benzine

Autor: David K. datum: Úno 20 kategorie: Ostatní

Palivo je pro náš automobil pomyslnou živou vodou, bez které by jednoduše nejelo. Pokud máte benzínový motor, musíte do něj nalít benzin. Jestliže disponujete dieselovým motorem, bude pro vás vhodná nafta. Tento článek zaměříme na to, co se stane, když si na čerpací stanici náhodou prohodíte pistole a načerpáte do vozu špatné palivo.

Nutno podotknout, že u modernější benzínky disponují novějšími pistolemi, takže ty větší pro naftu byste teoreticky neměli dostat do hrdla benzínového auta. Najdou se ale i tací šikulové, kterým se to podaří.

Natankovali jste špatné palivo?

Může se to stát naprosto každému. Zamyslíte se, řešíte nějaký problém a je to hned. Najednou máte v nádrži jiné palivo. Když si toho všimnete hned na začátku, nic není ztraceno. Jeden litr nafty v benzínu motoru asi nemusí příliš ublížit. Horší je, když si natankujete větší množství nebo dokonce plnou nádrž.

V ideálním případě byste neměli auto startovat, protože díky tomu natropíte ještě více škody. Vhodné je obrátit se na asistenční služby, které váš vůz odtáhnou do servisu a tam problém odstraní. Tato chyba vás však bude stát jisté finanční prostředky.

Je to vytažení špatného paliva z nádrže, jeho likvidace, vyčištění palivového filtru, popřípadě dalších dílů. Už jen z pohledu likvidace paliva lze očekávat, že čím více ho bude třeba odsát z nádrže, tím více zaplatíte.

Oprava svépomocí

Pokud vás tento problém potká na čerpací stanici za domem, můžete se nechat odtáhnout sousedem a pustit se do vytažení paliva svépomocí. K realizaci této činnosti je však zapotřebí, abyste věděli něco o autech. Co je nutné vyměnit, vyčistit a podobně. Obvykle bývá zvykem, že záměna paliva může poškodit spíše modernější motory, které jsou na tyto věci náchylnější nežli staré zaběhlé motory. Proto při tankování myslete vždy na tankování a nic jiného.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.