Autor: David K. datum: Pro 24 kategorie: Ostatní

Pokud se v rámci letošní zimy chystáte vyrazit na hory do zahraničí, měli byste vědět, co si vzít se sebou. To platí dvojnásob, pokud je to vaše první zahraniční cesta do zimního střediska v životě. Je totiž opravdu nemilé, když si doma zapomenete důležité věci. Taková nepříjemnost může dokonce pokazit celou vaší zimní dovolenou.

Doklady jsou základ

Je pravdou, že ať už jedete kamkoliv, neměli byste zapomínat na to nejdůležitější. Tím jsou pochopitelně cestovní doklady. Ať už jde o občanský průkaz nebo cestovní pas. Zároveň byste při sobě měli mít také kartičku pojištěnce se smlouvou nebo potvrzením o zaplaceném cestovním pojištění. Obvykle je to jednoduchá kartička. Pak jsou to ještě peníze, popřípadě jiné slevové poukazy a karty, s nimiž můžete ušetřit. To se týká hlavně studentů.

Zimní oblečení

Myslete na to, že vyrážíte na hory, takže tomu přizpůsobte patřičné oblečení. Základem je kompletní outfit podle toho, jaké pohybové aktivitě se budete věnovat. Ať už je to lyžování, snowboarding a podobně.

Robfoto / Pixabay

Dále byste měli mít náhradní oblečení, od spodního prádla a suchých ponožek, až po trička, mikiny a náhradní venkovní oblečení. Základem jsou také kvalitní boty, protože v zimě a ve sněhu je určitě oceníte. Jestliže se budete vydávat za zábavou do hospůdek a restaurací, nezapomeňte si přibalit i něco společenského, včetně vhodných bot.

Toaletní potřeby a léky

Mezi naprosté nezbytnosti každého cestovatele v zimě patří i odpovídající toaletní potřeby, na něž jste zvyklí. Podle úrovně ubytovacího zařízení pochopitelně volte i sprchové gely, ručníky a podobné věci, jež nemusí být povinností.

Na co byste určitě neměli zapomenout jsou vaše pravidelné léky. I když žádné neberete, vezměte si sebou dostatečně vybavenou cestovní lékárničku. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit.


Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.