Autor: David K. datum: Říj 3 kategorie: Auto

Péče o automobil patří k základním činnostem každého slušného a ve finále i spokojeného řidiče. Pakliže jste si pořídili nový či ojetý vůz, měli byste mu dát dostatek péče nejenom z pohledu motorové části, ale také té vnější, jež je viditelná na první pohled.

Nejvíce se zaměřujte na tyto oblasti.

  • Karoserie
  • Interiér

Mytí je základ všeho

Nežli přistoupíte k finálnímu čištění, lépe řešeno leštění vnější schránky dopravního prostředku, měli byste celý vůz dokonale umýt. To se samozřejmě týká i spodní části a podběhů, kde se uchovávají nánosy bahna a dalších nečistot.

Mytí auta provádějte ideálně svépomocí, což je daleko šetrnější, než u strojních myček. Aplikovat byste měli kvalitní mycí šampóny. Pro snadnější údržbu je vhodné zvolit praktickou „vapku“.

Důležité je karoserii otřít, a to za pomoci speciálních utěrek s jemnými mikrovlákny, popřípadě lze vsadit na proslulé jelenice.

Leštění vozidla

kosmetika na autoPakliže je vyhovující teplota okolí kolem 17 °C až 20 °C a lak je dostatečně oschlý, můžete se pustit do voskování a leštění. I v tomto případě existuje spousta speciálních preparátů, jež se postarají o dokonalý vzhled karoserie a zároveň na ni vytvoří ochranný film.

Leštění můžete provádět dvěma způsoby.

  • Manuálně – rukou a speciálními hadříky
  • Mechanicky – za přispění elektrického nástroje – ten je schopen odstranit i některé menší rýpance a škrábance

Péče o interiér

Další oku lahodící částí je interiér automobilu. Ten povětšinou pojí plast s textilem nebo kůží. I zde nečistoty nejprve omyjte a teprve poté aplikujte vhodné pěny a jiné preparáty na vyleštění často používaného plastu.

A výsledek? Dokonale nablýskané auto, které bude vypadat stále, jako nové. Navíc jednotlivým částem vozu dodáváte jak potřebný šmrnc, tak prodlužujete jejich životnost a odolnost.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Stuart Miles)

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.