Autor: David K. datum: Zář 19 kategorie: Auto

Zima je určitě oblíbeným ročním obdobím především pro lyžaře a milovníky zasněžených kopců. Mnohem méně ji mají v lásce řidiči dopravních prostředků, ať už jde o osobní automobily, dodávky nebo nákladní vozy.

Pakliže se sněhová nadílka blíží závratným tempem, měli byste ji věnovat dostatek času a připravit se na ni s maximální péčí. Základem všeho jsou jistě zimní pneumatiky, které jsou doslova vyžadovány zákonem. O nich ale náš dnešní článek nebude. Seznámíme vás totiž i s řadou dalších doplňků, jež naleznou své praktické využití.

Myslete na odklízení sněhu

První situace je asi každému řidiči naprosto zřejmá. Ráno přijdete ke svému vozu, a ten je celý pokrytý ledem či přemírou napadaného sněhu. Z toho vyplývá, že sebou musíte vozit ideálně tyto nástroje.

  • Škrabka na sklo se smetáčkem
  • Skládací hrablo

zimni vybavaPrvní doplněk se postará o několik čísel sněhu na kapotě vozu. Ten jednoduše smetete a spodní námrazu seškrábete. Hodit se mohou například nápadité škrabky připevněné k huňaté rukavici, díky čemuž vás nebudou zábst prsty.

Hrablo naopak oceníte v místech, kde zapadnete nebo si musíte rychle vyhrabat cestu ven.

Teplo a světlo

Stane-li se vám jakýkoliv defekt na silnici, nejčastěji v podobě píchlého kola, určitě vám přijde k ruce následující výbava.

  • Svítilna
  • Vyhřívané polštářky

Bez pořádného světla ve tmě neopravíte pravděpodobně žádnou závadu, proto volte voděodolnou svítilnu, která nemusí zabírat tolik místa. Mnohem vyššího teplotního komfortu vám dopřejí i speciální polštářky. Ty jsou schopny vyhřívat prostor v botách a rukavicích. Jednoduše tam, kam si je strčíte.

Pokud jde o kolize na silnici, měli bychom být ve výčtu zimní výbavy skutečně důslední. Vzhledem k tomu, že jsou autobaterie poměrně náchylné na vysoké mrazy, přibalte si do kufru ještě propojovací kabely.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:adamr)

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.