croatia

Autor: David K. datum: Bře 7 kategorie: Ostatní

Chorvatsko je oblíbenou destinací Čechů. Je cenově dostupné a nachází se relativně blízkost. Pokud v létě plánujete výlet k moři a chcete si užít přímořského sluníčka, máme pro vás pár praktických tipů. Prozradíme vám, kde je vhodné vyrazit, na co si dát pozor a kde všude se můžete cestou zastavit.

Začněte s důkladným plánováním

Pomyslným odrazovým můstkem je prvopočáteční plán dovolené a termín, kdy vlastně vyjedete. Jak už to bývá zvykem, dovolenkové turnusy začínají od soboty do soboty, takže v této době počítejte s tím nejhustším provozem a kolonami. Když už zvolíte tento čas, vyjeďte raději v pátek večer, ať o cílové destinace dorazíte v sobotu ráno. Mnohem lepší je pochopitelně naplánovat dovolenou třeba od úterý do úterý.

Patřičný odpočinek je základ

Už před samotnou cestou autem do Chorvatska věnujte dostatek času odpočinku. I při dlouhé jízdě dbejte na pravidelné přestávky. Pokud pojedete až na jih Chorvatska, někdy se vyplatí vzít si pronájem během cesty, pořádně si odpočinou a navštívit třeba místa v okolí. Před cestou si pohlídejte všechny doklady, nezapomeňte na dálniční známky a mějte dostatek hotovosti. Nezbytnou věcí je i cestovní pojištění pokrývající aktivity, jimž se budete v Chorvatsku věnovat.

Příjemné zastávky cestou do Chorvatska

Ještě, než se z Česka dopravíte do Chorvatska, budete projíždět ostatními zeměmi, kde se vyplatí udělat si zastávku. Například v Rakousku je to město Linz nebo jezera Attersee a Mondsee. V případě Slovinska si naplánujte odpočinek u jezera Bled. Pokud jde o Maďarské, naprostou jistotou je město Györ. To se pyšní především úchvatným historickým centrem.

Když budete plánování dovolené autem do Chorvatska věnovat alespoň trochu svého drahocenného času vězte, že si cestu užijete opravdu naplno. Ostatně zpestření na cestě si můžete vymyslet více než dost.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.