Pojištění převáženého nákladu

Autor: redakce datum: Srp 31 kategorie: Ostatní, Inzerce

Automobilová přeprava představuje v současnosti snad nejobvyklejší způsob, jak přemístit náklad z místa A do místa B, a to především na střední a kratší vzdálenosti. S přepravou nákladů je přirozeně spojena řada předpisů, které jasně upravují podmínky, za nichž je náklady, například na přívěsu za autem, možné převážet. Svá specifika má v těchto případech ovšem i pojištění.

Pojištění dopravy a přepravy nákladů

Existuje přirozeně několik možností, jak ochránit náklad, který přepravujete. Podnikání v nákladní přepravě je navíc velmi rozmanité, což s sebou přináší i rozdílné nároky přepravců na pojištění. Dobré pojišťovny proto obvykle nabízejí možnost sjednat si individuální pojistku na míru podle potřeb dané firmy či podnikatelského subjektu.

Nad rámec povinného ručení a takřka nepostradatelného pojištění havarijního lze totiž sjednat šikovná připojištění, která ochrání například přepravovaný náklad či vaše osobní věci během přepravy. Tato doplňková pojištění je obvykle možno sjednat právě k havarijnímu pojištění, případně k povinnému ručení.

Pojištění věcí během přepravy

Ať už převážíte věci na přívěsu za autem nebo v nákladním prostoru a ať patří přímo vám, nebo jsou například majetkem vašich zákazníků, je dobré mít jistotu, že se v případě nečekané události, při níž dojde k poškození nákladu či jeho zničení, dočkáte odškodnění a nebudete muset škodu hradit z vlastní kapsy.

Pro podnikatele v dopravě existuje navíc také pojištění odpovědnosti silničního dopravce, které lze sjednat jako jedno z profesních pojištění odpovědnosti. To je ovšem určeno výhradně podnikatelům, kteří na základě platné koncesní listiny provozují vnitrostátní nebo mezinárodní silniční dopravu.

Pokud ale neprovozujete přímo dopravu pro cizí potřebu, může se vám hodit například pojištění věcí během přepravy, které vám jako podnikající osobě zajistí úhradu poškozených nebo odcizených věcí, které přepravujete.

Náklad pojištěný proti poškození i odcizení

Pojištění věcí během přepravy, které si můžete sjednat například u Kooperativy,  spolehlivě ochrání vaše nářadí, zásoby či materiál, které ve vozidle přepravujete a bez nichž byste ve svém podnikání byli jako ryba bez vody.

Pojištění lze přitom nastavit tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Můžete si vybrat, zda využijete kompletního rozsahu krytí, které zahrnuje jak poškození či zničení věcí, tak jejich odcizení, či zda si vystačíte s variantou bez odcizení.

Podle toho, zda se pohybujete výhradně na území České republiky, nebo vyjíždíte i po Evropě, můžete také zvolit územní platnost pojištění. Vybrat si můžete samozřejmě i výši ročního limitu pojištění, a to až do výše 1 milionu korun. A podobně jako u havarijního pojištění lze volit mezi různými variantami spoluúčasti v případě pojistné události.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.