Autor: David K. datum: Kvě 25 kategorie: Auto, Inzerce

Nákup automobilu je jistě příjemnou záležitostí, musíte však vědět, jakému vozu dáte přednost. Osobní vozidla se dělí do určitých skupin, které naplňují potřeby konkrétních řidičů. Z pohledu výběru dopravního prostředku se lze zaměřit na tři odlišné kategorie zákazníků.

  • Svobodní lidé
  • Rodiny s dětmi
  • Milovníci cestování

Co za auto, když jste single?

Pokud jste svobodní, mladí a bez závazků, určitě přeskočíte automobily zbytečně prostorné, jejichž úložné místo jenom stěží využijete. Pro vás se hodí zcela jiný typ vozidla. Jsou to především hatchbacky – tří až pětidvéřová provedení moderního vzhledu. Výjimkou nejsou ani luxusní vozy ve variantě kupé.

kabrio

Chcete-li si dopřát maximálního jízdního požitku, pak je jasnou volbou kabriolet, tedy osobní automobil se stahovací střechou, jež podtrhne vaši životní svobodu a fakt, že jste single.

Typický rodinný vůz

Jestliže máte několikačlennou rodinu, je dostatek místa tím, co bezpochyby potřebujete. V tomto ohledu jsou nejvěrnější a cenově nejdostupnější kategorií kombi. Velký zavazadlový prostor, jenž přijde vhod při jakémkoliv rodinném výletu či dovolené.

Jestliže k tomuto požadavku přidáte ještě bezpečnost, lepší výhled a robustnost, pak vám v mnohých ohledech vyhoví také velká SUV nebo crossovery.

Ideální vozidlo pro cestování

Třetí skupinu tvoří lidé, kteří s chutí a s nadšením cestují po své vlastní ose. Řidiči vyžadující přemíru prostoru a v některých případech i možnost, vyspat se ve svém osobním automobilu. Pro tyto situace jsou ideální dlouhé a vysoké vozy označované MPV. Ty mimochodem slouží i jako komfortní rodinné vozy.

Výběr toho pravého auta pro vás ovlivňuje spousta faktorů a právě výše uvedené dělení vám může být základní pomůckou při rozhodování. Výsledná volba však stejně odpovídá vašim osobním potřebám a sympatiím k dané kategorii, značce a konkrétnímu modelu.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.