Autor: Kateřina M. datum: Zář 23 kategorie: Auto

Když se řekne Porsche, každému ihned vytane na mysli v rámci historických vozů i těch moderních model Porsche 911 Carrera. Jedná se o vůbec nejznámější a nejslavnější vůz této automobily, který by měl určitě znát nejen každý fanoušek Porsche, ale také každý nadšenec do závodních automobilů. Pojďte se na něj podívat zblízka.

Historická klasika

Porsche 911 Carrera, jakožto typický model automobilky Porsche, si svou slávu drží již velice dlouhou dobu. První typ byl představen již roku 1964 jako třídveřové kupé nebo částečně otevřený kabriolet, načež za krátkou dobu přišla i klasicky odnímatelná střecha. Jeho následné verze se vyrábí dodnes. Tento ikonický sportovní vůz má několik znaků, díky kterým je nezaměnitelný. Jedná se především o kruhové přední světlomety a šikmě skloněnou zadní část. Jako pohonná jednotka je u Porsche 911 Carrera používaný šestiválcový plochý motor s protilehlými písty.

Porsche

Toby_Parsons / Pixabay

Různé verze Porsche 911

Za celou dobu existence modelu Porsche 911 Carrera se vystřídalo několik typů vozů a současná podoba je již osmou generací v řadě. První verzí byl F-Modell, jež se držel až do roku 1972, následoval G-Modell vyráběný do 1990. Do roku 2000 vznikly 964 a 993, následně pak 996, jež se vyráběla již souběžně s 993, dále v řadě 997, 991 a nejnovější je 992. Také existovala závodní verze Porsche 911 SC RS.

Nejnovější model 992

Nejnovější model Porsche 911 nese označení 992. Tato nová v pořadí již osmá generace byla poprvé představena na autosalonu v Los Angeles. V listopadu roku 2018 jste poprvé mohli spatřit dva základní vozy a to Carrera S a Carrera 4S. Začátkem roku 2019 se již představily ve své kabrioletové verzi. Po krátké době přišla na trh i Carrera v základním modelu ve verzi kupé i kabriolet. Aktuálně můžete pořídit všechna tato provedení nejnovější Porsche 911. Ta je vybavena klasickým šestiválcovým motorem, má sedmi-rychlostní PDK převodovku a pohon zadních nebo všech čtyřech kol.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.