto s.r.o. Máme v nabídce repasovaná turbodmychadla značek Holset, Garrett, BorgWagner a další. Je nutné vybrat značku auta, typ a výkon motoru.

Oslovte naše pracovníky, pomohou Vám nalézt repasované turbodmychadlo přímo na míru Vašemu vozu, aby mohl bezpečně jezdit i po úpravě. Máme 15letou praxi v automobilovém průmyslu. U nás si objednáte turbo, zaslání turba kurýrem a jeho repasování do dvou dnů od dodání. Cena repasování obsahuje výměnu součástí turbavyčištění a záruku. Poskytujeme i servis na součásti turba. Poskytujeme slevy pro stálé zákazníky, většinou turbodmychadel máme na skladě, nebo je objednáme do 24 hodin. Na skladě máme víc než 5000 turbodmychadel. Na repasovaná turbodmychadla se můžete spolehnout.

posted by David K. on Kvě 20

Průmyslové haly, sklady a podobné provozy. Všude tam se velice často manipuluje s těžkým zbožím. Pokud jakkoliv řešíte jeho přepravu z místa na místo, tím nejjednodušším způsobem se bezpochyby stanou paletové vozíky. V dnešní době už se ovšem nemusíte omezovat jen na ty mechanické. Dostupné jsou i mnohé další varianty.

Od ručních paletových vozíků až po vysokozdvižné vozíky

elektricky vysokozdvizny vozikNaprostým základem v tomto směru je mechanický paletový vozík. I když může být pojem „mechanický“ jakkoliv zavádějící, nebojte se. Hydraulický systém při zvedání nákladu udělá spoustu práce z vás. Na druhou stranu už vám nikdo nepomůže se samotnou přepravou. V takovém případě jsou jasnou volbou elektrické vozíky. S dostatečně nabitým akumulátor převezete cokoliv.

Ve skladech a halách je naprosto běžné, že zboží je skladováno ve vysokých regálech. Díky tomu je možné uložit podstatně více libovolného sortimentu. Paletové vozíky Vám umožní vyvézt paletu s nákladem jen ze spodního patra. Pokud potřebujete získat něco ve výšce, nápomocny budou elektrické vysokozdvižné vozíky. Ve své podstatě jde o robustnější paletový vozík, který je schopen zvednout vidle do výšky.

Pomocné nástroje do skladů a hal

Pro přesouvání libovolného sortimentu a věcí pochopitelně existují i mnohé další nástroje usnadňující člověku práci. Typickým příkladem jsou kladkostroje. V dnešní době se nemusíte spoléhat pouze na mechanická zařízení. Existují i elektrické kladkostroje s vysokou nosností. Díky nim bude nadzvedávání nebo přesouvání těžkých věcí opravdu snadné, rychlé a bezproblémové.

Šetřete své síly a síly svých zaměstnanců. Investujte do paletových vozíků, vysokozdvižných vozíků nebo kladkostrojů. Na trhu lze pořídit výrobky s odlišnými technickými parametry, které vyhoví všem požadavkům zákazníka. Na své si přijde zkrátka každý.

posted by redakce on Bře 25

Každý majitel vozidla by měl podstupovat v pravidelných intervalech návštěvy autoservisu. Důvodem toho je možnost včasného odhalení vadných součástek nebo špatného stavu vozidla. Při kontrolách dojde například k odhalení nefungujících tlumičů, jejichž výpověď ze služby by mohla mít řadu negativních následků, respektive černých scénářů.

Obvykle si tlumiče opravdu umí vybrat čas, kdy vypoví službu. Stává se tak v okamžiku, kdy jste zrovna uprostřed nějakého manévru a kdy se potřebujete na vozidlo stoprocentně spolehnout. Zákon schválnosti zkrátka kraluje. S opotřebovanými tlumiči pak jde ruku v ruce zhoršená citlivost vozu na pokyny volantu a prodloužení brzdné dráhy, tak pozor na to.

tlumice

Vyměňte tlumiče včas

Bohužel nelze říct, kdy je nejvyšší čas na výměnu či opravu tlumičů. I proto se vyplatí pravidelně navštěvovat autoservis, kde zavčasu zakročí. Životnost tohoto autodílu totiž není pevně stanovená, liší se model od modelu a svůj vliv na tom má i styl jízdy řidiče. Zatímco některé tlumiče nemají problém s ujetím několika stovek tisíc kilometrů, některé ujedou sotva jeden. Stejně je to v případě přídavného vzduchového pérování.

Alarmujícím signálem, který by vás měl donutit k výměně tlumičů, je pohupování vozu po najetí na nerovnost. Vůz by se měl správně zhoupnout jenom jednou, pokud však pohupování pokračuje, začněte pátrat po příčině. Stejně tak pokud odsakuje automobil v zatáčkách na nerovnostech či pokud evidujete velké náklon karoserie, mohou být opět tlumiče na vině.

Tlumiče hrají nezastupitelnou roli

Tlumiče patří k nepostradatelným součástem vozidla a plní velký úkol. I proto se k jejich výrobě přistupuje s velkou zodpovědností. Nejen, že se vývoji dává dostatek času, ale také se provádí dostatek testování, aby na vozidlo skutečně bylo spolehnutí, ať už vjedete do hlubokých výmolů či do prudké zatáčky ve vyšší rychlosti.

posted by David K. on Bře 22

Pokud si pořídíte nový nebo ojetý vůz, jistě začnete přemýšlet o tom, jakými doplňky byste jej obohatili a vylepšili. V tomto směru padne první volba asi na samotná kola. Jen málokdo chce jezdit na klasických kolech a volí alu kola. Jde o kola z lehkých slitin, jejichž hlavní doménou je především velice originální vzhled. Dále je to pak nižší hmotnost kol a samozřejmě i příjemné jízdní vlastnosti.

Začněte vhodným průměrem kola

tiresKdyž vybíráte alu kola, měly byste vědět, jakou velikost potřebujete. To je naprostý základ. Velikost kol je udávána v palcích, takže se můžete setkat s údaji jako 15“, 17“, 19“ a většími. Vždy volte pouze homologovaná alu kola, která jsou předepsaná na váš typ vozidla. Vliv to má jak na celkovou bezpečnost při jízdě, tak na případné řešení problémů s pojišťovnou při nehodě.

Pokud si nejste jisti, jak velká alu kola můžete na svém voze použít, existuje jednoduchá pomůcka. Nahlédněte do velkého technického průkazu, kde najdete odpověď.

Co dalšího si zkontrolovat?

Abyste při výběru alu kol nesáhli vedle, nezapomínejte ani na detaily. Na mysli máme ostatní parametry. Je to například hodnota ET prezentující zális. Jde o vzdálenost podélné osy disku od dosedající plochy disku. V tomto ohledu existuje celkem známá pomůcka. Čím větší hodnota ET je, tím více kole zaléhají k autu. Při nižším ET kola naopak vystupují.

Podstatný je také údaj PCD. Tato zkratka definuje počet děr v kole. Toto značení může vypadat následovně. Třeba 5×100, což je pět děr umístěných na 100 mm roztečné kružnici.

Když budete mít jasno, jaká alu kola pro svůj vůz potřebujete, je nejlepší přistoupit k výběru. Na internetu funguje řada praktických konfigurátorů, s nimiž si jednoduše navolíte, jaká kola z hlediska technických parametrů potřebujete a následně jen vybírat podle výsledného vzhledu. V jeho případě se meze rozhodně nekladou.

posted by David K. on Úno 8

Většina řidičů při jízdě v automobilu poslouchá hudbu z klasického autorádia. To je jistě příjemné, jenže, co když zrovna nehrají songy, které máte rádi? Pak to můžete vyřešit poměrně rychle a jednoduše. Pusťte si hudbu přímo z mobilního telefonu. Nemáme na mysli skrze telefon, ale propojením telefonu a autorádia. Tedy tak, že písničky budou hrát z reproduktorů ve vozidle.

Android Auto a CarPlay

Tou asi nejjednodušší cestou, jakou se můžete vydat je využití moderních technologií typu Android Auto pro operační systém Android a CarPlay pro operační systém iOS. Pravdou zůstává, že tyto systémy musí být vaším vozem podporovány, a to se týká spíše nových a aktuálních modelů, nikoliv těch starších. Využít však můžete ještě dvou dalších řešení.

Vezměte to přes kabel

phoneVětšina autorádií podporuje přehrávání hudby přes USB konektor, takže ten využijte jako spojovací článek mezi vaším mobilním telefonem a automobilem. Pokud vlastníte starší rádio, nabízí se alternativní kabelové propojení skrze konektor AUX, kam zasunete klasický jack. V závislosti na typu mobilního telefonu můžete potřebovat redukci. Přehrávání přes USB vám umožní v přehrávači na telefonu spustit a přehrát v podstatě jakoukoliv skladbu.

Dejte přednost bezdrátové technologii

Novější autorádia si poradí s přehráváním také jinak než pouze přes kabel, který zrovna nemusíte mít u sebe. Je to technologie Bluetooth. Nikde se vám tak neplete propojovací kabel a vy můžete přehrávat hudbu v podstatě stejným způsobem jako přes USB. Je pravdou, že kabelová varianta přes USB může mít oproti té bezdrátové zásadní výhodu v tom, že mobilní telefon je možné zároveň nabíjet.

Pokud vašim uším tedy nelahodí hudba produkovaná z klasického autorádia, vytáhněte mobilní telefon se svou sbírkou skladeb a využijte některou z možností uvedených výše.

posted by redakce on Pro 28

Máte kvalitní automobil? Pokud ano, tak jistě víte, co všechno je potřeb dořešit. Kvalitní pneuservis Praha 10 je plně připraven na požadavky, které mohou stávající i budoucí klienti velice ocenit. Pokud se pořádně podíváte právě tam, kde to skutečně stojí za to, tak jistě budete maximálně nadšení. Ano, hádáte správně, jedná se právě o internetový portál pneu-novak.cz, který skutečně přesně ví, co dělá. Test tlumičů Praha, test podvozku, test tlumičů, ale třeba i takové věci, jako jsou právě laserové geometrie kol, laserové geometrie jako takové, ale třeba i věci, které souvisí právě se sbíhavostí kol, to je přesně to, co zde i vy v pohodě vyřešíte, tak směle do toho.

A o co přesně jde u sbíhavosti kol?

Víte, na čem je závislá sbíhavost kol? Pokud ano, tak už asi máte zkušenosti s tím, že jste ji museli řešit. Ale pokud je to pro vás neznámé téma, tak by jistě nebylo od věci, abyste se i vy podívali právě tam, kde to stojí za to, a to právě na to, jak řeší sbíhavost na internetovém portálu pneu-novak.cz. Seřízení sbíhavosti kol a seřízení sbíhavosti kol Praha je třeba řešit v případě, že automobil na vozovce nesedí tak, jak by měl, a že pociťujete zmatek a nerovnosti. Pokud je důležité, abyste věděli, jak zacházet právě s koly jako takovými, abyste tomuto problému předešli, tak není problém se s někým právě na internetovém portálu pneu-novak.cz poradit.

V pneuservisu Praha vyresi kazdy problem

Jak vám to brzdí?

Máte brzdy v pořádku? Pokud ano, tak máte vyhráno, ale pokud cítíte, že něco je prostě jinak, tak byste test brzd určitě neměli ovládat. Testy brzd jsou více než nutné, takže pokud tomu skutečně rozumíte, tak opravdu není od věci, abyste se této problematice vyhýbali. Testy brzd, testy brzdových kotoučů, ale i celkový test podvozku, to je přesně to, co i vy v pohodě vyřešíte právě na internetovém portálu pneu-novak.cz, tak se do toho testy i vy směle pusťte.

posted by David K. on Pro 2

Pokud rádi a často vyrážíte s rodinou na dovolenou, pak jistě moc dobře znáte situace, kdy věcmi rychle zaplníte auto a není je kam dám. Jestliže jste sportovně založení jedinci, tak ani nemluvě. S tím se ovšem dá něco dělat.

Nosiče kol na tažné zařízení

A začněte například vyřešením sportovní výbavy. Spousta rodin se s nadšením oddává jízdě na kole. Ne nadarmo je cykloturistika jednou z nejvyhledávanějších pohybových aktivit v České republice. Je naprostým nesmyslem, abyste se snažili skládat kola do osobního vozu. Raději zvolte vhodné nosiče kol na tažné zařízení a máte po starostech. Volte mezi modely s odlišným počtem pozic pro kola a celkovou nosností.

stresni boxPodobně elegantním způsobem se také řeší uložení věcí ve vozidle. Když už nezbývá místa v kufru, není nic snazšího než si dopřát dalšího úložného prostoru. A kde jinde než na střeše. Právě v tomto směru vám bude nápomocen střešní box. I v jeho případě existuje spousta variant lišících se aerodynamickým tvarem, provedením a celkovým objemem. S takovou výbavou už můžete vyrazit na poměrně dlouhou rodinnou dovolenou bez jakéhokoliv omezování.

Volte pouze prověřenou kvalitu

Ať už se rozhodnete zakoupit střešní box nebo nosiče kol na tažné zařízení, budete mít jistě hodně na výběr. Jestliže však lpíte na bezpečnosti a kvalitě provedení, spoléhejte se jenom na ověřené a letité výrobce v tomto oboru. Dejte zelenou značce, která má za sebou desítky let dlouhou tradici a je odzkoušená v podstatě po celém světě.

Vyberte si produkty značky Thule, s nimiž budete moci převážet nejenom kola a věci, ale také lyže a spoustu dalšího. Záleží pouze na tom, jaké příslušenství si pořídíte. Od teď už vyjeďte na rodinnou dovolenou plnohodnotně vybaveni a uvidíte, že vám nic nebude chybět. Kvalita ze Švédska se zkrátka vyplatí.

posted by redakce on Lis 30

Velmi pravděpodobně každý, i naprostý laik, již o tomto dílu jistě slyšel. Turbo, neboli turbodmychadlo, je dnes v podstatě ve všech autech, které potkáváme pravidelně na našich silnicích. Co ale turbo je? K čemu turbodmychadlo slouží a proč je pro váš automobil tolik důležité? Vše potřebné i mnohem víc se dozvíte v dnešním článku.

Turbo vs. turbodmychadlo

Jak už bylo uvedeno v začátku článku. Turbo je zkrácený výraz pro turbodmychadlo. Turbodmychadlo bylo celá léta spojováno především se sportovními automobily, dnes jde o běžnou součást moderního motoru. Jistě nepřekvapí, že jej najdeme u benzínových motorů, tak i u těch naftových.

sklad hotovych turbodmychadel

Něco z historie turba

Princip motorového dílu, který stlačuje vzduch do motoru a je poháněn výfukovými plyny, je na světě již od roku 1905, kdy s ním přišel Švýcar Dr. Alfred Büchi. Šlo však jen o teoretické řešení, jelikož tehdejší technologie nedokázala podobné zařízení vyrobit v takovém rozsahu, aby se dala jakkoliv využít.

Zlom jako u mnoha dílů přinesl až rozmach letectví. Právě tam se začala první turbodmychadla objevovat již z kraje 30. let minulého století. Co se týče osobních automobilů, tak první turba se začala dávat do jejich motorů v 60. letech. Mnoho lidí si myslí, že prvním automobilem s turbem bylo Porsche 911. Opak je však pravdou. Historicky první automobil s turbodmychadlem pod kapotou byl Oldsmobile Cutlass. Až po něm následovalo Porsche nebo BMW se svým modelem 2002 Turbo, které však turbo dostaly do podvědomí lidí nejvíce.

Doba elektrická

I na turbodmychadlo došlo při elektrizaci komponent. Místo výfukových plynů je turbo poháněno elektricky. Tím původní pojem ztrácí svůj význam, proto je vhodnější místo elektrického turbodmychadla používat výraz elektrický kompresor.

K čemu turbo vlastně slouží

I vzhledem k modelům, které turbodmychadlo proslavily, je zřejmé, že funkcí turba je dosáhnout co nejvyššího výkonu a točivého momentu. Dříve byla turba nastavená tak, že při vysokých otáčkách měly motory ohromnou sílu díky rapidnímu zátahu turba, ale v normálních otáčkách bylo nevyužito. Tím došlo k takzvané turbo-díře, kdy nastala velká prodleva mezi šlápnutím na plyn a zátahem turbodmychadla.

Dnes se turbo spíše řadí mezi úsporné komponenty, což paradoxně zapříčinilo jeho celosvětové rozšíření i do běžných automobilů. Díky turbu je možné zmenšit objemy motorů, při zachování jejich výkonu.

Trápí vás turbodmychadlo?

FlexaMi Auto je specialista v oblasti turbodmychadel, vstřiků a všeho kolem motorů. Nabízíme nové i repasované díly, které prošly naší odbornou kontrolou a opravou. Za své díly ručíme, takže na každý námi poskytovaný repasovaný díl poskytujeme minimálně roční záruku. Pro více informací běžte na naše internetové stránky www.flexamiauto.cz. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Copyright © 2021 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.