Autor: redakce datum: Bře 25 kategorie: Ostatní, Inzerce

Máte dostatečnou finanční rezervu pro případ, že byste při výkonu povolání způsobili škodu na zdraví, na majetku či na penězích? Pokud jste se doposud spoléhali pouze na štěstí, možná je nejvyšší čas nezodpovědný přístup přehodnotit a sjednat si pojištění odpovědnosti. Situací, kdy je příslovečně k nezaplacení (ač vás ročně vyjde na přijatelnou částku), bychom mohli vyjmenovat poměrně dost. A zdaleka nejrizikovější skupinou zaměstnanců jsou ti, kteří během pracovní doby řídí vozidlo nebo stroj.

Když způsobíte škodu, pojišťovna ji zaplatí

Ještě jste o pojištění odpovědnosti z výkonu povolání neslyšeli? Jeho podstatou je ochrana pojistníka před škodami, které způsobí zaměstnavateli. Výše pojistného se pohybuje v řádu stovek až tisíc korun dle parametrů konkrétního produktu.

V praxi se vám může hodit ve chvíli, kdy při řízení firemního auta způsobíte nehodu. Anebo když vysokozdvižným vozíkem narazíte do regálů se zbožím.

autonline.cz ergo cz

Řidič z povolání vs. řidič „referent“

Výběr správné varianty pojištění je naprosto zásadní. Zájemce o pojištění odpovědnosti musí rozlišit, zda spadá do skupiny řidičů z povolání, nebo motorové vozidlo řídí v souvislosti s plněním pracovních úkolů, ale v pracovní smlouvě nemá v popisu práce řízení vozidla uvedeno.

Dobrou volbou pro zaměstnance, kteří nespadají do kategorie „řidič z povolání“, je pojišťovna ERGO. V rámci pojištění odpovědnosti pro zaměstnance nabízí balíčky Řidič a Řidič PLUS, které se vztahují na škodné události, jež pojistník způsobí v souvislosti s řízením dopravního prostředku nebo při obsluze pracovního stroje. Podmínkou je, aby pojištěná osoba neměla řízení dopravního prostředku či obsluhu pracovního stroje jako druh práce v pracovní smlouvě a zároveň činnosti vykonávala nejvýše polovinu pracovní doby. Variantu pojištění PLUS pak ocení zaměstnanci, kteří mají k dispozici firemní vozidlo pro soukromou potřebu.

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.