Autor: David K. datum: Kvě 10 kategorie: Auto

V rámci provozování a využívání vozidla nás může překvapit ledacos. Velkou nepříjemností je to, když chcete nastartovat automobil, protože zrovna potřebujete někam jet a ono nic. Pokud vůz nenastartuje, ještě nepropadejte panice a začtěte se do níže uvedených řádků, které vám v tomto směru možná pomohou.

Začněte od té nejbanálnější věci

Toto doporučení se týká především řidičů, kteří startují vůz prostřednictvím startovacího tlačítka. Toto tlačítko funguje totiž pouze za předpokladu, že klíček od vozu je v dostatečné blízkosti. Když ho zapomenete doma, jenom stěží odjedete. Někdy se může stát, že i odložení v kufru není dobrý nápad a jednoduše nedojde ke spárování.

Nyní přejděme k závažnějším problémům

motorPokud to není klíčkem, jako první vás asi napadne, že je to slabou baterií. To se může stát především v zimním období vlivem mrazu. Zároveň je to díky tomu, že vůz necháte několik dnů stát bez jízdy a samozřejmě máte starší a slabou baterii. Obvykle pomůže dobití baterie nebo nastartování přes startovací kabely. Myslete na to, že životnost takové autobaterie je kolem pěti let, ale je pravdou, že je to individuální.

Dalším problémem může být startér. V jeho případě se zaměřte hlavně na cívku, která buď nemusí dobře doléhat nebo je jednoduše na výměnu. Za zmínku stojí i kontrola palubní desky, respektive samotných kontrolek. Někdy za takový problém může i elektroinstalace. Odhalení takových obtíží už je ovšem náročnější. V neposlední řadě byste neměli opomíjet ani na to, že nemusíte mít ve voze dostatek paliva. Rozhodně se nesnažte na palivovou rezervu ujet ještě spoustu dalších kilometrů.

Když kontrolou všeho výše uvedeného nic neodhalíte, nezbyde vám, než se obrátit na servis. Pokud se vám takový problém stane na cestě, volejte asistenční službu, která je součástí povinného ručení.

Okomentuj

Copyright © 2021 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.