Autor: DavidK datum: Dub 2 kategorie: Auto

Dopravní nehoda je jistě nepříjemnou záležitostí. Jde však o situaci, do níž se může dostat v podstatě jakýkoliv účastník silničního provozu. Pakliže se vám stane nehoda na území České republiky, měli byste být schopni dobře reagovat v takové situaci a mít představu o tom, co všechno je nutné zajistit.

Zdraví a bezpečnost na předním místě

Pakliže se skutečně stanete účastníkem dopravní autonehody, kterou zavinit můžete či nikoliv, vždy zastavte své vozidlo. Prvním automatickým krokem by měla být kontrola zdravotního stavu vás samotných a všech osob ve vozidle.

Pokud jsou všichni v pořádku, běžte se podívat na stav ostatních účastníků nehody, popřípadě přivolejte záchrannou službu.

Zajištění vozu a celkového provozu

autonehoda v crNa silnici byste měli umístit výstražný trojúhelník, aby nedošlo k dalším haváriím nebo střetům. V závislosti na přibližné škodě na vozidle uznejte za vhodné, zda je třeba volat Policii ČR či nikoliv. Škoda nad 100 000 Kč si tento státní orgán jednoduše žádá, stejně tak i jiné nestandardní situace.

Jestliže havarovaná vozidla brání průjezdu, snažte se nejdříve celou situaci řádně zdokumentovat, nežli odstavíte automobily ke straně. Ideální je vše nafotit hned z několika úhlů pohledu a zajistit si kontakty na několik svědků.

Evropský záznam o nehodě

Nosným článkem pro vyřízení dopravní nehody bez Policie ČR bude bezpochyby sepsání evropského záznamu o nehodě, do něhož je zakreslena situace, poškození vozů, ale i vyjádření potenciálního viníka. To všechno je třeba svépomocí zdokumentovat a zapsat, aby nebyl v budoucnu problém při vyřizování na pojišťovně.

Nevíte-li si rady s postupem u havárie, můžete využít také služeb asistenční služby. V mnoha případech však dochází i k poškození věcí třetích osob nebo veřejné komunikace, tudíž je přítomnost Policie ČR zcela na místě.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Naypong)

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.