Autor: David K. datum: Kvě 24 kategorie: Auto

Elektromobily značky Tesla jsou známy jistě každému. Jde o vozy světové vizionáře Elona Muska, které se pyšní skvělým dojezdem, minimálními provozními náklady a řadou nejrůznějších technologických vychytávek. My se v dnešním článku nebude až tak zaměřovat na vozy jako takové. Soustředit se budete na jednu konkrétní věc, kterou je Navigate of Autopilot.

Co je to Navigate of Autopilot?

Překlad tohoto výrazu je více než výstižný. Jde o autopilota, který za vás sám řídí automobil. Nejde o žádné sci-fi, jak by si mohl, kdo myslet, ale o skutečnou a reálnou funkci, která již delší dobu funguje nejenom ve Spojených státech amerických, ale také v mnoha dalších zemích světa. Výjimkou v tomto směru není ani Česká republika, i když v tomto případě má Navigate of Autopilot trochu omezenější možnosti.

Jak funguje navigační režim?

teslaPokud se rozhodnete Navigate of Autopilot vyzkoušet v Česku, bude to spíše na dálnici nebo na obchvatech kolem Praze. S větším pokrytím a řešením jiných silničních situací zatím spíše nepočítejte. Nutno však podotknout, že jízda s autopilotem je skutečným zážitkem. Pokud jde přímo o systém ve vozidlech Tesla, při aktivaci tohoto režimu se vám na displeji zobrací ikona auta a modrou čarou před vámi. Vy tak víte, že vůz jede do konkrétního cíle na autopilota.

Například mezi jednotlivými pruhy na dálnici můžete přejíždět po stisku blinkru. Vozidlo Tesla takový příkaz vyhodnotí a s ohledem na silniční provoz jej provede. Je pravdou, že možnosti autopilota jsou v jiných zemích trochu benevolentnější nežli v Česku, i přesto je to krok tím správným směrem.

Nutno podotknout, že Navigate of Autopilot označovaný zkratkou NoA není tím jediným systémem, s nímž se u nás setkáte. Je velice pravděpodobné, že takové systémy se v budoucnu budou objevovat stále častěji. Uvidíme, s čím přijdou další světové automobilky.

Okomentuj

Copyright © 2021 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.