karavan

Autor: David K. datum: Lis 7 kategorie: Ostatní

Dovolená v obytném voze je bezpochyby nezapomenutelnou. Pokud tímto dopravním prostředkem rádi cestujete, měli se důkladně vybavit na cestu. Jedním z nepostradatelných doplňků je jistě vhodně zvolená baterie. V jejím případě uvažujte o tom, jaké bude její hlavní využití. Jestli ji pořídíte pouze do motorové části nebo naopak dokoupíte další baterii do interiéru, kde vám bude poskytovat důležitý zdroj energie.

Vyměňte klasiku za něco lepšího

První variantou může být samozřejmě klasická baterie se stovkami nabíjecích cyklů, která je schopna dávat spíše krátkodobé velké proudy. Je však pravdou, že doba jde v tomto směru neustále kupředu. To znamená, že se můžete porozhlédnout po něčem lepším a modernějším. Jestliže dáváte přednost spolehlivosti, stabilitě a bezpečí, osloví vás lithiové baterie. Výjimkou pochopitelně nejsou ani gelové baterie. Při jejich umístění v interiéru přece jenom nebudete řešit nebezpečný elektrolyt a podobné neduhy.

A v čem vynikají moderní gelové baterie pro karavany? Jsou naprosto bezúdržbové, mají minimální míru samovybíjení, a hlavně jsou teplotně stabilní. Elektrolyt v gelové podobě má zkrátka něco do sebe. Určitě se nemusíte obávat jejich hlubokého vybití, z něhož se zároveň poměrně rychle zotaví. Nehrozí ani koroze elektrod. Tohle všechno se pak promítá do celkové životnosti.

Osvědčené baterie do karavanu

Trh s bateriemi do karavanů je doslova přesycený. Díky tomu máte možnost velice pestré volby. Nemusíte se omezovat z pohledu technický parametrů baterie, značky a pořizovací ceny. Každý si v tomto ohledu přijde na to své. Jestliže chcete pár tipů na prověřené značky baterií, tedy je máte – Ampercell, PowerBoozt, Brunner, Victron, VARTA, Cadillock a EXIDE.

Nepodceňujte výběr baterie do karavanu, protože jde o investici na delší dobu spojenou také s vaším komfortem při jejím pravidelném využívání.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.