battery

Autor: David K. datum: Bře 21 kategorie: Auto

Každý majitel osobního automobilu jistě správně tuší, že nedílnou součástí jeho vozu je autobaterie. Bez ní by ostatně nebylo možné ani nastartovat. Tento nezbytný prvek má ovšem svoji omezenou životnost. Pokud je autobaterie slabá, je nutné ji vyměnit. A právě s tímto procesem vám nyní pomůžeme. Přesvědčíme vás o tom, že za takovou výměnu rozhodně nemusíte platit v předraženém servisu.

Zjištění stavu autobaterie

Stav autobaterie lze do určité míry zjistit z praktického používání vozu. Pokud pociťujete, že auto už má co dělat, aby nastartovalo, je lze. Tyto situace obvykle nastávají v zimním období a při delší odstávce vozu v mrazu. S pomocí měřáku můžete prověřit, jaká je kapacita baterie. Tu lze svým způsobem „oživit“ prostřednictví vhodné nabíječky. Pak může autobaterie ještě nějaký čas vydržet. Pokud si ovšem už neudrží svoji kapacitu, je třeba přejít k výměně.

Jak vyměnit autobaterii v domácích podmínkách?

Většina autobaterií v osobních vozech je relativně snadno dostupná. Nejprve je třeba povolit upínací systém, aby bylo možné autobaterii vyndat. Před tím je nutné odpojit kabely autobaterie. V tomto směru platí jedno velice efektivní pravidlo. Nejprve musí dojít k odpojení záporného pólu a teprve poté k odpojení toho kladného.

Když baterii vyjmete a vložíte novou, proces je opačný. To znamená, že nejdříve připojíte kladný pól a teprve ten záporný. Nezapomeňte baterii přichytit prostřednictvím upínacího systému konkrétního vozu, aby při jízdě nedocházelo k pohybu autobaterie. Po tomhle všem máte hotovo. Ano, přesně takhle snadná je výměna autobaterie.

Nyní, když už víte, jak na to, nemusíte příště utrácet spoustu peněz za servisní úkony a můžete si autobaterii vyměnit svépomocí doma. Starou baterii navíc můžete dát do výkupu při nákupu nové autobaterie. Tím pádem můžete získat i zajímavou slevu.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.