Autor: David K. datum: Kvě 14 kategorie: Ostatní

Víte, jaká silnice je na světě nejdelší? A vůbec, znáte další světové rekordy spojené se silnicemi? Pokud ne, začtěte se do toho článku a zjistíte to, co jste doposud možná ani netušili.

Nejdelší silnicí světa je Highway 1 nacházející se v Austrálii. A to díky své délce neuvěřitelných 14 484 kilometrů. Jde samozřejmě o nejdelší souvislou silnici.

Pokud vás naopak zajímá, kde naleznete nejdelší rovinatou silnici, pak budete muset vyrazit do Saudské Arábie. Tam se nachází jedna poměrně služná rovinka v délce až 257 kilometrů. Naopak ta nejzakroucenější silnice je v USA, konkrétně jde o Vermont Street.

Jestliže máte strach, když sjíždíte po českých silnicích s klesáním 12 procent, pak byste si měli vyzkoušet nejstrmější silnici světa nacházející se na Novém Zélandu. Je to Baldwin Street s klesáním až 35 stupňů.

nzbeibei / Pixabay

Od moderních silnic se lze přesunout také k těm nejstarším. Jedna z nich se datuje rokem až 312 před naším letopočtem a nachází se v Itálii. Je to Via Appia, která je dodnes rekonstruována a neustále udržována při životě.

Nakonec si povíme ještě jeden rekord související se silnicemi, a tím bude nejdelší silniční tunel světa. Je dlouhý neuvěřitelných 24,5 kilometru a nachází se v Norsku. Konkrétně jde o Laerdalský tunel.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.