ford mustang

Autor: David K. datum: Říj 23 kategorie: Auto

Film je neuvěřitelným sdělovacím prostředkem. Nástrojem, který dokáže ovlivnit velké masy lidí po celém světě. Pokud se tedy v některém z úspěšných filmových snímků objevil nějaký ten automobil, stal se ihned populárním. A právě několik filmových vozů vám nyní představíme trochu podrobněji.

James Bona jeho Aston Martin

Filmové zpracování Jamese Bonda zná bezpochyby každý. Tento akční hrdina si oblíbil jednu anglickou značku vozů, kterou je Aston Martin. Pakliže bychom měli být konkrétní, jde o model Aston Martin DB5. Ten řídilo hned několik představitelů Jamese Bonda. Jedním z prvních byl pochopitelně legendární Sean Conery. Usedl do něj však i Pierse Brosnan a Daniel Craig.

Kapitolou samou o sobě je pak mluvící automobil KITT. Ten řídil Michael Knight. V tomto případě se jednalo o upravený automobil Pontiac Firebird Trans Am Cobra. Konkrétně šlo o model z roku 1982.

Další legendy filmového plátna

Pojďme se ale zaměřit na další automobilové skvosty, které se proslavily nebo na sebe ještě více upozornily díky filmu. Mnozí milovníci amerických vozů jistě znají film 60 sekund. Právě v něm se objevila legendární Eleanor. Přesně tak se jmenovat Ford Mustang Shelby GT 500, který řídil Nicholas Cage. Podobný Mustang ostatně sehrál důležitou roli také ve starém filmu se Stevenem McQueenem. Jednalo se o Fordu Mustang 390 FT Fastback. Ten si ve filmu zahrál poměrně dlouhou roli.

Dále lze vypíchnout automobil Dodge Charger z roku 1968/1970 ve filmu Rychle a zběsile. Zapomínat bychom neměli ani na DeLorean DMC-12 ze snímku Návrat do budoucnosti. Trochu úlet do budoucnosti byl pak Batmobil. Naopak k historickým kouskům patří Šílený Max v podání Mela Gibsona. Ten se v tomto filmu proháněl upraveným vozem Ford Falcon XB GT Interceptor. Tohle jsou zkrátka automobilové legendy, které získaly na své popularitě právě díky filmu.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.