Autor: redakce datum: Říj 2 kategorie: Moto, Inzerce

Auta milujeme a nedáme na ně dopustit, ale někdy nás trochu štve, když musíme trčet v zácpě. Je to i váš případ? Pak vás možná napadlo, že si pořídíte skútr nebo elektrokolo. Že ne? Oba zmíněné jednostopé dopravní prostředky se v posledních letech objevují na cestách v mnohem hojnějším počtu než kdysi. Už dávno nejde o alternativy, na které nedají dopustit jen nadšenci. Prozradíme vám, proč si je zamilujete i vy.

Městem s větrem o závod

Co z toho, že máte auto se stovkami koní pod kapotou, když se přes město ploužíte jako šnek? Skútry a elektrokola nabízí svižné svezení městskou džunglí, a to vše jen za pár korun. Pořizovací ceny obojího váš rozpočet neohrozí – a kdyby přeci jen, můžete si skútr či elektrokolo pořídit i na splátky bez navýšení. Stačí se poohlédnout u některého z prodejců značky Kentoya, která je na českém trhu 22 let.

Elektrokolo Kentoya RSEB-511 center drive
Elektrokolo Kentoya RSEB-511 center drive

Proč elektrické kolo?

Elektro kolo je ekonomičtější a ekologičtější. Nabití akumulátoru (můžete připojit kdekoliv do běžné el. sítě) trvá pár hodin a dojezd se pohybuje kolem 50 – 100 km. Maximální rychlost, po kterou vám bude asistovat elektromotor, je 25 km/hod, ale vlastními silami kolo rozpohybujete třeba na dvojnásobek. Velkou výhodou elektrokola je jeho kompaktní charakter – zaparkujete ho kdekoliv a obejdete se bez garáže, protože vám může stát na chodbě či na balkoně.

Proč skútr?

Skůtr je svižnější a při jízdě nepotřebuje jakoukoliv asistenci. K řízení si vystačíte s řidičským průkazem pro skupinu B. K mání jsou sportovní, off-road, cestovní či stylové retro modely – stačí si vybrat takový, který odpovídá vašim požadavkům.

Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T
Skútr Kentoya MOTO DARKNESS 125 4T

Co se týče zmíněné značky Kentoya, pod její hlavičkou najdete jak skútry, tak elektrokola. Značka má v České republice největší síť smluvních prodejců a hustou servisní síť. Preferujete-li kvalitu za dostupnou cenu, přijdete si na své. Aktuální nabídku najdete na www.kentoya.cz.

Okomentuj

Copyright © 2024 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.