edababeaceecddfebbd

Autor: David H. datum: Úno 3 kategorie: Auto

Je vám klastické auto již malé? Máte velkou rodinu a zvažujete koupi malé osobní dodávky? Poradíme vám, jak vybrat tu správnou pro vás, ve které se bude pohodlně cestovat a vejde se tam nejen vašem početná rodina, ale také veškerý náklad a zavazadla. Na výběr je řada modelů, které budou více či méně vyhovovat skoro každému. Na značce ale tolik nesejde, důležité jsou jiné věci.

Staré není lepší

Začněme u varianty nákupu zcela nové dodávky, která je logicky nejpohodlnější a nejjistější. Je to ale finančně nejnáročnější varianta, a pro mnohé je tedy zcela nedostupná. Navíc zcela nové auto velmi rychle ztrácí na hodnotě, což může být další důvod, proč se raději poohlédnout po ojetém voze. Budete-li mířit na staré vozy, které jsou finančně nejdostupnější, můžete sice financovat třeba i zcela z vlastních zdrojů, ale starý vůz představuje velké riziko. Nejrozumnější volbou se tedy jeví stará dobrá zlatá střední cesta, spočívající jen v málo opotřebované a pár let staré dodávce. Možná budete muset zvolit financování na splátky, ale tato investice bývá z dlouhodobého hlediska nejrozumnější.

edababeaceecddfebbd

Záruka

S ohledem na stáří auta je možná dobré zamyslet se i nad možností záruky. Lidé většinou při výběru ojetiny vůbec nepočítají, že by mohli na vůz dostat záruku. Jenže v dnešní době není výjimkou, že výrobce poskytuje prodlouženou záruku klidně i na pět let, případně ji za poplatek prodlouží. V případě, kdy se jedná o takto relativně nový vůz, je velká pravděpodobnost, že by případné vady mohly být ještě po nějaký čas kryty výrobcem, což je jistě velké plus.

Co tedy při nákupu dodávky zvážit?

  • Cena
  • Poměr stáří a ceny
  • Financování
  • Výrobce auta a možnost snadného servisu

Je-li to jen trochu možné, zkuste si sebou vzít na nákup někoho, kdo autům alespoň trochu rozumí.  Prodejce aut velice rychle pozná, že o autech nemáte ani ponětí, a nepoctivý člověk vás může snadno „natáhnout“. Doprovod s byť i jen amatérskými znalostmi vám může hodně pomoci.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.