Archive for the ‘Inzerce’ Category

posted by redakce on Led 6

Období zimních radovánek je právě v plném proudu. Pokud i vy pravidelně vyrážíte na sjezdovku, jistě víte, jak moc mohou nosiče lyží a snowboardů ušetřit práci.

Nosiče lyží mají mnoho výhod

Nosiče lyží jsou velice praktická vychytávka, díky které si ušetříte nejen spoustu času, ale hlavně také starostí s přepravou na sjezdovku. Na manipulaci s nimi není vůbec nic složitého, ba naopak. Při hledání ideálního kousku narazíte na dva základní typy. Tím prvním jsou nosiče lyží na příčníky. Ty se následně upevňují na integrované nosiče na střechu auta, v případě jejich nepřítomnosti pod lem střechy. Pomocí nich dokážete během chvíle odbavit celou rodinu, jelikož mají zpravidla velkou kapacitu.
stresni nosic lyzi a snowboardu menabo iceberg na pary lyzi snowboardy aluminium uzamykaci
Druhou variantou jsou magnetické nosiče. Ty fungují tak, že jsou přidělány magneticky přímo na střechu vozidla. Při dlouhodobém používání však může dojít k poškození svrchního laku. Magnetické nosiče lyží jsou ideální pro krátkodobé převozy. Mimo to se jedná o lacinější variantu, jak problém s úložným prostorem vyřešit.

Nosiče snowboardů kupujte podle kapacity

Jestliže lyžím příliš neholdujete a raději se na svahu proháníte na prkně, jistě vás zajímá, jaké jsou k mání nosiče snowboardů. V tomto případě svůj výběr zohledněte podle toho, kolik kousků plánujete pravidelně převážet. Vždy je lepší mít k dispozici více prostoru, než následně muset dokupovat větší nosič. Stejně tak se zaměřte na bezpečnost, protože jinak se může stát, že vám někdo odnese nejen snowboard, ale společně s ním také nosič.
Kvalitní a bezpečné nosiče lyží a snowboardů nabízí například FILSON store. V jejich rozsáhlé nabídce naleznete širokou paletu produktů, co vám vaše cestování na sjezdovku značně usnadní. Máte možnost si vybrat z různých typů nosičů, jež se dají upevnit (nejen) na střechu auta.

posted by redakce on Pro 31

Úderem listopadu již tradičně pomyslně startuje každoroční zimní sezóna. A to nejen na horách, ale i na cestách. Motoristé davově plní především diáře pneuservisů, které často nabízejí mimořádné otevírací hodiny, aby dokázali obsloužit co nejvíc zákazníků. Důvodem bývá nejen klesající teplota na teploměru, ale také předpis, který řidičům ukládá povinnost použití zimních pneumatik.

Když už servis, hoďte auto rovnou na zvedák

Přezutí kol by ovšem v zimě nemělo být jedinou záležitostí, kterou je na autě potřeba pořešit. Ideální je objednat se kromě přezutí kol také na zimní prohlídku, zvlášť pokud se chystáte s rodinou na zimní dovolenou, nebo máte v plánu podniknout delší cestu. Optimální je proto hodit auto na zvedák, aby se servisní technici mohli pustit do díla.

ZDVIHACÍ PLOŠINA PRO MOTOCYKL KG

Když zvedáky mají frmol

Pokud stojíte o kompletní zimní prohlídku s kontrolou všech systému a kapalin objednejte se do servisu včas. Zvedáky se totiž u většiny z nich doslova nezastaví a čekací doba na termín objednání se pohybuje i kolem čtrnácti dnů. Navzdory rozšířené pracovní době a pracovním sobotám je většina autoservisů a pneuservisů vytížená do poslední minuty.

Co nezvládnete sami, zvládnou zvedáky na auta

Je jistě mnoho úkonů, které si je v rámci zimní údržby vozu schopen zajistit řidič sám. Jsou ovšem věci, s kterými je neradno si zahrávat a je lepší svěřit je do rukou profesionálů, který udělají správnou diagnostiku, naloží vozy na zvedáky na auta a důkladně je prohlídnou. V rámci kompletní prohlídky zkontrolují stav baterie a provozních náplní. Obzvlášť v zimě je důležité zaměřit pozornost na seřízení světel, zkontrolovat mlhovky či vyhřívaní oken a sedadel, případně vyměnit stěrače. To jistě zvládne i motorista sám, ale když už v tom servisu budete…

A co vy? Máte už zimní prohlídku svého vozu za sebou nebo se teprve chystáte?

posted by redakce on Pro 20

Péče o pneumatiky patří mezi základní povinnosti každého majitele vozu. Týká se to jak sezónních výměn zimních nebo letních pneumatik, tak také pneumatik opotřebovaných. Pneuservis Praha Michle se v tomto směru postará o pneumatiky formou kompletních služeb pneuservisu Praha 10geometrie kol Praha, sbíhavost kol, test brzdových kotoučů, test tlumičů Praha, test podvozku.

Pneuservis Praha Michle – pneuservis pro všechny značky

Služby Pneuservisu Praha Michle jsou prověřené stovkami spokojených zákazníků. Pneu servis Praha 10 nabízí své služby prakticky pro všechny značky osobních automobilů. Jejich majitelé si mohou vybrat v provozovně pneuservisu Praha z celé škály nových a také použitých pneumatik. V nabídce pneuservisu Praha Michle tedy najdete za skvělé ceny jak nové pneumatiky prověřených světových značek, tak kvalitní použité pneu.

Pneu servis Praha správná volba pro vaše auto

Jaké služby pneuservisu Praha Michle můžete očekávat?

Klasickou výměnu pneumatik v pneuservisu Praha, která zahrnuje demontáž, montáž a laserovou geometrii, je možné spojit i s dalšími úkony. Patří mezi ně například seřízení sbíhavosti, test brzd, test tlumičů, test podvozku a další.

Základem kvalitního přezutí je správný výběr pneumatik

Méně zkušení motoristé mohou v pneuservisu Praha Michle získat také cenné rady při výběru vhodného typu nové nebo použité pneumatiky pro konkrétní vůz. Na skladě má pneuservis Praha 10 nejvhodnější pneumatiky pro požadované potřeby, a to často i v akčních cenách. Více informací o službách pneu bazaru Praha získáte pneu-novak.cz. Už se tedy dlouho nerozmýšlejte, navštivte pneuservis Praha 10 a jeho bazar pneumatik, pořiďte si kvalitní použité pneumatiky, nechte si provést laserovou geometrii kol, seřídit sbíhavost kol, test brzdových kotoučů, test tlumičů a test podvozku.

posted by redakce on Pro 17

Mohutnější a objemnější zavazadla potřebuje čas od času převézt každý z nás. Může jít o dětský kočárek, větší nákup, zavazadla na dovolenou a v zimě především o lyže, běžky a snowboardy. Každý ví, že žádná z těchto věcí by se neměla převážet uvnitř automobilu. Kam je ale uložit, když se nevejdou ani do kufru?

Střešní nosiče jsou určeny pro přepravu všech možných věcí, které se nevejdou již do zavazadlového prostoru vašeho vozidla. Prvotní strukturou střešních nosičů jsou příčníky, které se nasazují na podélné nosiče a vybírají se podle typu vybavení, pro které jsou určeny. Ještě před samotným výběrem střešních nosičů je potřeba vzít v potaz, jaký druh věcí a kolik zavazadel se bude převážet a zda je dané vozidlo na samotnou montáž nosičů už nějak uzpůsobeno nebo zda má úplně holou střechu.

Příčníky Menabo Tiger XL

 Střešní boxy jsou k nezaplacení

Střešní boxy mají universální využití a jsou tak velmi praktické. Uvezou skoro všechno, navíc vaše věci v nich budou stále v bezpečí a chráněny nejen před rozmary počasí, ale i před případnými zloději. Prakticky všechny boxy dnes totiž disponují zámkem. Střešní autoboxy se dají pořídit hned v několika velikostech a jsou určené pro přepravu absolutně čehokoliv. Pokud ale víte, že v nich budete potřebovat převážet lyže, běžky nebo snowboardy, vždy vybírejte takové, které jsou delší a užší.

Nosiče lyží jsou sezónní záležitostí

Zatímco takový střešní autobox můžete využívat celoročně, nosiče lyží jsou opravdu jen sezónní záležitostí. V případě, že ale víte, že během roku nic nebudete převážet a vystačíte si opravdu jen s občasným převozem lyží nebo snowboardů, budou pro vás finančně výhodnější. Navíc se velmi snadno a rychle dají namontovat na střešní nosiče a mohou pojmout až šest párů lyží nebo běžek a až tři snowboardy. Jen pozor, některé nosiče lyží, jsou určeny opravdu jen pro lyže a běžky a snowboard k nim neupevníte.

Nyní už můžete převážet cokoliv, kamkoliv a kdykoliv chcete.

posted by redakce on Pro 13

Kodiaq, Karoq, Kamiq. To je trojice exotických názvů modelů, které v poslední době patří mezi nejvyhledávanější vozy mladoboleslavské automobilky. Jejich charakteristický design, praktické jízdní vlastnosti a nadstandardní prostor z nich dělá jedničky ve svých třídách.

V čem vynikají

ŠKODA Karoq patří mezi vozy se skvělou technologickou a bezpečnostní výbavou. Posádku vozu chrání 9 airbagů, promyšlený systém ABS a ESC i asistenční systémy podporují řidiče při jízdě i při parkování. Výhodou je i počítač ŠKODA Connect, který propojí auto s vaším smartphonem.

Skoda Karoq

ŠKODA Kodiaq je prostorné SUV, které nabízí největší úložný prostor ve své třídě a sedm sedadel. Díky tomu je skvělou volbou jak pro větší rodiny, tak pro podnikatele. Samozřejmostí jsou bezpečností prvky, adaptivní podvozek i palubní počítač se systém ŠKODA Connect. V náročnějším terénu oceníte režim off-road.

Skoda Kamiq

ŠKODA Kamiq je sportovně-užitkový vůz, který využívá to nejlepší z praktičnosti kompaktních hatchbacků. Má výrazný tvar, přitom se hodí do městského provozu. U tohoto vozu můžeme vyzdvihnout modulární platformu MQB, díky které je mimo jiné možné regulovat sportovní podvozek za použití nastavitelných tlumičů. Bezpečnostní a asistenční systém, stejně jako infotainment jsou samozřejmostí.

Skoda cervena

Cena a dostupnost

Pokud přemýšlíte, že si některý z těchto vozů pořídíte, pak pro vás může být jednou z překážek cena. Jestli je to tak, můžeme vám doporučit poohlédnout se po nabídkách předváděcích nebo ojetých vozů. Mezi nabídkou autorizovaných dealerů se postupně objevují modely, které mají najeto jen pár stovek nebo tisícovek kilometrů, přitom jejich cena je mnohem příznivější než u nových modelů. Aktuálně si můžete vždy vybrat ze široké nabídky předváděcích vozů ŠKODA Karoq.

Tyto vozy doporučujeme pořizovat pouze u autorizovaných prodejců, kteří je nabízí v rámci programu ŠKODA Plus. Jen tak si můžete být jistí, že dostanete pečlivě prověřený vůz s transparentní servisní historií a jistým původem. K nákupu navíc často můžete získat také různé bonusy a můžete využít různých nabídek na financování vozu.

posted by redakce on Lis 29

Alkohol za volant nepatří. To je všeobecně známá věc, kterou si však řada řidičů bohužel nepřipouští. Mnozí řidiči usedají nezodpovědně za volant, i když vědí, že požili alkohol. Jenže přesně takto vznikají nehody, u nichž se bohužel i umírá. Než tedy usednete za volant, přesvědčte se o tom, že po včerejším mejdanu, kdy alkohol tekl proudem, nemáte v krvi žádný zbytkový alkohol. A pokud ho přece jenom odhalíte, odbourejte ho nápojem zvaným Alcohol Killer, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu až o čtyřicet procent.

Zmíněný nápoj přírodního složení, který skvěle odbourává zbytkový alkohol v krvi, je však první zajímavostí, která se alkoholu v krvi za volantem týká. Prozraďme si další zajímavosti o pití alkoholu.

kapka

zdroj obrázku: pixabay.com

Zajímavosti o pití alkoholu

 • Věděli jste, že nejvyšší hladina alkoholu v krvi je zhruba osmdesát minut po vypití alkoholu? Projevovat se však začne alkohol v krvi už po patnácti minutách po vypití.
 • Věděli jste, že to, jak dlouho se bude alkohol držet ve vašem tělo nebo jak ho bude tělo snášet, je odvozeno od daného alkoholického nápoje nebo od náplně vašeho žaludku. Abyste předcházeli kocovině nebo tomu, že se alkohol ve vašem těle bude držet pěkně dlouhou dobu, měli byste během popíjení alkoholických nápojů jíst.
 • Věděli jste, že nejdříve alkohol vstřebává žaludek? Údajně dokáže vstřebat až dvacet procent vypitého alkoholu.
 • Věděli jste, že rychlost vstřebávání alkoholu ovlivňuje nejen teplota nápoje, ale také koncentrace cukrů v daném nápoji či koncentrace bublinek konkrétního nápoje?
 • Věděli jste, že odbourávání alkoholu podporuje například grapefruit, a to díky tomu, že obsahuje obrovské množství vitaminu C? Obsahuje také spalovací enzymy, což ocení vaše opilé tělo stejně jako to, že grapefruit snižuje množství inzulinu v těle. Mimochodem, grapefruit je pomocníkem i při hubnutí.

 

posted by redakce on Lis 22

Někdo je fajnšmekr, jiný si zase přeje, aby mu vůz sloužil především prakticky. V obou případech je ale pravda, že když se snoubí elegance a stylovost s maximální účelností, udělá to radost opravdu všem. Proč si potom neudělat radost, když automobilka Škoda přichází do českých ulic s novým modelem, jehož název pochází z jazyka původních obyvatel Aljašky nebo Grónska. Naznačuje, že pro městskou dopravu je doslova jako ulitý. Tradiční crossover se poprvé na veřejnosti objevil už před rokem a půl, ale na český trh se dostává poněkud později.

autonline.cz auto poly cz

Velký úspěch, poptávka byla i v Evropě

Původně měla být nová Škoda Kamiq určena jen pro čínský trh, i z toho důvodu byla prezentována na jaře 2018 na pekingském autosalonu Auto China. Úspěch ale na sebe nenechal dlouho čekat a toto SUV už vyrábí mladoboleslavská automobilka i pro český, respektive evropský trh.

Jaké jsou jeho největší bonusy a na co bychom se měli zaměřit při prohlídce interiéru? Těšit se můžeme na pestrý výběr, nechybí benzínové i dieselové varianty, designér Oliver Stefani myslel na opravdové detaily. V nabídce bude i model využívající pro svůj pohon zemní plyn, konkrétně pod označením 1,0 G-Tec.

autonline.cz auto poly cz

Na první pohled se podobá i modelu Scala

Nemusíme chodit nikam daleko, protože Kamiq je inspirován Scalou – nabídne 400 litrů úložného prostoru v kufru (v případě sklopení zadních sedadel se nicméně dostáváme takřka až na hranici 1 400 litrů). Interiér je uzpůsobený na město, nastavitelný tlumiče, regulace posilovače řízení a propracovaný palubní počítač s devítipalcovým displejem opravdu nesmějí chybět.

Vůz působí velmi robustním dojmem, o bezpečnost se stará devět airbagů. Cena Škody Kamiq startuje na hranici 380 tisíc korun, ale za příplatek je samozřejmě možné dodat i kola z lehké slitiny, nabízí se i světelný a dešťový asistent nebo zadní TOP LED světla s animovaným ukazatelem směru jízdy.

posted by redakce on Lis 19

K pravidelné a nutné údržbě vozidla patří kontrola a doplnění provozních tekutin. Mezi ty nejdůležitější náleží chladicí kapalina, která je součástí chladící soustavy. Její nedostatek nebo úplná absence může vést k přehřátí motoru, velkým škodám a nákladným opravám.

Funkce chladicí kapaliny

Chladící kapalina obsahuje nemrznoucí směs a destilovanou vodu. Jejím úkolem je především plynulé odvádění přebytečného tepla z motoru do chladiče. Teplo je navázáno na chladicí tekutinu a odváděno chladicí soustavou do chladiče, kde je pak uvolňováno do vzduchu. Takto ochlazená tekutina se opět vrací zpět. Podíl nemrznoucí směsi v obsahu počítá s celoročním provozem vozidla a zajišťuje tak nastartování motoru i v zimních měsících.

Kromě uvedeného odvodu tepla má chladicí kapalina i jiné pozitivní účinky, jako je ochrana chladiče a jeho těsnění. Složení kapaliny dokáže rozpouštět vodní kámen a zabraňuje tak jeho usazování, a navíc působí proti vzniku rzi. Všechny tyto vlastnosti významně ovlivňují délku životnosti motoru.

Druhy chladicích kapalin

Přestože je na trhu chladicích kapalin celá řada, tu správnou pro svůj vůz poznáte jednoduše. Hlavním vodítkem je manuál vozu a pokud není po ruce, vyčtete typ přímo z nádobky na kapalinu, která je u motoru vozu (je to kulatá nádobka s barevnou tekutinou a šroubovacím víkem).

Jednotlivé kapaliny jsou označovány typy a zbarvením:

 • Typ B – je bezbarvý a termín výměny je 2 – 3 roky
 • Typ C nebo také G11 – má modrozelenou barvu a termín výměny 2 – 3 roky
 • Typ D nebo také G12 – má červenou barvu a termín výměny 5 let
 • Typ F nebo také G12+ – má fialovou nebo růžovou barvu a termín výměny 5 let
 • Typ G nebo také G12++ – má fialovou nebo růžovou barvu a termín výměny je 5 let nebo ujetých 250 tisíc km

Výměna oleje

Výměna a doplnění chladicí kapaliny

Chladicí kapalina by se měla kontrolovat především před zimou. Ve většině případů zakoupíte koncentrát, který se před použitím ředí. Tím si můžete „navolit“ požadovaný bod tuhnutí. Kapalina se po uvedené době mění nebo také dolévá, pokud je jí nedostatek. Nedostatek může být způsoben únikem nebo odpařováním. Při výměně kapaliny dochází k jejímu úplnému vypuštění a nalití nové kapaliny. Tuto činnost je, podobně jako výměnu oleje, vhodné nechat na odbornících autoservisu.

Při doplňování se původní směs nevypouští, ale pouze doplňuje do nádobky pod kapotou, která je označena ryskami s minimálním a maximálním množstvím. Hladina tekutiny by měla být mezi těmito dvěma tryskami.

Na co si dát pozor při výměně či dolévání chladicí kapaliny

Na přesném dolití tekutiny hodně záleží. Pokud by hladina byla pod ryskou minima, hrozilo by přehřívání motoru z důvodu nedostatečného ochlazování. Pokud by naopak byla nad ryskou maxima, proudilo by do systém její příliš velké množství, které by mohlo vést ke zvýšenému tlaku a případné poruše.

Chladicí kapalina se doplňuje zásadně při vychladlém motoru. Zahřátý motor znamená i zahřátou tekutinu a nebezpečí vzniku popálenin. Pokud se vám rozsvítí kontrolka během jízdy, doplňte tekutinu co nejdříve to bude možné. Pokud ji nebudete mít, dolévejte opatrně obyčejnou vodu, ale pouze na dojezd do nejbližšího autoservisu nebo prodejny (čerpací stanice a podobně).

posted by redakce on Říj 19

Těžká technika je nezbytnou součástí nejen různých stavebních oborů. Díky mnoha možnostem konstrukčních řešení je možné ji využít i pro vojenské účely.

Dokonalé konstrukční řešení nákladních aut

Nejen stavební průmysl by se neobešel bez těžké techniky, ke které se řadí různé druhy nákladních automobilů. V současné době velice využívané valníkové nástavby se vyrábějí na podvozky, které tuto zátěž snadno zvládnou a jsou dokonalými pomocníky nejen pro civilní, ale i vojenské účely.

 • K těm patří například i vozidla značky TATRA.

Nejčastěji jsou vyráběny valníky s ocelovým podlahovým svařovaným roštem, s kotevními úchyty v podlaze. Dalším prvkem je překližková podlaha. Ideální konstrukční řešení zahrnuje odnímatelné nebo sklopné sloupky, ocelové či hliníkové bočnice, podplachtovou konstrukci s odnímatelnou střechou nebo posuvnou konstrukcí střechy. Kombinací, které budou vyhovovat zákazníkovi přesně na míru, je mnoho.

 • Zdokonalit lze také prvky posuvných systémů plachet nebo doplňky nástavby.
 • Upraveny mohou být i hydraulické systémy zvedacích čel nebo přímo hydraulických jeřábů.
 • Vylepšit komfort může úprava spací kabiny.
 • Nákladní automobil může sloužit i jako reklamní prostředek.
 • Stačí jen vhodně potisknout plachtu.

Zemědělské nástavby

Tři základní řešení bočnic sklápěčových korb

Korby na auta pro nákladní automobily se vyrábějí pro všechny značky a ve všech provedeních. Rozsáhlé možnosti se nabízejí ve výrobě sklápěčových korb, které mohou být od jednostranných až po třístranné. Sklápěčové korby jsou v nabídce ve třech základních provedeních.

 • SH5 – provedení s kombinovanými bočnicemi, 800 mm vysoké.
 • Korba s kombinovaným otvíráním bočnic, otvíratelné nahoru i dolů. Bez středního sloupku.
 • SH6 – provedení S2, horní zavěšení bočnice 800 mm vysoké.
 • Sklápěčová korba bez středního sloupku s horním zavěšením bočnice 8 m3.
 • SH7 – provedení pro SÚS, 600 mm vysoké bočnice.
 • Sklápěčová korba provedení SÚS – 6 m3.

Sklápěčové korby se vyrábějí jak pro civilní účely, tak i pro vojenské potřeby.

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.