Autor: redakce datum: Zář 29 kategorie: Auto, Inzerce

Plánujete si koupit nové auto, ale nemáte dost peněz na to, abyste si ho mohli koupit ihned v hotovosti? Speciální půjčka na auto je častým řešením pro ty, kteří potřebují nový vůz a nemají dostatek financí na účtě. Existuje ale několik možností, jak úvěr získat – jsou mezi nimi podstatné rozdíly, na než se v tomto článku podíváme. Zároveň pro vás máme pár rad, na co si dát před výběrem nové auto půjčky pozor a také několik tipů na prověřené a spolehlivé úvěry.

Variant je hned několik

Pokud si chcete půjčit peníze na koupi auta, je třeba se nejdříve rozhodnout o jaký typ úvěrového produktu si zažádáte. Auto se dá financovat různými způsoby a každý z nich má svoje výhody i nevýhody. Nejčastěji se na nákup auta využívá tzv. leasing, hodně lidí ale dává přednost účelové spotřebitelské půjčce na nákup automobilu. Další alternativou je pak neúčelový úvěr, kde nemusíte celou částku použít na auto, ale můžete s ní naložit, jak budete chtít.

1

Běžná půjčka na auto vs. leasing

Jak už jsme si řekli, nejčastějšími způsoby financování jsou buď klasický leasing nebo spotřebitelská půjčka. Základním rozdílem mezi těmito úvěrovými produkty je okamžik, kdy se auto stane vaším majetkem – zatímco u leasingu se stanete majitelem auta až po úplném splacení celého úvěru, u spotřebitelské půjčky je auto vaše ihned. V tomto ohledu je tak zajímavější běžná půjčka, nicméně v jiných směrech je zase výhodnější leasing – dá se snadněji vyřídit, je dostupnější a obvykle je jeho součástí i havarijní pojištění. U obyčejné půjčky se většinou o pojistky musíte postarat sami.

Neúčelová půjčka na koupi auta

Pokud patříte mezi rizikové klienty, kteří nemohou získat půjčku od banky, můžete se obrátit na některou z nebankovních společností, které nabízejí bezúčelové půjčky a vyřešit tak financování auta tímto způsobem. Maximální výše úvěru u nebankovních společností obvykle není moc vysoká, některé z nich ale nabízejí půjčky zajištěné nemovitostí, kde už lze získat i vysoké sumy i v řádu několika milionů korun. Pro výběr nejlepší neúčelové půjčky doporučujeme použít některý z internetových srovnávačů půjček, kde jsou k dispozici i podrobné recenze a spousta dalších informací. K nejlepším srovnávacím portálům u nás patří web Půjčky ihned, kde najdete mimo jiné i přesné návody, jak při žádosti o úvěr postupovat.

Na co je třeba myslet před sjednáním půjčky

Ještě než si podáte svoji žádost o půjčku na auto, důkladně si rozmyslete, kterou formu financování zvolíte a pečlivě si vyberte i poskytovatele úvěru. Zároveň dobře zvažte vaše finanční možnosti – jedná se o půjčky na dlouhé časové období a je tak třeba myslet na to, zda budete po celou dobu schopní úvěr řádně splácet. Rozmyslete si také, zda pro vás budou výhodnější spíše menší měsíční splátky rozložené na delší dobu nebo naopak vyšší splátky na kratší období.

U půjčky na auto je nutné dát si pozor i na různé podvodníky, nabízející kradená auta. Ta se někdy mohou objevit např. v autobazarech a můžete se tak snadno dostat do problémů. Pokud si ale vyberete autorizovaného dealera nebo solidní leasingovou firmu, uděláte jedině dobře.

Tipy na vybrané půjčky na auto

Na závěr jsme vybrali pár tipů na spolehlivé úvěry:

Cofidis Auto půjčka – účelový úvěr od známé nebankovní společnosti, max. výše půjčky je 500 000 Kč, max. doba splácení je 90 měsíců.

Autopůjčka od ČSOB – bankovní úvěr s nízkou úrokovou sazbou, vhodný na nová i ojetá auta. Součástí úvěru je i povinné ručení a havarijní pojištění, doba splácení je max. 60 měsíců.

Nejlepšíautopůjčka.cz – rychlé vyřízení, max. výše úvěru 300 000 Kč, půjčka je vhodná i pro důchodce

Okomentuj

Copyright © 2020 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.