Autor: redakce datum: Lis 2 kategorie: Auto

Elektrokola se liší od klasických jízdních kol tím, že jsou poháněná elektrickou energií. První elektrokolo bylo vyrobeno před více jak sto lety. K rozmachu výroby elektrických kol došlo však až v devadesátých letech dvacátého století. Komerční elektrokola se začala prodávat až po roce 1992, o šest let později bylo k dostání devětačtyřicet různých druhů elektrických kol. Od té doby produkce tohoto dopravního prostředku neustále roste. Ty, které jsou prodávané v současnosti, se od těch vyrobených v minulosti liší tím, že jsou vybaveny výkonnějšími bateriemi a celkově jsou tato elektrokola skladnější a lehčí.
Zemí, kde jsou elektrokola nejvíce poptávána a žádána, je Čína. Například před čtyřmi roky se v této zemi prodalo přes jednadvacet milionů tohoto dopravního prostředku. Oproti tomu v České republice se zatím elektrokola nesetkala s tak velkou oblibou. Většina lidí totiž zatím chápe kolo jako prostředek určený ke sportu, ne k dopravě. Zájem Čechů o elektrokola však rok od roku stoupá.
Oblíbenost elektrokola spočívá v tom, že jeho majitel se může rozhodnout, zda chce na kole šlapat, nebo zda se chce nechat vézt. Tento dopravní prostředek má však také funkci takzvaného asistovaného šlapání, to znamená, že řídící jednotka pomáhá jezdci udržet konstantní rychlost. Elektrokolo například mohou ocenit ti, které nebaví dopravní zácpy při cestách do práce. Za pomocí elektrokola těmito zácpami bez problému projedete a to bez větší fyzické námahy. V prodeji jsou i takzvané elektrické skládačky, které bez problému můžete vzít sebou do auta, do vlaku nebo do autobusu. Elektrokolo je dopravní prostředek, který mohou využívat všichni, bez ohledu na věk. Oblíbené je hlavně u seniorů, nebo u lidí se zdravotními a pohybovými problémy.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.