Autor: David K. datum: Říj 10 kategorie: Auto

Nevlastníte osobní vozidlo, přesto plánujete rodinnou dovolenou? Jedete do cizího města na služební cestu a rádi byste k tomu zvolili reprezentativní dopravní prostředek? V obou případech a dalších existuje jedno velice efektivní a přínosné řešení. Je jím autopůjčovna, která se stala cenově dostupnou službou a je nedílnou součástí běžného žití.

Půjčení cizího vozidla za určitých podmínek a peněžního poplatku. V mnohých ohledech může jít o praktičtější východisko, než kdybyste někam vyráželi vlastním vozem. Pojďme si ale o fungování autopůjčoven sdělit něco více.

Vozy odlišných cenových kategorií

Většina moderních a profesionálních autopůjčoven disponuje různými typy rozdílných vozů. Od těch osobních, až po dodávky. Volit samozřejmě můžete hned z několika velikostních a komfortních tříd dle účelu vaší cesty.

Vůz si lze zároveň rezervovat buď návštěvou konkrétní pobočky, nebo prostřednictvím online vyhledávacích systémů, kde na první pohled vidíte, kdy je jaké vozidlo volné.

Zpoplatnění autopůjčovny

autopujcovnaSpousta společností má jednoduchou čtyřiadvacetihodinnou tarifikaci, tudíž máte jistotu, že automobil platíte od určité hodiny do následujícího dne. Povětšinou je vůz předán s plnou nádrží a to samé je vyžadováno také při navrácení.

Některé autopůjčovny mohou mít však omezení na ujeté kilometry. Ty navíc si jednoduše musíte zaplatit, což není zrovna ideální varianta pro rodinnou dovolenou do zahraničí.

Pojištění a další služby

Jestliže disponujete všemi potřebnými doklady, máte jistotu v tom, že vám může být vozidlo přistaveno v předem stanovenou dobu nebo na konkrétním místě. V ceně je zároveň poměrně komplexní pojištění, díky němuž budete chráněni v případě jakýchkoliv obtíží.

Mezi nadstandardní řešení patří vypůjčení vozidla i s vlastním řidičem, což je sice dražší, ale podstatně komfortnější.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:nipitphand)

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.