Autor: DavidK datum: Dub 9 kategorie: Auto

Při nákupu nového automobilu máte možnost narazit na řadu nejrůznějších vychytávek. Některé z nich jsou za příplatek, jiné naopak obdržíte ve vámi zvolené výbavě. Abyste měli povědomí o tom, co všechno umí novodobá auta, přinášíme vám výčet těch nejvyhledávanějších vychytávek.

Zvolte si nadčasové asistenty do vozů

Jedním z poměrně populárních je parkovací asistent. Ten je schopen díky instalovaným kamerám vpředu a vzadu zaparkovat auto bez vašeho přičinění. Automatický parkovací asistent se osvědčí hlavně při podélném parkování.

Velice rozšířený je tempomat, jež vám umožní nastavit si rychlost automobilu, která bude udržována bez vašeho zásahu, respektive nemusíte šlapat na pedál. Je pravdou, že tempomatem jsou dnes vybaveny i cenově dostupnější vozy.

Kapitolou samou o sobě jsou adaptivní světla neboli ta „inteligentní“. Světlomety pracují doslova za vás. Rozsvěcí se a ztlumují na základě okolního osvětlení, protijedoucích aut a podobně. Tím odpadá minimálně jakékoliv přepínání mezi potkávacími a dálkovými světly.

Narazit můžete samozřejmě i na další asistenty.

  • Čárový asistent hlídající přejíždění pruhů na silnici
  • Hlídač mrtvého úhlu, kam nevidíte

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z těchto vymožeností, počítejte s tím, že si můžete připlatit až v řádu desítek tisíc korun.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: dan).

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.