car rent

Autor: David K. datum: Úno 6 kategorie: Auto

Dopravní prostředek je něčím, co šetří naše nohy a také drahocenný čas. Možnost přepravit se z místa na místo je doslova k nezaplacení. Pokud nedisponujete svým vlastním autem, nabízí se vám samozřejmě alternativy. Jednou z nich je klasická autopůjčovna, to druhou zase populární carsharing. Pokud nevíte, jaké jsou z praktického hlediska rozdíly mezi oběma variantami, přinášíme bližší informace.

Cenové rozdíly mohou být značné

Na úvod ještě zmíníme, že carsharing je vlastně sdílením automobilu. Model populární kdekoliv pod světě dorazil také do České republiky a nutno podotknout, že sklízí úspěch. Ukázat si to můžeme třeba na cenových nákladech. Pokud si půjčíte auto v autopůjčovně, pak musíte počítat s uhrazením částky za celodenní pronájem. Ta se může pohybovat od 2 000 Kč do 5 000 Kč podle typu vozu.

U carsharingu máte možnost využít pronájmu na kratší domu. A to se hodí, pokud potřebujete automobil jen na převezení velkého nákupu nebo vyřízení věcí ve vzdálenějším městě.

Co dalšího byste měli vědět?

U profesionálního carsharingu se můžete také spolehnout na to, že vozy nebudou starší pěti let. To u běžné autopůjčovny nelze s jistotou tvrdit. Pronájem vozu je dokonce natolik výhodný, že mnohdy předčí pořízení vlastního automobilu. Zlomovým bodem v tomto případě bývá hranice sedmi tisíc kilometrů za rok. Pokud totiž najedete měně, dostanete se s náklady na carsharing pod pět tisíc korun měsíčně. A to například u vlastního vozu nemusí být reálné. V případě klasické autopůjčovny zaplatíte také více.

Myslet byste měli na to, že u carsharingu platíte za ujeté kilometry, takže cena se může lišit podle nájezdu. U pronájmu vozu z autopůjčovny se až tolik neřeší kilometry a při vrácení musíte vůz přistavit vždy s plnou nádrží. Je však na každém, aby zvážil, jaká varianta je pro jeho potřeby nejlepší.

Okomentuj

Copyright © 2024 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.