Autor: redakce datum: Led 21 kategorie: Auto

Každý majitel motorového vozidla musí mít sjednané povinné ručení u některé z pojišťoven. Pokud tomu tak není, hrozí velké problémy a také sankce. Myslete tedy na tento fakt včas a nebuďte ani jeden den bez tohoto pojištění. Pokud se vám zdá, že povinné ručení, které máte sjednané, pro vás není výhodné, můžete jej změnit. I v roce 2015 je zde trend postupného zdražování povinného ručení. To ale neznamená, že nemůžete ušetřit, pokud se budete zajímat o výhodné nabídky pojišťoven. Změna povinného ručení může být k prospěchu. I to nejlevnější znamená úhradu škody za viníka nehody. Nehradí ovšem škody na vlastním vozidle, k tomu slouží pojištění havarijní. Většina pojišťoven ale nabízí svým klientům i něco navíc, jakési bonusy zdarma. Dejte si ale pozor, aby vaše pojistné smlouvy na sebe přesně navazovaly, pokud se rozhodnete přejít k jiné pojišťovně.

Top-srovnáníZdražování se konalo již v předchozím roce, ale neustále pokračuje. Zaplatit na pojistném můžete v novém roce i o několik stokorun více. Proto je určitě chytré zajímat se o to, kde levné povinné ručení seženete a co k němu získáte navíc. Zdražování je plošné a jeho důvodem je změna v občanském zákoníku a novelizace toho, jak se vypočítává odškodnění po nehodě. Jelikož vyplacení odškodného přijde pojišťovny v roce 2015 na více peněz, je zdražování poměrně logickým krokem. Přesto nemusíte zoufat, i tak lze ušetřit. Nejvíce zaplatí rizikoví řidiči, výše částky se řídí například i dobou jízdy bez nehod nebo kubaturou automobilu.

Pojištění lze dnes sjednat nejen na pobočce pojišťovny, ale velmi rychle i přes internet. Pokud vás zajímá, u které pojišťovny by pro vás bylo nejvýhodnější toto pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla sjednat, využijte povinné ručení kalkulačka 2015. Díky přehlednému a rychlému porovnání sazeb pojišťoven zjistíte, jaký je rozsah pojištění a kde můžete ušetřit.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.