Autor: David K. datum: Říj 5 kategorie: Auto

Dosluhují-li vám staré pneumatiky, je nejvyšší čas, zaměřit se na nákup těch nových. V rámci tohoto procesu byste si však měli pohlídat hned několik důležitých faktorů, jež se týkají v podstatě jakékoliv pneu. Nejprve musíte vědět, o jaké produkty máte zájem, zda jde o pneumatiky na osobní vůz, dodávku, offroad, apod.

pneumatiky

Následně se zaměřte na jednotlivé parametry, které jsou ostatně uvedeny i na samotné pneumatice a mnohé o ní vypovídají. Je to šířka pneu udávaná v milimetrech, boční profil, radiální konstrukce a průměr ráfku v palcích. Kromě

těchto údajů však můžete vyčíst informace, jako je nosnostní index, rychlostní index nebo označení zesílené a bezdušové konstrukce.

Internetový prodejce pneumatik Pneu.extralevne-pneu.cz radí, že parametry vámi vybraných pneumatik by měly sedět především s údaji, které máte uvedeny v technickém průkazu, protože právě s takovými hodnotami má váš automobil nejlepší jízdní vlastnosti. V neposlední řadě je třeba zmínit dělení podle výrobců pneu.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: foto76).


Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.