Autor: David K. datum: Led 28 kategorie: Auto

Když se v dnešní době zahledíte na produktové nabídky vozů, jenom stěží byste mezi nimi hledali klasický offroad, se kterým by šlo zdolávat skutečný terén. Většina vozů SUV patří spíše na silnici a honosí se pouze dojmem velkých vozů, jež si dokáží poradit s čímkoliv.

Pokud se zamýšlíte nad pořízením opravdového offroadu, jehož přednosti budete schopni využít také v terénu, seznámíme vás se třemi populárními modely, na něž jejich majitelé jednoduše nedají dopustit.

Land Rover Defender

Začít bychom mohli králem offroadů, který se vyrábí už od roku 1948. Ideální koncept pro jízdu v terénu s velice luxusním a ojedinělým vzhledem. Takový pomyslný král ve své kategorii, v jehož případě jednoznačně vládl oblíbený motor 2,2 litru, jeho výkon byl 122 koní a krouticí moment se pohyboval kolem 360 Nm.

Jeho původní koncept se tak trochu pozměnil a přizpůsobil současné době někdy v roce 2014, kdy byl kladen větší důraz na každodenní použitelnost a komfort na cestách.

Emslichter / Pixabay

Lada Niva

Král kopců, který nikdy neoslňoval svým vzhledem, ale lákal především svými offroad jízdními vlastnostmi. Design tohoto vozu, jež se mimochodem stále vyrábí, je v podstatně nesrovnatelný s módními SUV. Zastaralý vzhled spatřil světlo světa v roce 1976 a od té doby se drží osvědčeného konceptu.

Jde ve své podstatě o živoucí fosilii, jejíž schopnosti vynikají právě v terénu. V hlavní domovině automobilu zvaného Lada Niva.

Toyota Hilux

Nakonec si necháme nesmrtelného veterána terénů, kterým je Toyota Hilux. Té se v průběhu let dostalo nejenom spousty zajímavých motorizací, ale také designů, od klasického offroadu, až po pickup. Mezi hodně oblíbené motory patřil ten 2,5 D-4D se 144 koňmi a krouticím momentem 343 Nm. Kultivované a originální auto pro každodenní život, ale také pro náročnou práci v terénu.

Okomentuj

Copyright © 2024 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.