Autor: David K. datum: Bře 25 kategorie: Ostatní

Michael Schumacher se určitě zapsal do historie sportu, a to jako německý závodník Formule 1. Tento charismatický člověk si v tomto oboru vybudovat velice úspěšnou kariéru, což mimochodem dokazuje až sedm titulů mistra světa ve Formuli 1. Pokud se na tuto osobu zadíváte globálně, jde o historicky nejúspěšnějšího člověka v tomto sportu.

Jeho kariéra neustále rostla až do roku 2013, který se pro jeho život stal zlomovým. A to kvůli úrazu. Ten jej poznamenal natolik, že od té doby jej na veřejnosti už nikdo nikdy neviděl.

Schumacherovo zranění

Psal se 29. prosinec roku 2013. Právě v této době si Michael Schumacher užíval svého oblíbeného lyžování v alpských horách. Když se však vydal na sjezdovku s neupraveným sněhem, přivodil si nehodu, jež poznamenala celý jeho život. I když v daném okamžiku měl helmu na hlavě, pád byl natolik ošklivý, že si při něm poranil vážně hlavu. Narazil s ní při pádu do skály.

smellypumpy / Pixabay

Vývoj jeho zdravotního stavu byl velice kritický, a tak lékaři museli okamžitě jednat. Nejprve byl ze svahu transportován do nemocnice Moutiers, ihned poté pak následoval transport do nemocnice Grenobl. Michael Schumacher se v té době nacházel v umělém spánku. Propadl do hlubokého kómatu a během několika následujících hodin měl za sebou již dvě náročné operace hlavy.

Teprve až o měsíc později 29. ledna 2014 se lékaři rozhodli, že Michaela Schumachera začnou postupně probouzet z kómatu. Zhruba o půl roku později došlo k převozu tohoto úspěšného bývalého závodníka do speciální kliniky Lausanne, kde se měl pustit do pozvolné rehabilitace.

Aktuální stav Michael Schumachera

Od 9. září 2014 se Michael Schumacher nachází v domácí léčbě, kde se podrobuje nejrůznějším rehabilitačním cvikům. O jeho zdravotním stavu rodina důkladně mlčí a tento člověk v podstatě zmizel z veřejného dění. Proslýchá se to, že aktuálně je Michael Schumacher na vozíčku, ale je tomu opravdu tak?

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.