Autor: Kateřina M. datum: Říj 7 kategorie: Auto

Ne každé prvky v autě si získaly takovou popularitu, aby se jich automobilky držely. Některé by se daly nazvat jako slepé uličky. Mnohé „zlepšováky“ vás dnes možná rozesmějí, ale doopravdy je kdysi výrobci mysleli vážně. Pojďte se podívat na ty nejšílenější a nejpodivnější nadstavbové prvky, které jste si do svého vozu mohli pořídit.

Celá výbava bytu v autě

Není nic špatného na tom, si pořídit obytné auto a jezdit s ním na dovolené. U malého osobního vozu je však poněkud zbytečné, když obsahuje vybavení domácnosti. Venkovní sezení v Range Roveru SVAutobiography by se ještě dalo pochopit – přeci jen občas někde čekáme, a pokud nechceme sedět zavření ve voze, prostě si vyndáme k autu přidělané židličky, u kterých nechybí ani stojánek na pití. Úspěch to však nesklidilo. O vychytávky, jako je vestavěný kávovar ve Fiatu 500L, byl dokonce ještě menší zájem, než o sedačky. Slepou uličkou automobilových prvků byla i vestavěná sprcha Hondy CR-V či připínací stan Pontiacu Aztek.

automobil

Momentmal / Pixabay

Výbava pro paranoiky

Se zajímavým prvkem přišlo při zkoušení formou „pokus-omyl“ také Volvo. Tato připlácená výbava se však stala oním omylem, protože po Volvu S80 ji už nikdy nepoužíval jiný vůz. Jednalo se o klíč, který měl zelenou barvu, když bylo auto zamknuté, svítil oranžově, když bylo odemčené a červeně když se spustil alarm. Aby toho nebylo málo, začal blikat červeně, když uvnitř detekoval přítomnost člověka pomocí tepelného senzoru. Může se zdát, že jen minimum lidí by něco takového ocenilo, ale tato vychytávka v roce 2007 v Británii vyhrála cenu za inovaci v oblasti bezpečnosti.

Další věci, které se neosvědčili

V historii najdeme celou řadu vylepšení, která se sice na první pohled mohla zdát výrobcům dobrá, ale příliš popularity si nezískala. Příkladem je časomíra stažené střechy v Mini Cabrio, která měří, jak dlouho jste jeli se staženou střechou, výdechy ventilace v Porsche 911 s koženým potahem, jež vypadají možná dobře, ale jsou značně zbytečné a drahé, nebo střecha v Opelu Adam s LEDkami na stropě z vnitřní části vozu, které měly připomínat hvězdou oblohu.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.