Autor: DavidK datum: Bře 26 kategorie: Auto

Elektromobily začínají být nedílnou součástí aktuální společnosti. Se stále větší frekvencí se na trhu objevují modely, jejichž pohonnou jednotkou je speciální baterie. Nutno však podotknout, že si obdiv velké spousty lidí zatím nezískaly. Možná tak kategorie movitějších občanů, o tom ale později.

Moderní elektromobily jsou vozidla jako kterákoliv jiná, jen motorové ústrojí je na trochu jiné bázi. K provozu na silničních komunikacích využívají elektrickou energii naakumulovanou ve velkých bateriích.

S elektromobily samozřejmě přichází i několik podstatných výhod a nevýhod.

Výhody elektromobilů

elektromobilZačít bychom měli nejprve pozitivy. K těm nejvýraznějším patří bezúdržbové motory. Ty ze svých útrob nevylučují žádné škodlivé látky do vzduchu. Jde tak o ekologickou variantu, s níž souvisí další klad. Tím je minimálně hlučnost, která neobtěžuje, a proto se hodí hlavně do zastavěných obytných částí. Zároveň přináší…

  • Možnost zvýšení energie automobilu za přispění rekuperace
  • Vysokou účinnost předkládané energie v řádu až 90%

Nevýhody elektromobilů

Nyní pojďme nahlédnout na temnější stránku vozidel poháněných elektrickou energií. Prvním záporným faktorem budou bezpochyby velké pořizovací ceny jednotlivých vozů, jichž je mimochodem velice omezené množství.

Očekávat bohužel musíte i nedostatkový počet nabíjecích stanic, což je vzhledem k malé dojezdové vzdálenosti docela problém.

Počítat je třeba i s tím, že pokud se po několika letech rozhodnete svůj elektromobil prodat, určitě vás postihne daleko větší pokles ceny, než u klasického benzínového nebo naftového vozu.

Přesto jsou elektromobily označovány, jako hudba budoucnosti. Otázkou ale zůstává, kdy nastane ten správný čas, že se bude každý druhý člověk prohánět v elektromobilu? Bude to v roce 2030, 2040 či mnohem déle?

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Serge Bertasius Photography)

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.