motorcycle

Autor: David K. datum: Čvc 11 kategorie: Moto

Máte doma motocykl libovolného typu? Pak jistě víte, že do něj musíte čas od času pořídit tu správnou baterii. Ano, stejně jako automobily, tak i motorky potřebují ke svému bezproblémovému chodu vhodnou motobaterii. Jestliže v tomto směru nevíte, jakou zvolit, poradíme vám.

Kdy je největší čas na výměnu?

Na počátku všeho byste měli mát jasnou představu o tom, kdy je třeba baterii v motocyklu vyměnit. Určitým vodítkem se vám může stát období pěti let. To je zhruba doba, po níž už odchází většina motocyklových baterií do věčných lovišť. Jde o průměrnou životnost, takže některé kusy vydrží déle, jiné naopak méně.

Ať tak či onak, při volbě nové baterie do motocyklu se řiďte těmi správnými technickými parametry. Stejně, jako můžete pořídit spoustu odlišných autobaterií, u motorek je to obdobné. Ideální je nahlédnout do návodu k motocyklu, popřípadě shánějte stejnou baterii jako byla ta původní stará. Pokud šlo samozřejmě o originál nebo parametrově vhodně zvolenou alternativu.

Dopřejte motobaterii odpovídající péči

Když už si pořídíte tu správnou baterii do motocyklu, měli byste o ni také náležitým způsobem dbát. Vzhledem k tomu, že baterie nemá zajištěn celoroční provoz, je vhodné ji dát čas od času na nabíječku. Ideální dobou je pochopitelně zima, respektive doba před tím, než vám začne jarní sezóna na motocyklu. Vhodné je také správné skladování motobaterie. Pokud zrovna nedisponujete vytápěnou garáží, umístěte ji do prostor, kde se teplota pohybuje mezi deseti až dvaceti stupni. Když se budete o baterii do motocyklu řádně starat, věřte, že vám vydrží hodně dlouhou dobu.

Při nákupu baterie se navíc nevyplatí příliš šetřit. Určitě se vyhněte podezřele levným kusům a neznámým značkám, které se ve vašem motocyklu nehřejí příliš dlouhou dobu a stejně odejdou do věčných lovišť. O tom se můžete přesvědčit sami.

Okomentuj

Copyright © 2022 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.