Autor: redakce datum: Čvc 31 kategorie: Ostatní, Inzerce

Nechystáte se letos do zahraničí z důvodu toho, že se obáváte nakažení novou nemocí? Zůstaňte klidně v České republice nebo se vydejte na cestu po našich hranicích. Nemusíte se ani spoléhat na jízdní řády nebo na vlakové spoje, dokonce si nemusíte shánět ani ubytování. Stačí, když si pořídíte vestavbu do auta, díky které bude vaše dovolená ještě větší dobrodružství než kdy dřív!

Pokud se chystáte na roadtrip naprosto poprvé, hodit se vám nebude jenom vestavba do auta na spaní, ale taktéž několik užitečných rad, které je dobré mít neustále na paměti. Díky nim bude vaše dovolená v autě bezproblémová a vyhnete se stresujícím situacím.

Stáhněte si řadu užitečných aplikací

Pryč jsou doby, kdy jste jezdili na dovolenou s velkou papírovou mapou, kterou jste pracně roztahovali a neviděli tak na silnici. Dnes naštěstí máme telefony, které jsou našimi skvělými pomocníky například při roadtripech, na který se většina Čechů letos chystá. Otázkou však zůstává, jaké aplikace se vyplatí mít v telefonu stažené?

Užitečné rady pro každý roadtrip

pixabay.com

Rozhodně byste měli mít v telefonu funkční GPS. Buď Google Maps nebo klasické mapy od Seznamu. Možností je celá řada. Před stažením se raději informujte o kvalitě aplikace a pročtěte si reference, ze kterých se dozvíte, jak jsou lidé s aplikací spokojení.

Kromě GPS se vyplatí mít staženou taktéž aplikaci TripAdvisor, díky které budete hned vědět, jaké skvělé restaurace nebo památky se ve vašem okolí nachází. A co se týče aplikace Wallet, díky ní nebudete muset mít po ruce kreditku. Zkrátka budete moct platit kdekoli z mobilního telefonu.

Vyvarujte se dálnicím

Pokud chcete zažít opravdu nezapomenutelný roadtrip, měli byste se vyvarovat dálnicím. Ty jsou podle mnohých cestovatelů jednou velkou nudou. Raději to vezměte skrze nejmenší vesničky, které ukrývají celou spoustu krásných míst, na které byste jinak vůbec nenarazili.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.