Autor: DavidK datum: Bře 12 kategorie: Auto

Rodinná dovolená je dlouho očekávaným okamžikem, na nějž se těší pravděpodobně každý člověk. Pakliže však vyrážíte automobilem, měli byste se na pohodlné cestování vozem připravit, a to především po technické a organizační stránce.

Není to jen zásoba dobré nálady, jež vám udělá radost na několikahodinové cestě k moři, ale také správná příprava vozu.

Technická kontrola před jízdou

Zaměřit se musíte na stav všech provozních kapalin, které je třeba minimálně dolít, popřípadě si vzít nějakou rezervu sebou, dovoluje-li to zavazadlový prostor.

Neopomíjejte ani na správný tlak v pneumatikách, včetně té rezervní. Ta vám totiž může zachránit krk v jakkoliv nepříjemné situaci, kde se cizí pomoci dočkáte pouze stěží.

Vyrážíte-li přes horské průsmyky, je předpoklad, že brzdové destičky dostanou pěkně zabrat, proto nepodceňujte jejich výměnu před odjezdem.

priprava na dovolenou

O základním nářadí, pojištění vozu, kanystru s vodou do chladiče nebo o kapalině do ostřikovačů jistě nemá cenu zdlouhavě hovořit. Kromě té povinné výbavy si proto nachystejte i tu nepovinnou, jež vám může zachránit kůži.

Správné naskladnění zavazadel

Dbát byste ostatně měli také na to, jakým způsobem rovnáte zavazadla do úložného prostoru svého vozu. Do nejspodnější části samozřejmě patří ty nejtěžší předměty a navrch ty, které můžete v průběhu několikahodinové cesty potřebovat.

Dejte si pozor i na uskladnění některých potravin, jež nemusí případná horka jednoduše přežít.

Vhodný itinerář cesty

Nakonec je třeba přejít od technických záležitostí k těm naprosto obecným, díky nimž proběhne vaše rodinná dovolená bez jakéhokoliv bloudění a nesnází. Vytipovat si můžete například místa, kde musíte pořídit dálniční známky nebo alternativní objížďky před ucpanými a mnohdy i předraženými úseky.

Přípravu vozu před dovolenou je vhodné vnímat jako komplexní záležitost.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:supakitmod)

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.