highway

Autor: David K. datum: Čvc 25 kategorie: Ostatní

Dálniční známka je povinností, která nás doprovází už nějakou tu řádku let. Pokud chcete se svým dopravním prostředkem vyrazit na dálnici, musíte si ji pořídit. Do nedávné doby jsme dálniční známky vozili vylepené na čelním skle. Takovým časům ale už dávno odzvonilo a přišla moderní elektronická doba. Ano elektronická dálniční známka, o níž vám povíme něco více.

Vyberte si ze tří typů dálničních známek

Nejprve se pojďme zmínit o tom, jaké dálniční známky vlastně můžete zakoupit. A to z pohledu časového období. Naprostým základem je roční dálniční známka, díky níže se můžete pohybovat po všech českých dálnicích. Jestliže tyto silniční tahy využíváte spíše sporadicky, můžete vsadit na dálniční známky s kratší platností. Jednou z nich je desetidenní dálniční známka a tou druhou třicetidenní dálniční známka.

Nutné je také zmínit to, že dálniční známka je dostupná za standardní a eko cenu. Jak už prozrazuje samotné označení „eko“, týká se tento benefit těch, kdo jezdí ekologicky šetrným vozidlem a tím pádem šetří přírodu.

Nakupujte dálniční známku na internetu

Elektronická dálniční známka má jednu nespornou výhodu. Můžete ji bez sebemenšího problému zakoupit na internetu. Stáčí vyplnit základní údaje, včetně SPZ vozidla, zaplatit ji prostřednictvím platební karty a dálniční známka nabývá okamžité platnosti. Výjimkou pochopitelně není ani stálá možnost nákupu na čerpacích stanicích.

Příjemným benefitem je také to, že si na sklo nemusíte cokoliv lepit. Jednoduše jste v databázi těch, kdo mají uhrazenou dálniční známku, což policisté při kontrole nebo sledování vozů na dálnici zjistí poměrně snadno a rychle. Tímto způsobem se můžete pustit i do hromadného nákupu dálničních známek pro vaši dopravní flotilu. Pořízení dálniční známky nebylo nikdy tak jednoduché, jako nyní. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.