Autor: DavidK datum: Čvn 11 kategorie: Ostatní

Jdete si pro svůj první řidičský průkaz nebo nastala potřeba jeho výměny? Pak se vám určitě hodí informace, kde si tento doklad vlastně vyřídit. Vyrazit byste měli v první řadě na obecní úřad s rozšířenou působností. Ideálně na ten nejbližší, tedy v místě vašeho trvalého bydliště.

Co potřebujete pro vydání řidičáku?

Robfoto / Pixabay

V okamžiku, kdy dorazíte na odbor dopravy, je třeba vyplnit žádost o vydání řidičského průkazu. Součástí tohoto dokumentu musí být také platný doklad totožnosti, který po vás bude vyžadovat pracovník na přepážce. Dnes je většina úřadů již vybavena speciálním prostorem pro pořízení fotografie, takže v tomto ohledu pravděpodobně nebudete muset cokoliv řešit. Průkazové fotografie tak nebude třeba.

Jen odevzdáním výše uvedených věcí to však nekončí. Počítat musíte i se správním poplatkem v hodnotě 50 Kč. Ten je obvykle hrazen na pokladně příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností.

Nezapomeňte také na to, že tato instituce má na vydání nového řidičského průkazu své lhůty. V klasickém případě je to do 20 dnů. Existuje však i zrychlená varianta do jednoho týdne, respektive do 5 dnů. Za ní si však musíte připlatit 500 Kč.

Takže, nezbývá, než se obrnit pevnými nervy a vyrazit na obecní úřad.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.