Autor: David K. datum: Čvc 8 kategorie: Auto

Pokud vám už nevyhovuje váš starý automobil a máte vyhlédnutý nový vůz, určitě řešíte, kam se starých autem. Nejideálnější variantou je pochopitelně prodej, díky kterému získáte část pořizovací ceny nazpět. Jestliže se k takovému kroku rozhodnete, určitě vás bude zajímat, jak v takovém případě postupovat a co všechno je zapotřebí.

Začněte kupní smlouvou

Se zájemcem o nákup vašeho ojetého vozu určitě nejprve sepište kupní smlouvu. Ta by měla definovat několik základních věcí, na něž je třeba nezapomínat. Například označení smluvních stran, specifikace vozidla, datum uzavření smlouvy a podpisy. Chybět nesmí ani prohlášení o stavu vozidla, které by mělo být pravdivé a jako prodávajícího vás bude do budoucna chránit.

Když máte podepsanou smlouvu, je nejvyšší čas přistoupit k dalšímu kroku.

Evidenční kontrola

pixel2013 / Pixabay

Ještě před samotným přepisem vozidla z jednoho majitele na nového je zapotřebí vyřídit evidenční kontrolu. Ta by měla být provedena na nového vlastníka vozu, který si musí na příslušnou pobočku STK přinést mimo jiné i velký technický průkaz. Doba platnosti evidenční kontroly nesmí přesáhnout třicet dnů.

Přepis vozidla

Nyní se dostáváme k té nejzásadnější části týkající se prodeje automobilu. V dnešní době už žádné polopřevody a podobné věci rozhodně nefungují, takže na úřad se musí dostavit jak starý, tak nový majitel automobilu. Pakliže tomu tak být nemůže, je zapotřebí donést potvrzenou plnou moc od jednoho z účastníků takového procesu.

Nový majitel by si v rámci převodu auta neměl zapomenout ani potvrzení z oné zmiňované evidenční kontroly, velký technický průkaz a mimo jiné i pojištění tohoto vozu. Bez něj nemůže dojít k převodu auta.

Jak můžete správně tušit, prodej auta není žádným složitým procesem, stačí pouze vědět jak správné postupovat a nic nezapomenout.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.