thief

Autor: David K. datum: Bře 20 kategorie: Auto

Auto je dopravním prostředkem, na kterém je mnoho z nás doslova závislých. Takové vozidlo využíváme při cestě do práce, na nákupy, za zábavou a stává se nedílnou součástí našeho cestování. Je proto nešťastné, když dojde k jeho odcizení. Ke krádežím mimochodem nejčastěji dochází v odlehlých uličkách, v rekreačních oblastech a na sídlištích. Jestliže nevíte, jak se v takové situaci zachovat, začtěte se do následujících řádků.

Nahlášení odcizení vozidla

Ještě, než začnete panikařit, kde máte svoje vozidlo, zamyslete se nad tím, jestli jste ho náhodou nezaparkovali o ulici vedle. Zároveň si ověřte, zda vůz nevyužívá někdo další z rodiny. Je naprosto běžné, že si automobil takto půjčuje několik členů domácnosti. Pokud ani v tomto případě neobstojíte, je nejvyšší čas kontaktovat policii.

Obvykle musíte vyčkat, dokud policie nepřijedete a na místě neprovede předběžné šetření. Zbývající náležitosti pak vyřešíte na služebně. Rozhodně po vás bude chtít vaše osobní údaje a doklady prokazující vlastnický vztah k odcizenému automobilu. Je to technický průkaz, případě smlouvy o pronájmu a další dokumenty. Na základě tohoto hlášení přichází na přetřes pátrání, které trvá třicet dní. Pokud se do té doby auto nenajde, je vydáno Usnesení o odložení věci.

S protokolem proveďte odhlášení vozidla

Policie vám zároveň vyhotoví protokol týkající se odcizení vašeho automobilu. S tím pak můžete přijít na úřad a odhlásit vozidlo. Tento dokument vám přijde vhod také při jednání s pojišťovnou, kdy budete chtít zrušit povinné ručení.

Pokud se chcete vyhnout tomuto nežádoucímu odcizení, můžete si do vozu pořídit některé moderní technologie související právě s hlídáním a monitorováním dopravního prostředku. Zároveň si lze sjednat havarijní pojištění zahrnující právě krádež a odcizení automobilu, kdy vám po odcizení bude vyplacena příslušná částka.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.