Autor: David K. datum: Kvě 6 kategorie: Ostatní

Celoroční pneumatiky jsou ožehavým tématem během celého roku. Majitelé dopravních prostředků se v tomto směru dělí na dva rozdílné tábory. Jedni jsou jasnými zastánci toho, že investovat se má do letních pneumatik a zimních pneumatik. Ti druzí zase tvrdí opak a vyzdvihují přednosti celoroční pneu.

Pokud v této otázce nemáte úplně jasno, možná vám při rozhodování pomohou následující řádky. Právě prostřednictvím nich vám budeme prezentovat klady a zápory celoroční pneumatik. Výsledná volba pak bude pouze na vás samotných.

Výhody celoročních pneumatik

Pokud se zamyslíte na hlavní výhodou celoročních pneumatik, bude asi každému ihned zřejmá. Je to možnost využívat tyto pneu po dobu celého roku. Pokud mají odpovídající vzorek, můžete s nimi jezdit v zimě a v létě bez jakéhokoliv omezování.

AutoPhotography / Pixabay

To znamená, že vám odpadá nutnost přezouvat gumy na jaře a na podzim. Když vezmete v potaz fakt, že byste si na autě nechali zimní pneumatiky po celý rok, budou se určitě rychleji opotřebovávat než celoroční pneumatiky, jejichž směs je více univerzální.

S celoročními pneumatikami vás nikdy nezaskočí špatné počasí, jako je tomu u řidičů, jež přezouvají vždy o něco dříve, a to především z letních pneu na ty zimní. A jeden malý bonus na závěr. Když používáte jediný typ pneumatik nasazených na voze, určitě nebudete muset řešit žádné uskladnění druhé sady.

Nevýhody celoročních pneumatik

Každému musí být naprosto zřejmé, že celoroční pneumatiky jsou hlavně o kompromisech. To znamená, že oproti letním a zimním pneu nemůžete v daném ročním období očekávat ty nejlepší jízdní vlastnosti. Celoroční pneumatiky jsou proto spjaty s trochu delší brzdnou dráhou. Zároveň počítejte s tím, že výběr celoročních pneu nebude nikdy tak velký, jako u samostatných letních a zimních variant.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.