Autor: redakce datum: Zář 6 kategorie: Auto, Inzerce

Pokud jsme v minulosti nechtěli automobil na benzín nebo na naftu, nezbývalo nám moc možností, kterými jsme se mohli vydat. Obvykle jsme byli odsouzeni k přestavbě na LPG, která je hitem i nyní. Nejenom, že je ekologická, ale může nám přinést také celkem zajímavou úsporu paliva. Trendem posledních let jsou ale jiné alternativní pohony. Jaké?

Elektromobily

V minulosti v nich mnoho automobilek vidělo skutečný trend, který měl mít budoucnost. Objektivně ale musíme říci, že nejdále to dotáhla americká společnost Tesla Motors, která je v tomto směru skutečně dominujícím výrobcem. Ostatní automobilky mají elektromobily spíše jako doplňkový sortiment.

logoDůvodem je hlavně několik stále ještě nevyřešených problémů. Pokud bychom se podívali konkrétněji, tak je to především kombinace vyšší pořizovací ceny a celkem nízkého dojezdu, který je spojený i s delší dobou dobíjení. To vše je ještě nezbytné vyřešit. Do té doby můžete za zlomek ceny pořídit auto se spalovacím motorem na autobazar 123auta.cz.

Hybridní automobily

Ty jsou hitem podstatně větším, ta tak není divu, že se na ně automobilky zaměřují. Třeba BMW nebo Audi dokonce koketují s tím, že daný pohon je spojený i s jejich výkonnými verzemi různých modelů. V plánu má svůj hybrid třeba také Škoda, zatímco Volkswagen dokonce zmínil, že chce jít v budoucnu výhradně touto cestou.

Princip daných vozů spočívá v tom, že kombinují motor spalovací s elektromotorem. To přinese nízkou spotřebu, stejně jako jistoty toho, že když se baterie vybijí, lze bez potíží pokračovat v jízdě klasickým způsobem, a to na benzín.

Vodík

Jedna z nejmodernějších technologií, která se dnes také dostává do popředí. Je zatím spojena hlavně s budoucností, ale už nyní se na trhu objevují vozy, které tento alternativní pohon mají. Stále je však třeba vyřešit efektivní zpracování vodíku, stejně jako celkovou pořizovací cenu daných vozů. I v tomto pohonu ale můžeme vidět jistou pozitivní budoucnost.

Přečtěte si také: Nejrychlejší elektromobil zrychlí za 1,513 sekundyNabíjení elektromobilů opět pokročilo

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.