Autor: DavidK datum: Led 12 kategorie: Auto, Inzerce

Přepis vozidla prošel před dvěma lety značnou obměnou, kterou jistě ocenila velká spousta lidí. Především z řad majitelů dopravních prostředků. Zlomový byl datum 1.1.2016, kdy byl proces přepisu automobilu oproštěn od jakéhokoliv odhlašování.

Jenže, co dělat v okamžiku, kdy se jeden z vás, ať už prodávající nebo kupující nemůže dostavit na příslušný úřad? Na to už zase myslí nový postup realizovaný pro rok 2018. Nyní se můžete setkávat s pojmem plná moc k přepisu vozidla.

Jak funguje přepis vozu s plnou mocí?

Každý jistě moc dobře ví, že provozování vozidla je vždy spojeno s přihlášením dopravního prostředku do registru vozidel. A to se provádí skrze příslušnou žádost v kombinaci s doložením všech potřebných dokumentů. V současnosti si nemusíte plánovat volný čas na to, abyste byli u převodu přítomni oba – kupující i prodávající.

K dokončení celého procesu vám bude stačit kupní smlouva o prodeji motorového vozidla a v případě potřeby plná moc k přepisu vozu. Vyřízení takového dokumentu je velice jednoduché a rychlé. Stačí vám k tomu jediná pobočka CzechPoint a poplatek ve výši 30 Kč. Díky tomu zrealizujete převod automobilu doslova levou zadní.

Postup při nákupu vozu ze zahraničí

Abychom v prezentovaných informacích byli co nejkomplexnější, je třeba uvést ještě zásadní body prozrazující obdobný proces při pořízení auta v zahraničí. V této souvislosti zmíníme asi jediné. Nežli si zajistíte čistopis technického průkazu, nechte si provést technickou a evidenční kontrolu.

Nakonec nesmíte zapomenout, že důležité je také správné pojištění, například od České pojišťovny. Teprve s ním se totiž můžete po kompletním přepisu vozidla vydat na silniční komunikace. Přepis v roce 2018 bude zkrátka snazší než kdy předtím, proto se tohoto úkonu v žádném případě nebojte. Vždyť je to tak jednoduché.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.