Autor: David H. datum: Bře 2 kategorie: Auto

Jezdíte často přes Německo? Jejich dálnice a silnice jsou mezi českými řidiči poměrně oblíbené – jsou zdarma, v dobrém stavu a na dálnicích navíc neplatí žádný rychlostní limit. Pro milovníky rychlé jízdy tedy naprosto ideální kombinace. Jenže i v Německu začíná přituhovat a pro bezohledné řidiče se situace po novelizaci některých pravidel trochu komplikuje. Mění se pokuta za nevytvoření záchranné uličky pro vozidla IZS, nebudete moci stát ve druhé řadě nebo na cyklotrase či pěší zóně a mnoho dalšího.

Radary už neošidíte

V prvé řadě zapomeňte na používání jakýchkoliv aplikací, které vás mají upozornit na radary. Pokud budete tuto službu využívat, vystavujete se pokutě 75 EUR. Rozhodně se nevyplatí to riskovat. Další změny zahrnují například větší vzdálenost při parkování před křižovatkou. Ve městech si tedy dejte pozor, kam vaše auto odstavíte. Pro lepší výhled řidičů do křižovatky budete muset nově parkovat dále od hrany křižovatky. A zdá se, že policisté budou v kontrole dodržování tohoto nařízení poměrně nekompromisní.

edcbbbadcfedbedcda

Sanitce nechte prostor

Důležité je také pravidlo ohledně vytvoření záchranné uličky pro průjezd sanitky. Ti, kteří nevytvoří záchrannou uličku, mohou odejít s pokutou až 200 EUR a získají dva trestné body do karty řidiče. V budoucnu se dokonce uvažuje o zákazu řízení na jeden měsíc. Pokud však pojedete vytvořenou záchrannou uličkou, hrozí vám pokuta nejméně 240 EUR, dva trestné body a zákaz řízení až na jeden měsíc.

Cyklista v bezpečí

Řada nových pravidel se týká také vztahu mezi cyklisty a řidiči. Zdá se, že v posledních letech přibývalo nehod a různých kolizí mezi auty a cyklisty. Existují například nová pravidla pro předjíždění cyklistů, kdy je nutné dodržte určitý minimální odstup. Na některých komunikacích dokonce může správce zcela zakázat předjíždění jednostopých vozidel.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.