Autor: David H. datum: Čvc 6 kategorie: Auto

Mnoho lidí dává před koupí nového auta přednost koupi auta staršího. I proto se v České republice tak daří nejrůznějším autobazarům. Koupě staršího ojetého automobilu má samozřejmě své výhody i nevýhody. Z tohoto důvodu se při vybírání vyplatí určitá obezřetnost a opatrnost. Jednou z věcí, která většinu potenciálních zákazníků odrazuje, je zjištění, že auto má poměrně velký počet najetých kilometrů. Většina lidí totiž předpokládá, že čím méně má ojeté auto najeto, tím lépe. Do určité míry samozřejmě ano, ale…

Pozor na stočený tachometr

Pokud se totiž budete při koupi ojetého automobilu zajímat pouze o počet najetých kilometrů a nebudete věnovat dostatečnou pozornost dalším důležitým věcem, může se snadno stát, že se stanete obětí poměrně rozšířené praktiky některých prodejců, stočeného tachometru. I prodejci vědí, že pro mnoho lidí je počet najetých kilometrů jakýmsi magickým číslem a že pokud chtějí prodat, lze si k tomu poměrně snadno dopomoci. Navíc, když k tomu v autobazaru přidají dojemnou historku, že auto si na důchod koupil starší pán, ale pak s ním ze zdravotních důvodů téměř nejezdil, mnoho lidí neodolá.

auto

Proč dát přednost autu s vyšším počtem najetých kilometrů

Jedním z důvodů je samozřejmě skutečnost, že stav tachometru opravdu odpovídá realitě, a vy tak máte představu o tom, do čeho možná budete muset v krátké době investovat. Navíc vás nečekají problémy, které často trápí automobily, které byly skutečně dlouhou dobu spíše „úloženkami“, tedy převážnou většinu času stály a příliš nejezdily. I takováto auta stárnou a náhlé nasazení těchto aut do běžného používání je často spojeno s problémy jako úniky oleje, ztvrdlá těsnění, zatuhlé brzdy či zpuchřelé gumové hadičky. Tyto problémy jsou následně nejen nepříjemné, ale také nebezpečné a jejich odstranění znamená další finance navíc. Mnohdy je proto lepší dát přednost autu s vyšším počtem najetých kilometrů, které bylo pravidelně na kontrolách a drobných opravách v servisu.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.