Thule Pacific x

Autor: redakce datum: Bře 8 kategorie: Ostatní, Inzerce

Cestovat se střešním boxem je dnes už běžnou záležitostí. Zvyšuje se tím pohodlí všech cestujících. Díky boxům si s sebou můžete vzít věci, o kterých se vám dříve mohlo jen zdát. Se střešním boxem je ale spojena i zodpovědnost zvolit ten správný typ. Jinak byste mohli ohrozit nejen sebe, ale i druhé. Jak tedy vybrat ten správný typ, ať už vám zajišťuje střešní box půjčovna nebo ho plánujete zakoupit sami? Máme pro vás čtyři parametry, které vás dovedou k tomu správnému výběru střešního boxu.

1. parametr – správná velikost

Hlavním parametrem výběru je volba té správné velikosti. Klíčová bude odpověď na otázku, co vlastně budete ve střešním boxu převážet? Půjde hlavně o dětský kočárek? Nebo o lyže a snowboardy? Nebo byste do střešního boxu chtěli dávat jiná zavazadla? Pokud jde o rozměry střešních boxů, obecně platí následující pravidlo:

  • kratší a vyšší střešní boxy se hodí pro přepravu kočárků nebo zavazadel,
  • delší střešní boxy s menší výškou (někdy přezdívané „rakve“) jsou vhodné pro přepravu lyží a snowboardů.

Tip: Věděli jste, že největší střešní boxy poberou až 5 párů lyží nebo 4 snowboardy? Při výběru proto myslete na celou rodinu.

2. parametr – vhodné uchycení

Dalším kritériem pro výběr toho správného druhu střešního boxu je jeho způsob uchycení k vozu. Nejprve se ujistěte o kompatibilitě boxu přímo s vaším typem automobilu. U boxů se můžete setkat s následujícími možnostmi uchycení:

  • pomocí U-profilu,
  • pomocí takzvaní T-drážky v příčníku,
  • systém PowerClick s rychloupínacími čelistmi.

Tip: Nezapomeňte střešní box umístit rovnoběžně s bokem vozu. Pokud by byl střešní box našikmo, zvýšil by se odpor vzduchu.

3. parametr – pohodlné zamykání

Dalším důležitým parametrem je systém zamykání střešního boxu:

  • klasické uzamykání jednotlivých, zpravidla dvou zámků,
  • pohodlné centrální uzamykání.

Tip: Vyzkoušejte střešní box s možností otevírání z obou stran. Výrazně se tím zvyšuje vaše pohodlí při manipulaci s nákladem.

4. parametr – správná nosnost

Posledním a velmi důležitým kritériem, je správně zvolený box s ohledem na skutečnou nosnost. Pamatujte, že nejde jen o to, co se vám zdá, že se do boxu vejde. Klíčová pro bezpečnost střešních boxů je především kapacita příčníků, které box nesou. Proto se předem informujte o nosnosti nejen každého typu střešního boxu, ale i příčníků, a pak se rozhodněte pro ten správný typ.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.